Darmowa
dostawa
Program
lojalnościowy
5,0/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Kilka godzin w siodle podczas startu w zawodach albo intensywnego treningu może dać się we znaki. Niemniej jednak wysiłek ten zawsze jest źródłem ogromnej satysfakcji. Dlatego, aby mieć pewność, że w tle sukcesów nie znajdą się ból i inne dolegliwości, należy zadbać o wygodne siodełko do roweru szosowego. W naszej ofercie znajdziesz modele, które mogą Cię zainteresować.
Darmowa
dostawa
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Odbiór
w punkcie
Jeżeli chcemy osiągać najlepsze wyniki na dalekich dystansach, nie obejdzie się bez wygodnego siodełka szosowego. Musi być ono ergonomiczne, lekkie, a przede wszystkim dostosowane do potrzeb kolarza, pedałującego przez długi czas.
Kolarstwo szosowe jest wymagającym sportem, a wygodne siodełko szosowe w dużej mierze decyduje o zaangażowaniu i ostatecznych wynikach zawodnika. Aby mieć pewność, że siodło będzie naszym przyjacielem, a nie wrogiem, przed zakupem trzeba zastanowić się, w jaki sposób chcemy z niego korzystać. Model, który jest rewaluacyjny na początkowych etapach trasy, później niekoniecznie musi się sprawdzać.
Dedykowane do szos modele najczęściej cechują się lekką, wytrzymałą konstrukcją. Są przy tym wąskie, dzięki czemu znakomicie nadają się do intensywnego i długotrwałego pedałowania. Jednocześnie są one cienkie i stosunkowo twarde, co wbrew pozorom jest komfortowym rozwiązaniem. Szczególnie siodełka żelowe do roweru szosowego są lubiane przez kolarzy. Siodełko szosowe na długie dystanse powinno posiadać specjalne otwory lub wgłębienia, które ochronią genitalia przed długotrwałym uciskiem, prowadzącym do podrażnień skóry, odparzeń, a nawet dalszych konsekwencji zdrowotnych. To tak samo ważne dla mężczyzn i kobiet. Poza tym tego typu rozwiązania zapewniają także lepszy przepływ powietrza oraz skuteczniejsze odprowadzanie potu, co zwiększa uczucie komfortu. Przykładem na zastosowanie tego typu rozwiązań są siodełka rowerowe szosowe marki WTB, wyposażone w tzw. Love Channel, ale nie tylko. Takie firmy jak Selle Royal czy Accent również mają w swojej ofercie podobne modele.
To, jakie siodełko do szosy wybierzemy, zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że prawidłowa pozycja na rowerze szosowym jest pochylona, co wpływa na ułożenie kości kulszowych. Warto więc przyjrzeć się nie tylko szerokości podawanej przez producenta interesującego nas modelu, ale i profilowi. Nie obejdzie się też bez regulacji siodełka, dzięki której nogi będą mogły optymalnie pracować, a uczucie komfortu nie opuści zawodnika od startu do mety. Ustawić należy optymalną wysokość siodełka w rowerze szosowym, przesunięcie (przód-tył) oraz kąt nachylenia.