Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Rowerem przez Zachód… Piękny Zachód!

Data aktualizacji: 28-04-2021

Śledząc najciekawsze wyścigi szosowe, warto zwrócić uwagę na „Piękny Zachód”. W tym roku ultramaraton wystartuje już po raz piąty, stawiając przed śmiałkami wyzwanie, jakim jest pokonanie dystansu mierzącego ponad 500 kilometrów. Zeszłoroczny zwycięzca potrzebował na jego przejechanie zaledwie 17 godzin i 25 minut. Ciekawe, czy podczas zbliżającej się edycji uda się pobić ten wynik.

Kolarze wyruszą na trasę 5 czerwca z Niesulic, położonych nad jeziorem Niesłysz. Mimo że po drodze będzie wiele okazji do tego, by podziwiać piękno zachodniej części kraju, chcący zająć miejsce w klasyfikacji generalnej będą musieli ograniczyć wycieczki – wyznaczony limit czasu przejazdu wynosi 33 godziny.

"Piękny Zachód" to doskonała okazja, aby poznać swoje możliwości fizyczne i psychiczne.


"Piękny Zachód 501 km Non Stop" odbywa się w ramach Huzar Cup 2021 i jest częścią cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich. Centrum Rowerowe jest partnerem wydarzenia.

Start: Niesulice (woj. lubuskie)

Meta: Niesulice (woj. lubuskie)

Termin: 5-6 czerwca 2021

Przebieg wyścigu

Z czym przyjdzie zmierzyć się zawodnikom? Przeszło 500 kilometrów na szosie, w pagórkowato-górzystym terenie – to oznacza mniej więcej tyle, że nie będzie łatwo. Kolarze walczący o wysokie pozycje w stawce będą musieli wykazać się dobrym przygotowaniem fizycznym, wytrzymałością oraz siłą woli. Jednak przekroczenie mety i towarzysząca temu satysfakcja z pewnością są warte wysiłku. Najwytrwalsi zawodnicy, którzy ukończą ultramaraton, nagrodzeni zostaną medalem oraz imiennym certyfikatem, upamiętniającym ten niewątpliwy sukces.

Rywalizacja rozegra się w dwóch kategoriach: Solo i Open. Uczestnicy startować będą w sześcioosobowych grupach, wyruszających co 5 minut. Na wyznaczonej trasie zlokalizowanych zostanie sześć tzw. małych punktów kontrolnych, na których kolarze zameldują swoją obecność i przy okazji nieco się posilą. Po około 275 kilometrach kręcenia natrafią na duży punkt kontrolny, gdzie będzie możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, wzięcia prysznica, a także skorzystania z noclegu.

Co zapewnia organizator? Poza wparciem żywnościowym również torbę na przepak, mapę do GPS-a, zestaw numerów startowych oraz upominki od sponsorów wydarzenia. Po intensywnym wysiłku, przewidziana jest też nagroda dla duszy – zakończeniu imprezy towarzyszyć będzie wernisaż oraz występ muzyczny.

Organizatorzy ultramaratonu kolarskiego Wyścig "Piękny Zachód" to nie tylko rywalizacja, ale i integracja z innymi pasjonatami kolarstwa.

Co trzeba ze sobą zabrać?

Uczestnicy wyścigu muszą pamiętać o zabraniu na trasę kilku niezbędnych elementów, w tym w dowodu osobistego. Przekraczając linię startu należy mieć przy sobie także telefon komórkowy, który przyda się nie tylko w sytuacjach awaryjnych, ale i jeżeli zawodnik postanowi zjechać z trasy – co zobowiązany jest każdorazowo zgłosić organizatorowi. 

Poza tym konieczne jest posiadanie sztywnego kasku, odblasków (przednie białe i tylne czerwone), jak również kompletu lampek. Za jazdę w wyznaczonych godzinach bez odpowiedniego oświetlenia nakładana jest kara czasowa, dlatego lepiej wcześniej zadbać o kompletność i sprawność rynsztunku.

Więcej możliwości!

Osoby chcące sprawdzić swoje możliwości na krótszym dystansie mogą wziąć udział w wyścigu „Mały Piękny Zachód 201 km Non Stop”, który odbędzie się 15 maja. A jeśli dla kogoś 500 km to za mało, 3 września startuje „Duży Piękny Zachód 1001 km Non Stop”.