Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Silniki elektryczne do roweru 250W

Silnik elektryczny do roweru 250 W należy do jednych z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez producentów. To jednocześnie najwyższa moc, jaką można zastosować, aby pojazd spełnił normy prawnie w UE. Zastosowanie wydajniejszej jednostki sprawia, że nie możemy definiować takiej maszyny, jako e-bike’a. Na CentrumRowerowe.pl dostępne są silniki do roweru 250 W od takich marek jak Shimano czy Mahle.

Wyczyść filtry
  • Moc silnika: 250 W
brak wyników
Od
Do
Produkty z dostawą od 72 godzin

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Silnik elektryczny do roweru o mocy 250 W to standardowe rozwiązanie stosowane w nowoczesnych e-bike’ach. Trudno znaleźć wersję ze słabszą jednostką, a mocniejsze będą zakwalifikowane, jako s-pedelce. Taka wartość pozwala na komfortowe podróżowanie po różnorodnym terenie, dzięki czemu sprawdzi się zarówno osobom jeżdżącym rekreacyjnie, jak i entuzjastom kolarstwa.

Silnik elektryczny do roweru 250 W – prędkość jazdy

Aby e-bike został zaklasyfikowany, jako rower ze wspomaganiem powinien także mieć ogranicznik prędkości. Modele tego typu gwarantują wsparcie wyłącznie do rozwinięcia prędkości 25 km/h. Osoby, które chcą jechać szybciej, będą zdane wyłącznie na siłę własnych mięśni. Związane jest to z obowiązującymi europejskimi normami.

Silnik rowerowy 250 W a napięcie

Podobnie do mocy silników, także napięcie akumulatora jest regulowane prawnie. To dwie skorelowane ze sobą wartości, które odpowiadają za efektywność pracy jednostki centralnej. Maksymalna dopuszczalna wartość napięcia wynosi do 48 V.

Producenci silników do roweru 250 W

Jednostki o takich parametrach znajdziemy w ofercie niemal każdego z producentów – dotyczy to zarówno silników umiejscowionych centralnie (korbowo), jak i w piaście. Przykładem pierwszego może być Shimano Steps DU-EP600, drugiego natomiast wydajny Mahle X20 Drive Unit.