Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Wkładki antyprzebiciowe

Wkładki antyprzebiciowe do opon rowerowych to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród osób korzystających z technologii tubeless (bezdętkowej). Zazwyczaj wykonuje je się z gęstej pianki, formowanej w taki sposób, aby wypełniała wnętrze opony. Dodatkowa warstwa materiału chroni ogumienie przed dobiciem do obręczy, co zdarza się podczas jazdy z niskim ciśnieniem, a może powodować poważne uszkodzenia. Zmniejszenie ryzyka przebicia opony to podstawowa, ale niejedyna zaleta wkładek antyprzebiciowych. Dodatkowo usztywniają one ogumienie, chronią obręcze oraz poprawiają tłumienie drgań. Wkładki antyprzebiciowe do opon rowerowych najczęściej stosuje się w MTB, ale od paru sezonów coraz chętniej sięgają po nie również kolarze gravelowe czy nawet szosowi.

brak wyników
Od
Do
5,0

1 opinia

139,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -7%
129 ,99 zł
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Nowość

169,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -24%
129 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

169,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -24%
129 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

179,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -22%
139 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

219,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką -5%
208 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Wkładka antyprzebiciowa to dodatkowe zabezpieczenie, które stosuje się w rowerach z kołami w systemie bezdętkowym (Tubeless). Wypełnienie z piankowego materiału umieszcza się między oponą a obręczą, co zabezpiecza koła przed większością najczęstszych awarii spowodowanych agresywną jazdą w terenie.

Bezdętkowa opona z wkładką antyprzebiciową długo utrzymuje ciśnienie, a także jest chroniona przed mechanicznym uszkodzeniem gumy lub obręczy. Zapobiega dobijaniu koła, co jest typową przyczyną wielu awarii w kolarstwie MTB oraz gravelowym.

Rowerowe wkładki antyprzebiciowe do MTB, graveli oraz rowerów szosowych

Opony bezdętkowe cieszą się rosnącą popularnością w wielu odmianach kolarstwa. Stosuje się je zwłaszcza w rowerach górskich oraz gravelowych, których użytkownicy często decydują się na zastosowanie w kołach dodatkowych wkładek antyprzebiciowych. Modele od renomowanych producentów są lekkie i niedrogie, a ich obecność pozwala uniknąć uszkodzenia ogumienia.

Najbardziej wymagający kolarze górscy, uprawiający MTB XC, Trail czy Enduro często wybierają wkładki do opon 27,5” lub 29”, które łączą dobrą ochronę przed dobiciem do obręczy z niską masą. Dzięki temu mogą oni cieszyć wzmocnieniem kół bez niepotrzebnego obciążania roweru. Przykładem takich produktów są modele od marki Tubolight – Evo SL Insert lub Evo HD Insert. Wykonuje się je z lekkiej pianki Evo, czyli materiału odpornego, skuteczne zabezpieczającego obręcz oraz amortyzującego część uderzeń.

Lekkie produkty od tego producenta dobrze nadają się także do rowerów szosowych i gravelowych, dlatego ma ona także w swojej ofercie wkładki antyprzebiciowe 28”Insert Road Pair oraz Evo Insert Gravel Pair. Natomiast kolarze poszukujący tańszych rozwiązań mogą zdecydować się na zestaw ochronny Barbieri Anacond

Jak założyć wkładki antyprzebiciowe do roweru?

W przypadku większości wkładek antyprzebiciowych we wszystkich rozmiarach ich montaż przebiega bardzo podobnie. W pierwszej kolejności należy spuścić z opony bezdętkowej powietrze, a następnie umieścić wkładkę między obręczą a oponą. Proces może różnić się w zależności od konkretnego produktu, jednak w większości przypadków przypomina układanie tradycyjnej dętki w ogumieniu. Oponę z założoną wkładką antyprzebiciową można następnie uszczelnić w standardowy sposób.