Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Widelce sztywne szosowe

Dobrej jakości widelec do roweru szosowego to komponent, który doskonale sprawdzi się podczas jazdy po asfalcie. Sztywna konstrukcja niesie za sobą szereg zalet. Jednym z najważniejszych aspektów jest niewielka waga, szczególnie gdy komponent wykonany jest z włókna węglowego. Widelce szosowe, m.in. marki Accent, znajdziesz na CentrumRowerowe.pl!

529 ,99 zł
Cena katalogowa: 599 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
115 ,99 zł
Dostawa GRATIS
399 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Widelec szosowy to jeden z komponentów, który ma istotny wpływ na jakość jazdy. Zdecydowana większość kolarzy wybiera modele sztywne. Wersje amortyzowane stanowią zwykle jedynie ciekawostkę dla miłośników nietypowych rozwiązań.

Dopasowanie widelca szosowego

Osoby poszukujące widelca do roweru szosowego powinny zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego element ten został wykonany i markę producenta, ale także dodatkowe parametry. Konieczne będzie zwrócenie uwagi na sposób mocowania hamulca – szczękowego lub tarczowego, oraz rodzaj przedniej osi.

Materiał wykonania widelców do rowerów szosowych

Najlepsze widelce szosowe wykonuje się z aluminium bądź włókna węglowego. Karbon wybierają przede wszystkim kolarze, dla których najistotniejsza jest niewielka waga komponentu. Osoby jeżdżące bardziej rekreacyjnie, ceniące wytrzymałość komponentów zwykle decydują się na modele wykonane z aluminium. Ciekawą propozycję stanowi widelec do roweru szosowego Accent Apex. Jego golenie wykonano z karbonu, natomiast trzon z aluminium, dzięki czemu stanowi doskonały kompromis między wygodą a niską wagą.