Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Velo Baltic – cykl wyścigów szosowych na Pomorzu Środkowym

Data aktualizacji: 16-05-2023

Wyścigi szosowe po trasach wyłączonych z ruchu i zabezpieczonych, a ponadto możliwość wyboru jednego z dwóch dystansów to QFLEX Velo Baltic edycja 2023. Gospodarzami są trzy pomorskie miasta: Połczyn-Zdrój, Karlino oraz Koszalin. Za jego organizacją stoją ludzie, którzy wiedzą, jak przygotować dobrą kolarską imprezę, co udowodnili w poprzednich edycjach. Wydarzenie okazało się w ubiegłym sezonie dużym sukcesem.

Dynamiczny start kolarzy na szosie.QFLEX Velo Baltic to szansa na zawodową rywalizacje wśród amatorów kolarstwa.

Gdzie pojedzie QFLEX Velo Baltic w bieżącym roku?

Harmonogram na sezon 2023 prezentuje się następująco:

  • Połczyn-Zdrój – 25 czerwca;
  • Karlino – 12 sierpnia;
  • Koszalin – 3 września.

Podczas każdych zawodów na uczestników czekają dwa dystanse do wyboru:

  • Mini – wyścig przeznaczony dla rodzin z dziećmi, a także osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze startami w zawodach. W zależności od lokalizacji tegoroczne trasy mają długość od 16 do 24,5 km.
  • Maxi – kilka pętli o łącznym dystansie około 64-73,5 kilometrów. Trasa dedykowana miłośnikom rywalizacji na szosie z innymi kolarzami-amatorami.

QFLEX Velo Baltico odbywa się w zamkniętym i ograniczonym ruchu drogowym – kolarze mogą zająć się przede wszystkim rywalizacją. Każdy startujący będzie mógł poczuć emocje towarzyszące na co dzień profesjonalnym zawodnikom.

Wielu kolarzy na krętej trasie.Wymagająca trasa oraz rywale na kole dają poczucie zawodów.

Na najlepszych uczestników w poszczególnych kategoriach całego cyklu czekają nagrody. Dodatkowo wszystkie osoby startujące w wyścigach wezmą udział w losowaniu upominków.

QFLEX Velo Baltic – trasy zawodów

Organizatorzy nie tylko zaplanowali wyścigi w najpiękniej położonych miastach Pomorza, ale również zadbali o urozmaicenie każdej części cyklu zawodów. W Połczynie-Zdrój będzie zdecydowanie więcej trudnych technicznie odcinków. Ponad 110 m przewyższeń na 16-kilometrowej trasie wygląda interesująco. Jeden z najdłuższych podjazdów Polski północnej – Kavelsberg – czy finisz po kostce brukowej to gwarancja udanego ścigania. Świetna atmosfera na trasie gwarantowana.

Kolarze pędzący po bruku.Brukowany podjazd rowerem szosowym daje dużo emocji.

Karlino to z kolei bardziej płaski teren. Pętla długości nieomal 25 km charakteryzuje się różnicą poziomów wynoszącą 42 metry. Długie proste to gratka dla sprinterów. Dodatkowo szyki kolarzom może pokrzyżować wiatr. Okolica usiana jest licznymi wiatrakami, co mówi samo za siebie.

W Koszalinie na zakończenie cyklu peleton pojedzie w kryterium ulicznym po obszarze strefy ekonomicznej. Kręta i techniczna trasa wyłoni zwycięzców cyklu, a finisz na długiej prostej pozwoli liczyć na emocje do ostatniego metra.

Finisz kolarski na asfalcie.Długa asfaltowa prosta daje możliwość finiszu sprinterskiego.

QFLEX VELO BALTIC 2023 w kilku słowach

Bezpieczne trasy i sporo ciekawej kolarskiej rywalizacji – wszystko sprawia, że Velo Baltic to cykl, który będzie stanowić obowiązkowy punkt w kalendarzach amatorów z północnej Polski. Natomiast zawodnicy z dalszych rejonów kraju powinni przynajmniej wystartować w jednym z trzech wyścigów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby udział połączyć z parudniowym wypoczynkiem nad Bałtykiem. Z trasy Velo Baltic jest tylko kilkadziesiąt kilometrów do morza!

Najważniejsze informacje:

Start na dystansie MINI ma charakter turystyki rowerowej, współzawodnictwo sportowe to domena wyścigu MAXI. Każda osoba musi dokonać wyboru na etapie zgłoszenia. Termin na dokonanie tego drogą elektroniczną kończy się kilka dni przed terminem zawodów. W miarę dostępności będzie możliwość zapisów w dniu wyścigów. Opłata startowa zostanie zwiększona, płatność wyłącznie gotówką. Każdy chętny do wzięcia udziału w całym cyklu QFLEX Velo Baltic może zapisać się poprzez wybór odpowiedniego formularza na stronie rejestracji. Organizator dopuszcza do startu zawodników i zawodniczki posiadający licencję PZKol jedynie na zaproszenie. Nie będą oni klasyfikowani w ogólnych kategoriach.

Każdy uczestnik ma obowiązek używać kask i posiadać sprawny rower. Wszyscy startujący ubezpieczają się we własnym zakresie. Wskazane jest posiadanie polisy w zakresie OC oraz NNW.