Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Velo Baltic – wyścigi szosowe na Pomorzu Środkowym

Data aktualizacji: 29-06-2021

Velo Baltic to cykl wyścigów szosowych na Pomorzu Środkowym. Za jego organizacją stoją ludzie, którzy wiedzą jak przygotować dobrą kolarską imprezę, co udowodnili w zeszłym roku zawodami Tour de Koszalin. Głównym inicjatorem tego największego rowerowego eventu w północno-zachodniej polskiej był Jarosław Marycz, czyli były zawodowy kolarz ProTourowy. Wydarzenie okazało się w ubiegłym sezonie tak dużym sukcesem, że w 2021 roku Tour de Koszalin będzie jednym z aż pięciu wyścigów organizowanych w ramach serii Velo Baltic. 

Kto pierwszy zamelduje się na mecie w 2021 roku?

Gdzie pojedzie Velo Baltic? Harmonogram na sezon 2021 prezentuje się następująco:

  • Połczyn-Zdrój – 27 czerwca
  • Białogard – 31 lipca
  • Słupsk – 22 sierpnia
  • Koszalin – 18 września
  • Szczecinek – zmiana terminu! Pierwotnie miał to być 16 maja, nowa data jeszcze nie jest ustalona.

Podczas każdych zawodów na uczestników czekają dwa dystanse do wyboru:

  • Mini – jedna pętla mierząca między 12 a 16 kilometrów. Wyścig przeznaczony dla rodzin z dziećmi, a także osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze startami w zawodach.
  • Maxi – kilka pętli o łącznym dystansie około 62-72 kilometrów. Trasa dedykowana osobom łaknącym rywalizacji z innymi kolarzami-amatorami.

Co ważne, wszystkie imprezy odbywają się w zamkniętym ruchu drogowym, a także są profesjonalnie zabezpieczone.  

Na najlepszych uczestników w poszczególnych kategoriach czekają atrakcyjne nagrody specjalne. Przewidziano nawet klasyfikację górską i nagrodę dla najlepszego górala! Zawodnicy, którzy wystartują we wszystkich pięciu wyścigach cyklu Velo Baltic, stają przed szansą na wygranie roweru belgijskiej marki Ridley.

Velo Baltic – trasy zawodów

Organizatorzy nie tylko zaplanowali wyścigi w najpiękniej położonych miastach Pomorza Środkowego, ale także zadbali o to, aby trasy się od siebie odróżniały. Dlatego w Szczecinku czekają na zawodników wąskie, kręte drogi oraz nawierzchnia przypominająca miejscami belgijskie monumenty. Natomiast w Połczynie-Zdroju będzie zdecydowanie więcej trudnych technicznie odcinków. Białogard prowadzi przez nieosłoniętą od boku trasę, dlatego karty może rozdawać mocny wiatr. Z kolei Słupsk to szybki, typowo sprinterski etap. W Koszalinie kolarze kilka razy wjadą po Górę Chełmską, czyli jeden z najwyższych podjazdów w regionie – tam na pewno swoją obecność mocno zaznaczą osoby lubiące sztywne podjazdy.

Bezpieczne trasy, malownicze widoki i sporo ciekawej, kolarskiej rywalizacji – wszystko to sprawia, że Velo Baltic to cykl, który powinien stanowić obowiązkowy punkt w kalendarzach amatorów z północnej Polski. Natomiast zawodnicy z dalszych rejonów kraju powinni przynajmniej wystartować w jednym z pięciu wyścigów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby udział start połączyć z parudniowym wypoczynkiem nad morzem. Z miast goszczących zawody z serii Velo Baltic to tylko kilkadziesiąt kilometrów!