Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Stery tapered 1 1/8- 1 1/2 cala

Stery tapered są dostosowane do stożkowych rur sterowych, czyli zwężających się ku górze. Różnica w stosunku do zwykłych modeli polega na tym, że tapered mają łożyska o różnej średnicy. Dolne jest szersze od górnego – 1 i 1/2 w stosunku do 1 i 1/8 cala. Stożkową konstrukcję stosuje się w wielu nowoczesnych widelcach, zwłaszcza amortyzowanych, ponieważ zapewnia ona lepszą sztywność oraz wytrzymałość. Jest także lżejsza, co ma duże znaczenie przy wysokiej jakości sprzęcie. Z perspektywy kolarza różnice objawiają się podczas trudniej technicznie jazdy w wymagających warunkach – np. na krętych singlach. Taperowane stery zapewniają większą precyzję kierowania oraz lepsze „czucie roweru”.

Wyczyść filtry
  • Średnica rury sterowej: 1 1/8" – 1 1/2" tapered
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
do

POLECAMY

OKAZJE

4,0

1 opinia

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

OKAZJE

4,8

20 opinii

OKAZJE

4,8

20 opinii

OKAZJE

5,0

8 opinii

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
5,0

2 opinie

5,0

4 opinie

4,9

7 opinii

4,8

20 opinii

5,0

8 opinii

129 ,99 zł 129,99
144,99 zł -10%
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

4,0

1 opinia

5,0

1 opinia

5,0

3 opinie

5,0

1 opinia

Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Stery tapered to rodzaj sterów rowerowych o specyficznej budowie, w której dolna część główki ramy jest szersza i zwęża się ku górze. Stery rowerowe tapered to element obowiązkowy dzisiejszego roweru MTB.

Jakie zalety ma stożkowa konstrukcja? Przede wszystkim zapewnia lepsze połączenie widelca z ramą. Jest ona znacznie sztywniejsza, co przekłada się na precyzję prowadzenia. Okazuje się to szczególnie odczuwalne podczas jazdy w trudnym terenie. Rower prowadzi się po prostu lepiej.

Stery 1 1/8 na tapered przeznaczone są do rowerów MTB. Górne łożysko ma zazwyczaj średnicę 1 1/8 cala, podobnie jak w starszych rozwiązaniach. Dolne ma natomiast 1 1/2 cala. Ma to związek z poszerzaną rurą sterową amortyzatora. Modele taperowane mogą jednak występować w wielu rozmiarach, dlatego przed zakupem warto zmierzyć stery pasujące do ramy, aby upewnić się, że będą możliwe do zamontowania.

Szeroki wybór taperowanych sterów 1 i 1/8

Dla producentów liczących się w świecie kolarstwa MTB, stery taperowane – zarówno zintegrowane, jak i półzintegrowane – są podstawowymi modelami w ofercie. Kolarze górscy cenią sobie niezawodność produktów od marek, takich jak Token, Ritchey, Cane Creek, oraz FSA. Warto zwrócić także uwagę na stery taperowane Accent, które wyróżniają się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Natomiast modele od firmy Dartmoor odznaczają się bardzo oryginalnym designem.

Stery tapered mogą być wyposażone w podkładkę, która umożliwia montaż widelca z klasyczną rurą sterową o stałej średnicy. To dobre rozwiązanie, jeśli mamy ramę w standardzie tapered, a widelec w starym.