Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Warta Gravel – jedyny w swoim rodzaju wyścig z rzeką w tle!

Data aktualizacji: 16-05-2022

To już druga edycja wyścigu Warta Gravel – łączącego w sobie aktywną turystykę rowerową z duchem sportowej rywalizacji. Przebiega w pięknych okolicznościach przyrody, w samym sercu Wielkopolski. Ponad 400 km trasa zadebiutuje w tym roku w zupełnie nowej odsłonie. Zaprezentuje uczestnikom wielkopolskie bezdroża, które sprawdzą charakter i umiejętności rowerowe, równocześnie gwarantując wspomnienia na całe życie.

Logo wyścigu Warta Gravel

Wyścig Warta Gravel startuje już 26.08.2022 r.

w Poznaniu, LABA LAND ul. Przełajowa 5

Druga edycja, nowa trasa – czyli 404 km prawdziwej przygody!

Amatorskie zawody gravelowe zyskują z roku na rok coraz większą popularność w naszym kraju. Wynika to zarówno z satysfakcjonującego wyzwania, które ze sobą niosą, jak i samych tras znajdujących się z dala od uciążliwego ruchu ulicznego. Jeśli dołożymy do tego unikatowe krajobrazy, zróżnicowane nawierzchnie i sportową rywalizację na najwyższym poziomie, to sukces takiego eventu rowerowego jest niemal gwarantowany. Wyścig Warta Gravel jest tego najlepszym przykładem. Pierwsza edycja zawodów okazała się bardzo udana zarówno pod względem trasy, jak i organizacji. 

Zawodnicy na starcie wyścigu Warta Gravel.

Jak sama nazwa wskazuje, zawody inspirowane są przebiegiem jednej z najbardziej charakterystycznych rzek w naszym kraju – Warty. Świadczy o tym chociażby łączna liczba kilometrów do pokonania, wynosząca równo połowę długości tej rzeki.

Szlak przebiega głównie po bezdrożach i terenach nadwarciańskich, obfitujących nie tylko w interesujące widoki, ale także bardzo zróżnicowany teren. Tegoroczna druga edycja wyścigu odbędzie się na zupełnie nowej trasie przygotowanej przez organizatorów wraz z Gminą Pyzdry. 

Na pokonanie trasy wyścigu liczącej 404 km uczestnicy będą mieli 60 godzin.

Dla kogo jest wyścig Warta Gravel?

Choć trasa wyścigu nie należy do najbardziej wymagających, to intensywność samych zawodów mogłaby stanowić wyzwanie dla osób zaczynających swoją przygodę z jazdą terenową. Dlatego też Warta Gravel przeznaczona jest raczej dla uczestników średnio zaawansowanych.

Ze względu na charakterystykę samego szlaku, warto do wyścigu przystąpić na rowerach jak najbardziej uniwersalnych, by móc wygodnie przemierzać zarówno asfaltowe, jak i nieutwardzone odcinki trasy. Dlatego najlepiej sprawdzą się modele gravelowe, choć zawody pokonać można także na dobrym rowerze hardtail lub trekkingowym.

Zawodniczki w trakcie Warta Gravel

W imprezie może wziąć udział każda osoba, która będzie pełnoletnia w dniu startu zawodów. Młodsze osoby, powyżej 16 roku życia, zostaną dopuszczone do wyścigu pod warunkiem pokonania trasy w obecności uprawnionego opiekuna.

Na zawodach obowiązuje limit 250 uczestników, nie warto więc czekać z rejestracją do ostatniej chwili!

Jakie są wymagania?

Poza określonym wiekiem nie ma innych ograniczeń, jeśli chodzi o uczestnictwo w zawodach. Jednak każdy chętny zobligowany jest do posiadania odpowiedniego wyposażenia. Przede wszystkim musi być to sprawny rower, spełniający wszystkie zgodne z przepisami wymogi techniczne, oraz działające oświetlenie. Wymagany jest także telefon komórkowy lub inne urządzenie do nawigacji z powerbankiem, kask rowerowy oraz kamizelka odblaskowa do jazdy nocnej. Oczywiście, brak przeciwwskazań od lekarza jest podstawowym wymogiem, który każdy z uczestników musi oświadczyć organizatorowi.

Trasa Warta Gravel 2022

Do startu dopuszczone będą również rowery elektryczne. Będą one podlegały odrębnej klasyfikacji.

Warunkiem startu w zawodach jest także dokument potwierdzający tożsamość.

Co czeka na uczestników wyścigu?

Każdy pakiet startowy będzie zawierał:

  • Nadajnik GPS, pozwalający śledzić wyniki zawodów,
  • Elektroniczny ślad GPX,
  • Pamiątkową eko torbę Warta Gravel,
  • Numery startowe,
  • Żel energetyczny,
  • Ciepły posiłek regeneracyjny na mecie,
  • Puszkę napoju wzmacniającego,
  • Możliwy depozyt rzeczy na czas trwania wyścigu,
  • Niespodzianki od partnerów.

Medal Warta Gravel 2022

Na każdego, kto zdoła ukończyć zawody w wyznaczonym limicie, czeka także pamiątkowy medal, który będzie stanowił wspaniałe uzupełnienie obecnej lub początek nowej kolekcji trofeów!

Imprezy towarzyszące

W ramach powstającego na poznańskim LABA.LAND miasteczka wyścigowego organizatorzy planują również imprezę towarzyszącą dla najmłodszych – MINI Warta Gravel. Po więcej informacji na temat tego wydarzenia zapraszamy do obserwowania strony facebookowej Warta Gravel.

Dodatkowe informacje

Uczestnik jest zobowiązany do zawarcia umowy OC we własnym zakresie oraz do przedłożenia kopii polisy Organizatorowi.

Na dedykowanej stronie internetowej Organizator zapewnia możliwość śledzenia pozycji uczestników w czasie rzeczywistym.

Trasa nie będzie oznakowana, ani zabezpieczana. Każdy uczestnik we własnym zakresie odpowiada za nawigowanie po wyznaczonym śladzie.