Pokrowce na siodełka rowerowe

Pokrowiec na siodełko to produkt stworzony z myślą o rowerzystach, którzy nie są zadowoleni z twardego siedziska i poszukują czegoś oferującego większy komfort oraz amortyzację. Poszycie z miękką wyściółką nie tylko zamieni twardą „deskę” w bardziej miękkie i nieco bardziej przyjazne dla ciała siodełko, ale także chroni je przed działaniem słońca i deszczu. Ogromną zaletą pokrowców na siodełko jest także niska cena, która zazwyczaj nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Reasumując, kwota ich zakupu jest dużo niższa niż cena zniszczonego lub niepasującego modelu siedziska.

5,0

2 opinie

49 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

bestseller

4,0

2 opinie

-25% 79,90 zł
59 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
5,0

1 opinia

-25% 79,90 zł
59 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Pokrowiec na siodełko to niedrogie, ale bardzo przydatne akcesorium. Spełnia dwie funkcje:

1. Ochrona siedziska przed błotem, deszczem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Pokrowiec daje rowerzyście gwarancje tego, że siodełko nie ulegnie żadnemu zniszczeniu ani zabrudzeniu w trudnych warunkach. Dotyczy to zwłaszcza modeli droższych lub pełniących funkcję estetyczną w rowerach miejskich.

2. Poprawa komfortu jazdy. Jeżeli profil siodełka lub jego twardość nie odpowiada naszym potrzebom to, zamiast inwestować w nowy model, możemy po prostu zmienić jego charakterystykę za pomocą miękkiego pokrowca.

Oczywiście nie nadają się one raczej do użytku w ultralekkich, sportowych rowerach o agresywnej geometrii. Jednak w jednośladach miejskich, trekkingowych lub młodzieżowych okazują się czasem niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. Zwłaszcza w mieście przeciwdeszczowy pokrowiec na siodełko często okazuje się akcesorium wyjątkowo przydatnym.