Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Adaptery i łożyska suportów

Trzaski, zgrzyty i luz na korbie nie muszą obowiązkowo oznaczać wyeksploatowania całego suportu. W przypadku niektórych modeli możliwa jest wymiana samego łożyska suportu w misce. Rozkręcenie mechanizmu, dokładne wyczyszczenie poszczególnych elementów i włożenie nowego łożyska do suportu Shimano lub innego producenta powinno rozwiązać wszelkie problemy z pracą korby.

brak wyników
Od
Do
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
29 ,99 zł
-14% Najniższa cena: 34,99 zł
Dostawa GRATIS
33 ,99 zł
-11% Najniższa cena: 37,99 zł
Dostawa GRATIS
34 ,99 zł
Cena katalogowa: 42,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

2 opinie

49 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

54 ,99 zł
Cena katalogowa: 56 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
5,0

1 opinia

89 ,99 zł
Dostawa GRATIS
117 ,99 zł
Cena katalogowa: 123,99 zł
Dostawa GRATIS
134 ,99 zł
Cena katalogowa: 155 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Adapter suportu – remedium na problemy z kompatybilnością

Adapter suportu to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na montaż suportu w niekompatybilnej mufie. Jeżeli chcesz zmienić w rowerze system Press Fit na BSA lub innego producenta, to specjalny adapter suportu umożliwi bezpieczne złożenie takiego zestawu.

Łożyska suportów rowerowych – jaka jest ich rola?

Łożyska suportu mają ogromne znaczenie dla płynności działania napędu rowerowego. Jeżeli są one zużyte, objawiają się luzem korby oraz hałasami dobiegającymi z jej wnętrza podczas pedałowania. Można tego rodzaju problemy wyeliminować poprzez wymianę całego wkładu suportu. Jednak w przypadku nowoczesnych rozwiązań często okazuje się to bardzo kosztowne. Alternatywną metodą okazuje się wymiana łożyska do suportu lub zastosowanie adapteru suportu i montaż modelu w innym standardzie.

Zanim zdecydujemy się na wymianę, najpierw warto sprawdzić, z jakiego rodzaju łożyskami suportu mamy do czynienia w swoim rowerze. Mogą to być łożyska wewnętrzne, jak w suportach kompaktowych – na kwadrat, ISIS lub Octalink. Inne rozwiązanie to zewnętrzne łożyska do suportu. W Shimano jest to także wciskany standard Press Fit.

W samej misce suportu mogą znajdować się łożyska maszynowe lub kulkowe. Standardowo wytwarza się je z metalu, jednak na rynku dostępne są również droższe, ale generujące mniejsze opory toczenia łożyska ceramiczne.