Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Warta Gravel – jedyny w swoim rodzaju wyścig z rzeką w tle!

Data aktualizacji: 22-04-2021

Warta Gravel to wyścig łączący w sobie aktywną turystykę rowerową z duchem sportowej rywalizacji. Przebiega w pięknych okolicznościach przyrody w samym sercu Wielkopolski. To ponad 400 km zmagań po bezdrożach, które sprawdzą charakter i umiejętności uczestników, równocześnie gwarantując wspomnienia na całe życie.

Logo wyścigu rowerowego Warta Gravel

Wyścig Warta Gravel startuje już 27.08.2021 r.
w Poznaniu, ul. Przełajowa 5 

Trasa długa jak pół Warty – czyli 404 km prawdziwej przygody!

Amatorskie zawody gravelowe zyskują z roku na rok coraz większą popularność w naszym kraju. Wynika to zarówno z satysfakcjonującego wyzwania, które ze sobą niosą, jak i samych tras znajdujących z dala od uciążliwego ruchu ulicznego. Jeśli dołożymy do tego unikatowe krajobrazy, zróżnicowane nawierzchnie i sportową rywalizację na najwyższym poziomie, to sukces takiego eventu rowerowego jest niemal gwarantowany. Wyścig Warta Gravel jest tego najlepszym przykładem.

Warta Gravel to trasa rowerowa przebiegająca głównie po lasach.

Jak sama nazwa wskazuje, zawody inspirowane są przebiegiem jednej z najbardziej charakterystycznych rzek w naszym kraju – Warty. Świadczy o tym chociażby łączna liczba kilometrów do pokonania, wynosząca równo połowę długości tej rzeki.

Szlak przebiega głównie po bezdrożach, obfitujących nie tylko w interesujące widoki, ale także bardzo zróżnicowany teren. Nie brakuje tutaj trudniejszych odcinków szutrowych, które sprawdzą umiejętności i wytrzymałość rowerzysty.

Na pokonanie trasy wyścigu liczącej 404 km uczestnicy będą mieli 60 godzin.

Dla kogo jest wyścig Warta Gravel?

Choć trasa wyścigu nie należy do najbardziej wymagających, to intensywność samych zawodów mogłaby stanowić wyzwanie dla osób zaczynających swoją przygodę z jazdą terenową. Dlatego też Warta Gravel przeznaczona jest raczej dla uczestników średnio zaawansowanych.

Ze względu na charakterystykę samego szlaku, warto do wyścigu przystąpić na rowerach jak najbardziej uniwersalnych. Dlatego najlepiej sprawdzą się modele gravelowe, choć zawody pokonać można także na dobrym rowerze hardtail lub trekkingu.

Warta Gravel przebiega często po bezdrożach.

W zawodach wystąpić może każda osoba, która w dniu startu będzie mieć ukończony ma 18 rok życia. Młodsze osoby, powyżej 16 roku życia, mogą być dopuszczone do wyścigu pod warunkiem pokonania trasy w obecności uprawnionego opiekuna.

Na zawodach obowiązuje limit 200 uczestników, nie warto więc czekać z rejestracją do ostatniej chwili!

Jakie są wymagania?

Poza określonym wiekiem nie ma innych ograniczeń, jeśli chodzi o uczestnictwo w zawodach. Jednak każdy chętny zobligowany jest do posiadania odpowiedniego wyposażenia. Przede wszystkim musi być to sprawny rower, spełniający wszystkie zgodne z przepisami wymogi techniczne, oraz działające oświetlenie. Wymagany jest także telefon komórkowy lub inne urządzenie do nawigacji z powerbankiem, kask rowerowy oraz kamizelka odblaskowa do jazdy nocnej.

Do startu w zawodach potrzebny będzie także dokument potwierdzający tożsamość.

Limit czasu wyścigu to 60 godzin, w trakcie których trzeba pokonać 404 km.

Co czeka na uczestników wyścigu?

Każdy uczestnik zawodów otrzyma od organizatorów:

  • Nadajnik GPS, pozwalający śledzić przebieg zawodów
  • Podręczną mapę trasy oraz elektroniczny ślad GPX
  • Zestaw gadżetów Warta Gravel
  • Numery startowe
  • Żel energetyczny
  • Posiłek regeneracyjny na mecie
  • Puszkę napoju wzmacniającego
  • Możliwy depozyt rzeczy na czas trwania wyścigu

Na każdego, kto zdoła ukończyć zawody w wyznaczonym limicie, czeka także pamiątkowy medal, który będzie stanowił wspaniałe uzupełnienie obecnej lub początek nowej kolekcji trofeów!