Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Mostki rowerowe zintegrowane

Mostki zintegrowane, inaczej nazywane direct mount, to rodzaj wsporników, które mocowane są bezpośrednio do widelca lub kierownicy. Ten rodzaj komponentów stosuje się przede wszystkim w ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego – ze szczególnym naciskiem na enduro, downhill i freeride. Wykorzystywane są również w BMX-ach. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz propozycje takich marek, jak Renthal czy Dartmoor.

Wyczyść filtry
  • Mocowanie: Direct Mount
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do
139 ,99 zł
-15% Najniższa cena: 164,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
284 ,99 zł
-50% Najniższa cena: 572,86 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
319 ,99 zł
-11% Najniższa cena: 359,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
349 ,99 zł
-13% Najniższa cena: 399,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
419 ,99 zł
Cena katalogowa: 629 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Mostki zintegrowane określane są mianem direct mount, czyli są montowane w sposób bezpośredni. Zapewniają dużą sztywność konstrukcji, co jest szczególnie ważne w ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego. Duże obciążenia, jakim poddawane są kierownica i widelec, sprawiają, że od wspornika w dużej mierze zależy bezpieczeństwo ridera.

Jakie cechy powinien mieć mostek zintegrowany?

Aby zapewnić odpowiednią jakość jazdy wspornik kierownicy, powinien cechować się dużą wytrzymałością. Wielu producentów opracowuje mostki z jednego fragmentu aluminium metodą obróbki CNC. Technologia ta pozwala precyzyjne odzwierciedlenie projektu. Dobrym przykładem jest pozbawiony wszelkich nadwyżek materiału, lekki RENTHAL Integra 35.

Wymiary mostków zintegrowanych

Szukając mostka zintegrowanego, odpowiedniego do posiadanego przez nas roweru powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na średnicę kierownicy. Komponenty tego typu produkowane są w dwóch standardach 31,8 mm i 35 mm. Mostki zintegrowane nie mają kąta nachylenia. Ważnym parametrem, który należy wybrać indywidualnie do własnych potrzeb, jest długość. 

Kąt nachylenia i długość mostka zintegrowanego

Mostki zintegrowane, opracowane z myślą o downhillu, zwykle mają długość nieprzekraczającą 50-60 mm. Im krótszy mostek, tym rower jest bardziej sterowny, ponieważ wspornik odciąża w ten sposób przednie koło.

Kąt nachylenia w przypadku krótkich mostków zintegrowanych nie jest parametrem tak znaczącym, jak w przypadku modeli długich. Nie ma większego wpływu na komfort jazdy, dlatego producenci zwykle decydują się na wariant 0⁰.