Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Rowerowa Stolica Polski 2021: poznaj zasady i harmonogram!

Data aktualizacji: 24-03-2021

Ponad 3,6 milionów kilometrów – tyle wspólnymi siłami przejechali uczestnicy zeszłorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Już w czerwcu dowiemy się, czy ten imponujący wynik zostanie pobity. Tymczasem właśnie ruszyła rozgrzewka przed trzecią edycją ogólnopolskiego wydarzenia.

baner promujący rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Czas start!

W poprzedniej edycji zabawy zorganizowanej przez bydgoski urząd miejski rękawice podjęły 44 miasta. W tym roku jest ich już ponad 30, a kilka z nich, w tym m.in. Kołobrzeg, Siemianowice Śląskie i Stargard, startuje po raz pierwszy. Zapisy wciąż trwają, dlatego są duże szanse na to, że uda się przeskoczyć wysoko zawieszoną poprzeczkę.

Polacy nie tylko chętnie jeżdżą na rowerach, ale i uprawiają inne aktywności na świeżym powietrzu, co udowodniły dwie poprzednie edycje zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Nawet pandemia okazała się nie być przeszkodą w zdobywaniu kilometrów dla rywalizujących ze sobą miast. W tym roku niespodzianką dla uczestników jest nowa aplikacja Aktywne Miasta – mówi Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszcz.

Zanim walka zacznie się na dobre, już teraz można dołączyć do oficjalnego treningu, który wystartował pierwszego dnia wiosny. To idealny czas na to, aby przygotować rower do rozpoczynającego się sezonu oraz popracować nad kondycją po zimowej przerwie. Uczestnicząc w rozgrzewce, można też zapoznać się z nową odsłoną dedykowanej rywalizacji aplikacji oraz wziąć udział w trwających konkursach, o których aktualne informacje znajdują się na facebookowej stronie Rowerowej Stolicy Polski.

Harmonogram:

21.03 – 21.05 Oficjalny trening

01.06 – 30.06 Rywalizacja o przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021

Rowerowa Stolica Polski – zasady

Zasady są banalnie proste! Pobierz aplikację Aktywne Miasta, następnie w wyznaczonym terminie wykręcaj kilometry dla swojej miejscowości oraz organizacji lokalnej! Twój wynik zostanie przeliczony na punkty, dzięki czemu nawet mniejsze miasta będą mogły wygrać. Najlepszym dowodem na to, że każdy ma równe szanse, jest Nowa Sól – Rowerowa Stolica Polski 2019 i 2020. Ciekawe, czy w tym roku peletonowi uda się dogonić nowosolską ucieczkę.

O co toczy się gra? Przede wszystkim o przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski, który otrzyma miasto zajmujące pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej. Przyznanych zostanie także pięć wyróżnień w grupach wyodrębnionych na podstawie liczby mieszkańców. Nagrody powędrują również do najlepszych zawodników w klasyfikacjach lokalnych oraz uczestników konkursów towarzyszących zmaganiom.

W puli nie brakuje nagród ufundowanych przez CentrumRowerowe, które zostało partnerem strategicznym wydarzenia. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników w kraju przygotowaliśmy dwa rowery marki Kellys oraz akcesoria rowerowe.

Zdjęcie z konferencji prasowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021CentrumRowerowe jest partnerem strategicznym Rowerowej Stolicy Polski.

Aktywne Miasta – aplikacja nie tylko dla rowerzystów

Dotychczasowa aplikacja „Rowerowa Stolica Polski”, przygotowana przez Miasto Bydgoszcz, doczekała się odświeżonej wersji. Nowa nazwa – Aktywne Miasta – oraz logotyp doskonale oddają ideę inicjatywy, a dodatkowe funkcjonalności czynią ją jeszcze bardziej przyjazną użytkownikom.

Ta darmowa aplikacja na rower zlicza przejechane kilometry, na podstawie których wyłonieni zostaną zwycięzcy rywalizacji. Bez względu na to, w jakim miejscu na świecie aktualnie się znajdujemy, możemy zbierać cenne punkty dla wybranych przez nas miasta i drużyny. Na tym jednak nie koniec korzyści, ponieważ daje ona także dostęp do historii treningów, informacji o spalonych kaloriach czy prognozy pogody. Co więcej, pozwala na zbieranie specjalnych odznak oraz korzystanie ze zniżek u partnerów akcji. Natomiast poszczególne miejscowości mogą dzięki aplikacji tworzyć gry miejskie dla mieszkańców oraz informować o lokalnych wydarzeniach.logo aplikacji Aktywne Miasta

Warto zwrócić uwagę, że aplikacja Aktywne Miasta służy nie tylko walce o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Z pewnością przyda się ona każdej osobie, która lubi spędzać aktywnie czas. Można korzystać z niej cały rok, gromadząc za jej pośrednictwem informacje o swoich treningach czy rekreacyjnych wycieczkach. Do wyboru jest 18 aktywności, dlatego nawet chodząc, biegając, wiosłując czy uprawiając nordic walking można na bieżąco kontrolować swoje wyniki. – mówi Tomasz Dobrowolski – koordynator i pomysłodawca projektu.

Wśród nowych funkcji aplikacji wymienić można tracker znajomych, dostęp do dodatkowych statystyk czy możliwość kontynuacji przerwanych treningów. Oprócz tego rozbudowano panel pomocy oraz udostępniono anglojęzyczną wersję aplikacji. Przy najbliższej aktualizacji pojawi się również opcja, która z pewnością ucieszy wielu rowerzystów – import treningów z urządzeń Garmin.

Aplikację Aktywne Miasta możesz pobrać TUTAJ.