Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Schwalbe Header
Logo Schwalbe

SCHWALBE

Nieustanny rozwój, dążenie do perfekcji oraz jak najlepsze wrażenia z jazdy - te cele od dziesięcioleci przyświecają Schwalbe, a ich odzwierciedleniem są oferowane produkty. Marka została utworzona w roku 1973. Od tamtej pory stała się wyznacznikiem nowych standardów i innowacyjnych rozwiązań. Opony rowerowe Schwalbe oraz dętki to flagowe wyroby schodzące z taśm produkcyjnych tej uznanej niemieckiej firmy.

Opony Schwalbe

Schwalbe nieprzerwanie wyznacza nowe trendy. Nic więc dziwnego, że na swoim koncie posiada zaszczytne nagrody przyznawane przez niezależnych ekspertów na światowych targach Eurobike. Zaczęło się w 2010 roku tytułem „Eurobike Gold Award” dla wkładki antyprzebiciowej GreenGuard. Znajdziemy ją w renomowanym modelu opony Schwalbe – Marathon GreenGuard. Pięć lat później producent został uhonorowany nagrodą „Green Winner” za proces dewulkanizacji dętek. Sukces powtórzył się w 2017 roku za sprawą pionierskiej technologii mieszanki gumy bieżnika Green Compound. Schwalbe Road Cruiser była pierwszą oponą, w której się ona znalazła.

Nagrody Siedem nagród użytkowników trafia do Schwalbe

Opony schwalbe

Zobacz całą ofertę
Schwalbe RacingRay i Racing Ralph

Różnorodność odmian kolarstwa górskiego skłoniła producenta do stworzenia opon o idealnych parametrach, zgodnych z przeznaczeniem. Tak powstały cztery mieszanki Schwalbe Addix.

  • Addix speed dla zapewnienia należytej prędkości w wyścigach XC. Znajduje się w Schwalbe Racing Ralph czy Rocket Ron.
  • Addix speedgrip oferuje niskie opory toczenia i przyczepność w XC, trailu oraz all-mountain. Obecna w Schwalbe Hans Dampf i Nobby Nic.
  • Addix soft doskonałe tłumienie nierówności podczas jazdy w stylu all-mountain, trial, enduro oraz downhill. Występuje w Schwalbe Magic Mary oraz Big Betty.
  • Addix ultrasoft sprawdza się w niskich temperaturach w dyscyplinach typu enduro i downhill. Zastosowana głównie w Schwalbe Dirty Dan.
Mtb addix

Dwie opony – każda na inne koło, różne mieszanki, inne konstrukcje. Schwalbe Racing Ray i Ralph do MTB to dynamiczne modele lubiące prędkości, skomplikowane trasy i zróżnicowaną nawierzchnię w cross-country i maratonach. Duet nie uznaje kompromisów. Gwarantuje maksymalne osiągi w każdychwarunkach, a odporność na przebicie to atut nie do podważenia.

Przemyślana konstrukcja opony przedniej Racing Ray daje maksymalną kontrolę. Wykonano ją z mieszanki Addix Speedgrip, czyli doskonałego kompromisumiędzy szybkością a niskimi oporami toczenia i przyczepnością.

Tylna opona Schwalbe Racing Ralph to synonim prędkości. Gwarantuje przyspieszenie w kluczowych momentach, mimo błota czy kamieni pod kołami.

Tubeless Souplesse
Technologia tubeless

Tubeless to przyszłość rynku opon i od wielu lat obiekt zainteresowań specjalistów Schwalbe, dążących do stworzenia ogumienia o doskonałych osiągach.

Tak narodziła się autorska technologia Tubeless Easy oferująca maksymalne bezpieczeństwo, dynamikę, komfort, a to wszystko w połączeniu z niską masą i nieskomplikowanym montażem takich modeli.

Schwalbe Pro One była pierwszą, seryjną oponą szosową, w której wykorzystano innowację Tubeless Easy. Jej konstrukcja została oparta na mikrowłóknach MicroSkin, których zadaniem jest zapewnienie szczelności, wytrzymałości i utrzymanie wysokiego ciśnienia. Niewątpliwie to najlepsza opona typu road znajdująca się w kolekcji Schwalbe.

Opona bezdętkowa niczym szytka? Schwalbe Pro One Tubeless z nowatorską koncepcją karkasu Souplesse to przepis na niezrównane osiągi. Technologia Tubeless Easy i konstrukcja typu Turn-Up wpływają na elastyczność, a tym samym i wysoki komfort, dając wrażenie nieskazitelnie płynnej jazdy. Opona swobodnie się toczy i współpracuje się z kolarzem, reagując bezbłędnie na każdy ruch kierownicy i naciśniecie pedała. Efekt? Nie męczysz się tak szybko i jesteś wydajny przez dłuższy czas!

Souplesse logo
Marathonplus Smartguard

Pokonuj asfaltowe drogi lub szutrowe nawierzchnie bez obaw o uszkodzenie ogumienia. Wszechstronna opona terenowa Schwalbe Marathon Plus Tour za sprawa swojej przemyślanej konstrukcji i uniwersalnego, aczkolwiek wyraźnego bieżnika sprawdzi się zarówno podczas trekkingowych wypraw, jak i codziennych przejażdżek.

Solidne wykonanie i obecność najskuteczniejszej, 5-milimetrowej wkładki SmartGuard to przepis na długotrwałą i bezpieczną eksploatację, a także wiele godzin spędzonych na siodełku.

Przebita opona to zmora każdego rowerzysty. Schwalbe wyszedł temu naprzeciw, opracowując doskonałą ochronę w postaci autorskich wkładek, które od lat cieszą się uznaniem. Zostały one zróżnicowane i podzielone na poziomy, w zależności od stopnia zabezpieczenia oraz wykorzystanego materiału. Podstawową ochronę gwarantuje zazwyczaj 3-milimetrowa warstwa kauczuku. Na bardziej wymagający teren przyda się podwójne wzmocnienie.

Najbardziej zaawansowane i najskuteczniejsze są wkładki SmartGuard i Smart DualGuard (dla e-bike). Posiada je między innymi Schwalbe Marathon Plus Tour, przez co opona jest wręcz nie do przebicia.

Opony schwalbe g-one

Z serią Schwalbe G-One zyskasz doskonałe opony gravelowe, zgodne z Twoimi oczekiwaniami i preferencjami.

  • Schwalbe G-One Speed toczy się szybko po zróżnicowanych nawierzchniach – od asfaltu po drogi szutrowe, więc jest idealna dla zwolenników ekspresowego pokonywania odcinków.
  • Schwalbe G-One Allround wielofunkcyjna opona za sprawą wszechstronnego bieżnika.
  • Schwalbe G-One Bite jej żywiołem jest jazda w terenie, ale gwarantuje także dobre osiągi na drogach utwardzonych.
  • Schwalbe G-One Ultrabite to typowo terenowa opona. Nie ma sobie równych na żwirze, ścieżkach czy szlakach.
Schwalbe G-One

Dętki rowerowe

Szczelność

Każda dętka Schwalbe przechodzi gruntowne kontrole, aby uzyskać należytą grubość ścianek i możliwości utrzymania wysokiego ciśnienia. Nieodzownym elementem jest 24-godzinne przechowywanie napompowanych dętek, po których to specjaliści Schwalbe samodzielnie sprawdzają ich szczelność.

Elastyczność i dopasowanie

Dętki Schwalbe sprostają największym wymaganiom i oczekiwaniom rowerzystów za sprawą różnych standardów ich wykonania. Elastyczna mieszanka gumy pozwala jeden wariant zastosować do wielu szerokości kół, a dętka nadal będzie w pełni funkcjonalna.

Różnorodność

Schwalbe oferuje w dętkach niklowane i gwintowane zawory (AV, DV, SV) z nasadką z poliwęglanu.

Schwalbe i ekologia

Wytrzymałe produkty

Każde nowo powstałe opony i dętki to gwarancja wysokiej jakości oraz długotrwałej eksploatacji. Schwalbe ceni sobie zrównoważony proces produkcji.

Wytrzymałe produkty
Dętki poddawane recyklingowi

Wszystkie dętki Schwalbe podlegają recyklingowi! Nowe modele schodzące z taśm produkcyjnych składają się w 20% z ponownie wykorzystanej gumy, nie tracąc przy tym na jakości. Producent wspiera program zbiórek zużytego ogumienia w Niemczech, w Holandii oraz w Wielkiej Brytanii.

Recykling
Greenguard

Wkładka antyprzebiciowa Greenguard powstała z naturalnego, poddanego recyklingowi kauczuku. Posiada zaledwie 3 milimetry grubości, a jej właściwości zapewniają doskonałą elastyczność. Znajdziemy ją w popularnym modelu Schwalbe Marathon, który jest najchętniej kupowanym w Niemczech.

Greenguard
Green compound

Autorska technologia Schwalbe polega na użyciu surowców odnawialnych i poddanych recyklingowi do wyprodukowania gumy bieżnika. Zastosowana w procesie produkcji mieszanka zachowuje wysoki standard jakości, gwarantując dobre osiągi, przyczepność oraz trwałość, a co ważne, pozwala zaoszczędzić energię i zasoby naturalne.

Green compound
Fair rubber

System sprawiedliwego handlu. Schwalbe jako pierwszy na świecie producent opon i dętek oferuje specjalne premie za każdy kilogram kauczuku dla jego wytwórców. Tym samym wspiera on ich działalność i przyczynia się do poprawy warunków życia i pracy. Opony Schwalbe Marathon E-Plus i Schwalbe Pick-Up to modele, w których zastosowano Fair Rubber.

Fair Rubber
Projekt „Cradle to Cradle”

Schwalbe wyznaje zasadę „Cradle to Cradle”, w myśl której każde użyte materiały (nie tylko gumowe) dostają drugie życie. Oznacza to, że można je ponownie wykorzystać. To efekt współpracy z renomowanym, międzynarodowym instytutem doradztwa środowiskowego EPEA.

Cradle to cradle