Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Taśmy tubeless

Taśma tubeless to produkt, który wygląda bardzo niepozornie, ale pełni istotną funkcję w systemach bezdętkowych. Uszczelnia obręcz, dlatego musi do niej ściśle przylegać i mocno się trzymać. Wiele wariantów taśmy do tubeless znajdziesz w naszym sklepie od takich marek jak Kellys, WTB czy Muc-Off. Jej istotnym parametrem jest szerokość, uzależniona od posiadanych obręczy.

brak wyników
Od
Do

WYPRZEDAŻ

4,5

2 opinie

49 ,99 zł
-12% Najniższa cena: 56,99 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

WYPRZEDAŻ

5,0

3 opinie

74 ,99 zł
-15% Najniższa cena: 87,99 zł
Dostawa GRATIS

WYPRZEDAŻ

5,0

3 opinie

209 ,99 zł
-34% Najniższa cena: 319 zł
Dostawa GRATIS
4,6

5 opinii

49 ,99 zł
Dostawa GRATIS
4,5

2 opinie

44 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

3 opinie

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
95 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

7 opinii

99 ,99 zł
Cena katalogowa: 129 zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Przygotowując się do przejścia na system bezdętkowy, wśród najpotrzebniejszych przedmiotów montażowych nie może zabraknąć samoprzylepnej taśmy tubeless. Wygląda ona bardzo niepozornie, ale jej obecność ma ogromne znaczenie. Uszczelnia istniejącą w obręczy komorę powietrzną, co powoduje odcięcie drogi ucieczki ciśnienia.

Taśma do tubeless – o czym warto pamiętać?

Taśma-opaska tubeless to klucz do prawidłowego uszczelnienia obręczy. Musi ona ściśle przylegać do każdego fragmentu felgi rowerowej, co zapobiegnie pojawieniu się niekontrolowanych szczelin. Występuje w różnych szerokościach, pozwalając dokładnie dopasować produkt do obręczy. Zaleca się, aby rozpiętość opaski tubeless była jednak o kilka milimetrów większa niż odległość od rantów felgi – najlepiej uwzględniająca dodatkowe milimetry na dokładnie porycie profilu obręczy.


Dobrym wyborem jest postawienie na samoprzylepną, kilkumetrową taśmę tubeless, jak Muc-Off Rim Tape, która z jednej strony ma lepką warstwą, przyczepiającą się do powierzchni obręczy. Jej długość w zupełności wystarcza na kilka użyć i oklejenie więcej niż jednego koła. Już jedna warstwa wystarczy, aby dobrze uszczelnić oponę. Niektóre produkty są odpowiednie, aby zastosować je zarówno z obręczami aluminiowymi, jak i karbonowymi.