Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Suporty Octalink

Suport Octalink to jeden z najpopularniejszych standardów mocowania korby w rowerach. Występuje zarówno w rowerach szosowych, trekkingowych, miejskich, jak i MTB. Wkład suportu Octalink został opracowany przez Shimano. W porównaniu do klasycznego mocowania „na kwadrat”, wykorzystuje ono połączenie wielowypustowe – osiem wypustek. Zbudowany w ten sposób mechanizm zapewnia płynniejsze działanie napędu, a także lepsze przenoszenie energii i większą trwałość połączenia.

brak wyników
Od
do

OKAZJE

4,8

15 opinii

59 ,99 zł 59,99
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

OKAZJE

4,7

3 opinie

169 ,99 zł 169,99
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
Produkty z dostawą od 72 godzin
539 ,99 zł 539,99
633,99 zł -15%
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Sięgając po nowy suport octalink trzeba zwrócić uwagę na jego wymiary, ale warto także przyjrzeć się zastosowanej w nim technologii. O tym, że w naszym rowerze zbliża się moment wymiany wkładu suportu, dowiadujemy się zwykle poprzez trzaski wydobywające się z okolic wału podczas jazdy. Dobór odpowiedniego suportu ma znaczenie dla komfortu podróżowania na rowerze, jak i dla samej żywotności naszego jednośladu. Trwałość łożysk zapewni odpowiednią płynność pracy. Istotna jest także jakość wykonania – wkłady octalink wykonane z wytrzymałego stopu będą służyć przez długi czas i doskonale sprawdzą się podczas zaawansowanej turystyki rowerowej. 

Suport Octalink to rozwiązanie opracowane przez Shimano. W porównaniu do wcześniej stosowanego standardu – mocowania na kwadrat – korba octalink zapewnia sztywniejsze, efektywniejsze i płynniejsze przenoszenie mocy. System opracowany przez japońskiego producenta składa się z trzonu, na którym rozmieszczono osiem wypustek. Ze względu na zmienioną budowę wewnętrzną – kształt, łożyska oraz przekrój osi – wkład suportu octalink jest bardzo trwały, dzięki czemu pozwala na pokonanie tysięcy kilometrów bez konieczności serwisowania lub wymiany.

Montaż korby w tym standardzie wymaga specjalnego narzędzia. Klucz do suportu Octalink pasuje także do innych kompaktowych suportów z wielowypustem, czyli na kwadrat oraz ISIS.  

Wkład suportu Octalink został ostatnimi czasy wyparty z topowych modeli rowerów przez inne standardy. Obecnie występuje przede wszystkim w konstrukcjach sprzed kilku lat lub w wyposażonych w niższe grupy osprzętu od Shimano. Korba Octalink pojawia się zarówno w rowerach szosowych, trekkingowych, jak i MTB.