Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Suporty Octalink

Suport Octalink to jeden z najpopularniejszych standardów mocowania korby w rowerach. Występuje zarówno w rowerach szosowych, trekkingowych, miejskich, jak i MTB. Wkład suportu Octalink został opracowany przez Shimano. W porównaniu do klasycznego mocowania „na kwadrat” wykorzystuje ono połączenie wielowypustowe – osiem wypustek. Zbudowany w ten sposób mechanizm zapewnia płynniejsze działanie napędu, a także lepsze przenoszenie energii i większą trwałość połączenia.

brak wyników
Od
Do

OKAZJE

4,9

21 opinii

64 ,99 zł
Cena katalogowa: 113 zł
Dostawa GRATIS

OKAZJE

4,8

4 opinie

159 ,99 zł
Cena katalogowa: 274 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
84 ,99 zł
Cena katalogowa: 113 zł
Dostawa GRATIS
5,0

4 opinie

139 ,99 zł
Cena katalogowa: 189 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Sięgając po nowy suport Octalink trzeba zwrócić uwagę na jego wymiary, ale warto także przyjrzeć się zastosowanej w nim technologii. O tym, że w naszym rowerze zbliża się moment wymiany wkładu suportu, dowiadujemy się zwykle poprzez trzaski wydobywające się z okolic wału podczas jazdy. Dobór odpowiedniego suportu ma znaczenie dla komfortu podróżowania na rowerze, jak i dla samej żywotności naszego jednośladu. Trwałość łożysk zapewni odpowiednią płynność pracy. Istotna jest także jakość wykonania – wkłady Octalink wykonane z wytrzymałego stopu będą służyć przez długi czas i doskonale sprawdzą się podczas zaawansowanej turystyki rowerowej.

Suport Octalink to rozwiązanie opracowane przez Shimano. W porównaniu do wcześniej stosowanego standardu – mocowania na kwadrat – korba Octalink zapewnia sztywniejsze, efektywniejsze i płynniejsze przenoszenie mocy. System opracowany przez japońskiego producenta składa się z trzonu, na którym rozmieszczono osiem wypustek. Ze względu na zmienioną budowę wewnętrzną – kształt, łożyska oraz przekrój osi – wkład suportu Octalink jest bardzo trwały, dzięki czemu pozwala na pokonanie tysięcy kilometrów bez konieczności serwisowania lub wymiany.

Montaż korby w tym standardzie wymaga specjalnego narzędzia. Klucz do suportu Octalink pasuje także do innych kompaktowych suportów z wielowypustem, czyli na kwadrat oraz ISIS.

Wkład suportu Octalink został ostatnimi czasy wyparty z topowych modeli rowerów przez inne standardy. Obecnie występuje przede wszystkim w konstrukcjach sprzed kilku lat lub w wyposażonych w niższe grupy osprzętu od Shimano. Korba Octalink pojawia się zarówno w rowerach szosowych, trekkingowych, jak i MTB.