Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Kije Nordic Walking

Kijki nordic walking to lekki sprzęt, dzięki któremu nawet krótki spacer zamienisz w intensywny, a jednocześnie przyjemny wysiłek fizyczny. Wykorzystując podczas marszu kijki do nordic walking, dasz sygnał do działania nie tylko nogom, ale i górnym partiom ciała, nie obciążając przy tym stawów Tego typu aktywność na świeżym powietrzu to uniwersalny sport, który pozytywnie wpłynie na Twoją kondycję oraz wydolność, a także pozwoli na spalenie dużej liczby kalorii. Nordic walking można uprawiać w każdym wieku i w każdych warunkach przyrodniczo-pogodowych. Jest to znakomita forma rekreacji dla całej rodziny!

Polecane marki
Od
Do
Produkty z dostawą od 72 godzin

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
4,0

1 opinia

5,0

2 opinie

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Jakie kijki do nordic walking

Choć mogłoby się wydawać, że nordic walking to sport jedynie dla seniorów, to ze względu na korzyści jest on coraz częściej uprawiany przez osoby w każdym wieku. Wiąże się on z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, pobudzeniem do pracy właściwie całego ciała, a także ze spalaniem kalorii w większym stopniu, niż dzieje się to przy standardowym marszu.

Jeżeli chcemy zacząć uprawiać nordic walking, kije będą niezbędnym akcesorium. Podczas marszu należy odpychać się nimi od ziemi, pamiętając o podstawowej zasadzie, że do przodu wysuwamy jednocześnie lewą nogę oraz prawą rękę i na odwrót. Nauczenie się właściwej techniki pozwoli na maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie dają kijki do nordic walking. Aktywność ta rozwija mięśnie nóg, rąk i brzucha, ma również pozytywny wpływ na kręgosłup. Ważne jest również to, że stawy nie są obciążane podczas wysiłku, co czyni ten sport uniwersalnym. Może być to świetną formą spędzania wolnego czasu dla całej rodziny, dlatego też producenci oferują zarówno kijki nordic walking dla dzieci, jak i dla dorosłych, a oprócz tego modele dla mniej i bardziej wprawnych spacerowiczów. Im większe doświadczenie, tym większe wymagania, dlatego natrafić można na kije do nordic walking z włókna węglowego, szklanego lub aluminium, gdzie każdy z nich będzie różnił się wagą. Jednak na początku swojej przygody z tym sportem pamiętać należy przede wszystkim o dobraniu odpowiedniej wysokości kijków.

Kijki nordic walking składane a wysokość

Teleskopowe kije do nordic walking to najlepsze rozwiązanie dla początkujących. Pozwalają na precyzyjne dobranie idealnej wysokości, dzięki czemu ćwiczenia będą wykonywane prawidłowo. Zakłada się, że prawidłowa długość kijków do nordic walking to około 65-68% wysokości ciała. Po złapaniu ich i ustawieniu w pozycji pionowej, ręka w łokciu powinna być zgięta pod kątem 90 stopni.

Końcówki do kijków nordic waliking

Grot, którym zakończony jest każdy kijek, ma ogromne znaczenie. Jeżeli będzie ślizgał się po zbyt twardej nawierzchni, obniży to komfort oraz jakość chodu. Końcówki do kijków nordic walking mogą różnić się zależności od przeznaczania zarówno kształtem, jak i materiałem, z którego zostały wykonane.