Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Czujniki PAS do roweru elektrycznego

Czujnik PAS do roweru elektrycznego to jeden z najważniejszych elementów układu wspomagania. Montowany w okolicy korby monitoruje ruch pedałów, a co za tym idzie, pozwala na załączenie się systemu wspomagania. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz czujniki PAS do e-bike’ów renomowanych marek, w tym Mahle, dzięki czemu masz pewność, że wybierasz dobrej jakości produkty.

Wyczyść filtry
  • Rodzaj czujnika: PAS
brak wyników
Od
Do

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
Czujnik prędkości MAHLE X20 PAS E-bike
159 ,99 zł
Wyślemy w 5-30 dni

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Czujnik PAS (od angielskiego Pedal Assistance System) określany jest często mianem czujnika kadencji. Odpowiada on za sterowanie mocą, jaka dostarczana jest do silnika w trakcie wprawiania w ruch korby. W tego typu rozwiązanie wyposażony jest każdy rower elektryczny legalnie kupiony na rynku europejskim.

Prawo a czujnik PAS

Obecnie każdy rower elektryczny sprzedawany na terenie Unii Europejskiej wyposażany jest w sensor PAS do e-bike’ów. Rozwiązanie to wynika z dyrektywy EN15194, w której wskazane są konkretne cechy, jakimi powinien wyróżniać się rower elektryczny. Jedną z nich jest właśnie konieczność poruszania się mechanizmu za pomocą siły użytkownika, który naciska na pedały. Czujnik umieszczony w korbie wykrywa tego typu ruch.

Budowa czujnika PAS do roweru elektrycznego?

Każdy sensor PAS do e-bike’ów składa się z kilku części. Są to czujnik oraz tarcza z magnesami. Pierwszy element instaluje się pod nakrętką suportu – na klasyczne standardy hollowtech, ISIS, octalink lub na kwadrat. Drugi natomiast zwykle zajmuje miejsce najmniejszej zębatki w korbie. Odległość między tymi elementami wynosi zwykle nie więcej niż 2 mm. Jednym z ciekawszych produktów w tej kategorii są czujniki pedałowania zintegrowane z tylną ramą Mahle X35 PAS B e-bike.