Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Black Friday rowery i akcesoria rowerowe

Co łączy Black Friday i amerykański Dzień Dziękczynienia? Wbrew pozorom bardzo dużo! Czwarty czwartek listopada jest uroczystym świętem w USA. To dzień wolny od pracy i okazja do spotykania się z najbliższymi oraz zjedzenia pieczonego indyka. Amerykanie, aby przedłużyć sobie weekend, licznie brali urlop również na piątek, a potencjał dodatkowego dnia wolnego szybko podchwycili sprzedawcy. Właśnie w ten dzień zapraszali oni na przedświąteczne zakupy, ponieważ zaraz po Święcie Dziękczynienia, Boże Narodzenie wypada jako pierwsze, większe święto.

Black Friday - skąd pochodzi nazwa i co oznacza?

Skąd jednak wzięła się nazwa Black Friday? Geneza nie jest do końca jednoznaczna, a teorii powstania tego święta zakupów, okazji i promocji krąży w świecie wiele. Wbrew pozorom to nie współczesny, marketingowy wymysł handlowców. Należy cofnąć się co najmniej do połowy ubiegłego stulecia.

Mieszkańcy Filadelfii pewnego piątku zaraz po Święcie Dziękczynienia tłumnie ruszyli na zakupy, co spowodowało ogromy paraliż ruchu ulicznego w okolicach sklepów i centrów handlowych do tego stopnia, że konieczna była interwencja policji. Sytuacja miała miejsce w latach 50. XX wieku. Funkcjonariusze okrzyknęli, że dla nich takie wydarzenie było prawdziwym Black Friday. Wyprzedaże skusiły tak wiele osób, że nawet miejscowi kierowcy autobusów musieli stawać w gigantycznych korkach.

Inna teoria głosi, że w przeszłości handlowcy prowadząc skrupulatnie swoje notatki księgowe, zyski zapisywali czarnym tuszem, a straty czerwonym. W ciągu roku dominowała czerwień, a w okolicach Bożego Narodzenia przedświąteczny szał zakupowy generował znacznie większe obroty. Czarny Piątek (Black Friday) jest symbolicznym dniem rozgraniczającym gorsze finansowo dni od lepszych dla sprzedawców.

Tradycja Black Friday w Polsce pojawiła się dopiero od 2015 roku, ale bardzo szybko przyjęła się w świadomościach tysięcy Polaków. W tym dniu ogromne wyprzedaże są doskonałą okazją do zrobienia przyjemności sobie i najbliższym.

Rowery i akcesoria na Black Friday w niższych cenach

Wielkie święto zakupów ogarnęło również sklep CentrumRowerowe.pl! Specjalnie dla miłośników dwóch kółek obniżyliśmy ceny rowerowego asortymentu. Co warto kupić na Black Friday? Promocja obejmuje wybrane akcesoria, których nigdy nie jest za wiele, a ponadto stanowią doskonały pomysł na prezent! Poszerz swoją kolekcję, postaw na renomowane marki i skuś się na bestsellerowe produkty. Oferta obowiązuje również na rowery! Black Friday to idealna okazja, aby w CentrumRowerowe.pl zakupić nowy model w atrakcyjnie niskiej cenie.

Najlepsze oferty Black Friday będą obowiązywały w naszym sklepie już od 15.11, a wielka akcja promocyjna potrwa znacznie dłużej niż jeden dzień, bo aż do 29.11 do północy lub do wyczerpania zapasów! Spiesz się, znajdź mnóstwo rowerowych produktów po obniżonych cenach. Wybierz idealny rower na Black Friday w naszym sklepie!