Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Siodełka triathlonowe

Siodełko triathlonowe różni się od klasycznych modeli szosowych. Podczas jazdy na rowerze czasowym zajmujemy inną pozycję, co przekłada się na konieczność wyboru komponentu, zapewniającego nam właściwe podparcie podczas jazdy. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz siodła triathlonowe znanych i cenionych marek. Wśród nich najchętniej wybierane są produkty Fizik czy SQLAB.

Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do
629 ,99 zł
Cena katalogowa: 779 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
449 ,99 zł
-10% Najniższa cena: 499,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
479 ,99 zł
-13% Najniższa cena: 549,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
549 ,99 zł
Cena katalogowa: 1 199 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!
719 ,99 zł
-10% Najniższa cena: 799,99 zł
Dostawa GRATIS
Tylko stacjonarnie
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
Produkty z dostawą od 72 godzin
549 ,99 zł
-11% Najniższa cena: 619,99 zł
Dostawa GRATIS
749 ,99 zł
-16% Najniższa cena: 889,99 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Dobrze dopasowane siodełko triathlonowe to jeden z kluczowych elementów odpowiedzialnych za podniesienie komfortu podczas jazdy na czas. Pozwala zniwelować lub zminimalizować ból w dolnej części pleców, spowodowany niewłaściwym podparciem ciała podczas jazdy. Jednocześnie przekłada się to na efektywniejszą jazdę.

Wyróżniki siodełka triathlonowego

Najłatwiej wyjaśnić różnicę między siodełkiem triathlonowym a tym do kolarzówki na podstawie różnic. Związane są one z zajmowaniem przez kolarza innej postawy na rowerze. Podczas pochylonej pozycji czasowej punkt ciężkości kolarza przenosi się do przodu, a ciało opiera się na kościach łonowych. Siodełka triathlonowe są więc szersze, zwykle pozbawione charakterystycznego noska, dzięki czemu dają solidne wsparcie, jednocześnie zmniejszając ryzyko otarć oraz poprawiając przepływ krwi. Dobry przykład stanowi w tym przypadku Fizik Transiro Mistica K:ium.

Lekkie siodło triathlonowe

Przy ekstremalnym wysiłku dodatkowego znaczenia nabiera minimalizowanie wagi komponentów. Stąd najczęściej siodła triathlonowe posiadają pręty wykonane z carbonu tak, jak FIZIK Mistica Carbon czy SQLAB 613 ERGOWAVE R Carbon. Wykorzystuje się także wytrzymałe stopy stali oraz tytan. Ciekawą alternatywą, lżejszą niż ostatnie z wymienionych tworzyw, jest stop K:ium. Cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i niską masą. Dostępny m.in. w FIZIK Transiro Mistica K:ium.

Otwór anatomiczny w siodełkach triathlonowych

Modele opracowane z myślą o trójboju najczęściej posiadają w swojej konstrukcji otwór anatomiczny – najczęściej w formie zgłębienia. Charakterystyczna budowa pozwala na lepszy przepływ powietrza oraz redukuje ucisk, co umożliwia na prawidłowy obieg krwi w ciele kolarza.

Siodełka triathlonowe – przydatne funkcjonalności

Niektóre z siodeł triathlonowych mają w tylnej części charakterystyczne aerodynamiczne skrzydła, które przystosowane są do wygodnego zamocowania dodatkowych akcesoriów. Do tej grupy produktów należą m.in. SQLAB 613 ERGOWAVE R Carbon umożliwiające przypięcie uchwytu na bidon.