Smary i oleje do amortyzatorów rowerowych

Zarówno smar, jak i olej do amortyzatorów rowerowych to niepozorny, ale bardzo ważny element, pozwalający na prawidłową pracę układu zawieszenia. Ruchome części narażone są na większe przeciążenia i duże tarcie, które może prowadzić do ich uszkodzenia. Odpowiednie smarowidło chroni przed zniszczeniem i pozwala na dłuższą eksploatację sprzętu. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na wymianie kosztownych podzespołów oraz zapewnisz sobie lepsze wrażenia z jazdy.

4,9

31 opinii

32 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
4,0

1 opinia

32 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
4,9

7 opinii

-11% 44,90 zł
39 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
4,9

25 opinii

-9% 66 zł
59 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
61 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
Produkty z dostawą od 72 godzin
4,5

2 opinie

54 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Amortyzatory rowerowe, podobnie jak każda inna ruchoma część w rowerze powinny być odpowiednio zabezpieczone przed nadmiernym tarciem. W przeciwnym wypadku poszczególne elementy będą zużywać się znacznie szybciej, co prowadzić może do uszkodzenia całej konstrukcji. Dodatkowo są modele, które funkcjonują dzięki obecności specjalnego oleju, spowalniającego powrót widelca do pozycji startowej. Zarówno olej, jak i smar do amortyzatora powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego kolarza posiadającego jednoślad z zawieszeniem tłumiącym wstrząsy.

Smar do amortyzatorów

Na rynku dostępnych jest wielu producentów, którzy w swojej ofercie mają smar do amortyzatorów rowerowych. Przykładem mogą być choćby znane i cenione marki takie jak Rock Shox, czy FOX. Zakup odpowiedniego preparatu nie wiąże się z dużymi kosztami, a korzyści, które odniesiesz dzięki temu wydatkowi, są naprawdę ogromne. Zarówno smar do amortyzatora sprężynowego, jak i wariantów o innych mediach tłumiących nie tylko zmniejsza tarcie powstałe w czasie jazdy, ale również chroni przed wnikaniem brudu pod uszczelki przeciwpyłowe. Przekłada się to na zabezpieczenie goleni, ślizgów i innych elementów przed wytarciem i zniszczeniem. To bardzo istotne nie tylko w drogich modelach, których naprawa czy wymiana oznaczałaby spory uszczerbek w finansach, ale również w tanich wariantach. Dobry smar do amortyzatora rowerowego pomaga w płynnym tłumieniu wstrząsów i uderzeń, a to oznacza większy komfort i bezpieczeństwo dla kolarza.

Olej do amortyzatorów

Olej w widelcu oraz w damperze pełnić może dwie funkcje. Jedną z nich jest smarowanie, które chroni przed wycieraniem i uszkodzeniem poszczególnych elementów konstrukcji. Drugą jest tak zwane tłumienie powrotu. Dzięki temu praca amortyzatora jest płynna, a jazda staje się znacznie bardziej komfortowa. Zależnie od modelu, preparat powinien być wlewany do cartridga lub do jednej z goleni. Należy go także wymieniać przynajmniej raz w roku, a nawet częściej, jeśli dużo jeździmy. Jeżeli zastanawiasz się jaki olej do amortyzatorów wybrać, aby wszystko działało tak, jak powinno, postaw na znanych producentów o ugruntowanej pozycji i wieloletniej obecności na rynku rowerowym, np. FOX, Rock Shox, Manitou czy Suntour.