Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Mostki rowerowe DH

Mostki rowerowe do DH muszą spełniać oczekiwania kolarzy, którzy jeżdżą dynamicznie. Cechują się krótką konstrukcją, która zwiększa sterowność. Jednocześnie wyróżnia je duża sztywność. Występują najczęściej w dwóch standardach – ahead oraz zintegrowanym. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz produkty takich marek, jak Dartmoor, Renthal czy Thomson.

Wyczyść filtry
  • Przeznaczenie: DH/FR
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
do

OKAZJE

309 ,99 zł 309,99
Dostawa GRATIS

Nowość

219 ,99 zł 219,99
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
299 ,99 zł 299,99
Dostawa GRATIS
564 ,99 zł 564,99
Dostawa GRATIS
569 ,99 zł 569,99
Dostawa GRATIS
584 ,99 zł 584,99
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Mostek rowerowy do DH to komponent, który pozwala na zwiększenie sterowności nad pojazdem. Krótka budowa umożliwia odciążenie przedniego koła, co przekłada się na lepszą kontrolę przez użytkownika.

Mostek DH – ahead czy zintegrowany?

DH to dyscyplina cechująca się dynamiczną, agresywną jazdą. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, musimy więc wybrać dobrze dopasowany, jakościowy komponent. Standard mocowania nowego wspornika powinien być taki sam, jak ten, który posiadamy obecnie – ahead lub zintegrowany (direct mount).

Rozmiar mostka DH

Podobnie, jak w przypadku wsporników kierownicy do każdego innego typu roweru, wybierając nowy model, musimy zwrócić uwagę na jego wymiary. Należy dopasować  go do średnicy kierownicy (popularne są dwa standardy 31,8 mm i 35 mm) oraz rury sterowej (zwykle to 1 1/8”). Zwykle produkty tego typu nie mają konta nachylenia. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy jednak znaleźć mostki DH o 30⁰ wzniosie.

Design mostków DH

Przeważnie komponenty tego typu produkowane są z wykorzystaniem aluminium. Tworzywo to jest lekkie i wytrzymała, a dodatkowo tańsze niż znacznie rzadziej stosowany carbon.

Projekty Dartmoor, np.: Dartmoor Fury czy Dartmoor Viper pozwalają jednocześnie zmienić wygląd roweru. Dostępne są w atrakcyjnych wersjach kolorystycznych. Jeśli dość masz klasycznej czerni i szukasz odmiany w postaci czerwieni, zieleni czy błękitu, sprawdź modele tej polskiej marki.