Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Grupa SRAM NX Eagle to próba wprowadzenia napędu 12-rzędowego pod strzechy. Całkiem udana – części te wykonane są z zastosowaniem technologii, znanych z grup wyższych, ale są znacznie tańsze.

Najważniejszym elementem grupy SRAM NX Eagle jest kaseta. Ma 12 zębatek, z czego najmniejsza ma 11 zębów, największa – 50. Daje to w sumie zakres przełożeń 455 procent. To mniej niż w przypadku kasety 10-50, znanej z wyższych grup. NX ma jednak nad nimi tę przewagę, że nie musimy korzystać ze specjalnej piasty, wyposażonej w bębenek XD. Kasetę możemy więc zamontować na tradycyjną główkę.

Dzięki dużemu zakresowi przełożeń, można było postawić na jedną tarczę. Rezygnacja z przedniej przerzutki ma same zalety. Zakres przełożeń jest zbliżony do dwutarczowego. Masa napędu jest jednak niższa – pozbywamy się jednej lub dwóch tarczy, manetki i kabli. Obsługa jest banalnie prosta – koniec z przekosami łańcucha. A i konserwacja jest o niebo łatwiejsza – nie trzeba regulować przedniej przerzutki.

W skład grupy wchodzą – poza kasetą – mechanizm korbowy, manetka, tylna przerzutka i mechanizm korbowy. Tarcza może mieć 30, 32 lub 34 zęby. Ich specjalny kształt sprawia, że łańcuch nie spada tak łatwo. W tylnej przerzutce zastosowano rozwiązania, znane z wyższych grup - technologie Cage Lock, X-Horizon i kółko X-Syn c. Od tych droższych różni się jedynie większą o 50 g masą. Ostatni element to 12-rzędowy łańcuch.

Najważniejsze informacje:

 • Przeznaczenie: MTB – XC, maraton, trail, enduro
 • Standard: 1x12
 • Mechanizm korbowy z jedną tarczą
 • W skład zestawu wchodzą: kaseta 11-50 (zakres przełożeń 455 procent), mechanizm korbowy Dub, manetka trigger, przerzutka tylna i łańcuch
 • Długość korb: 170 mm lub 175 mm

Technologie

Eagle

Technologia Eagle narodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale została zaprojektowana w Niemczech. Generacja systemu z jedną tarczą jest bardzo wydajna i skuteczna, a szeroki zakres przełożeń – w tym przypadku 455 procent – sprawia, że technologia Eagle jest stworzona dla każdego.

DUB

DUB oznacza lepszą integrację tarczy, mechanizmu korbowego, osi i łożysk suportu. Dobierając odpowiedni wkład suportu DUB można stosować ten sam mechanizm korbowy w ramach, które mają różne standardy suportu.

Cage Lock

Wyjmowanie i wkładanie koła jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy jedynie przesunąć dźwignię i wyjąć koło.

Roller Bearing Clutch

System Roller Bearing Clutch zapewnia maksymalną stabilność łańcucha podczas pracy napędu. Dzięki zastosowaniu sprzęgła, wózek utrzymuje się w jednym punkcie nawet na nierównościach.

X-Actuation

Technologia dla napędów jednorzędowych, dzięki której łańcuch pracuje z taką samą precyzją na wszystkich rzędach kasety.

X-Horizon

Technologia X-Horizon oznacza ograniczenie ruchu przerzutki w osi poziomej. Dzięki temu podczas zmiany przełożeń zachowana jest większa precyzja, a sam dobór biegów wymaga użycia mniejszej siły. Górne kółko jest przesunięte do tyłu, co pozwala na zachowanie stałej odległości komponentu od zębatek na każdym przełożeniu. Wpływa to pozytywnie na dokładność i szybkość działania przerzutki.

X-Sync 2

X-Sync 2 to kolejna wersja sprawdzonej technologii SRAM X-SYNC. Rolą agresywnie zaprojektowanych zębów jest lepsze trzymanie łańcucha i bardziej efektywne pedałowanie. Dzięki temu tarcza zniesie długie kilometry ciężkiej jazdy.

MatchMaker X

To więcej niż zwykła obejma montażowa. Jej obecność umożliwia montaż manetki do przerzutki, manetki do sztycy i klamki hamulcowej na jednej obejmie. Dzięki temu na kierownicy panuje porządek.

X-Glide 2

Technologia X-Glide 2 jest zoptymalizowana pod względem współpracy z 12-rzędowymi kasetami Sram Eagle. Umożliwia szybką i precyzyjną zmianą biegów na szerokim zakresie. To odpowiednie udoskonalenie na nawet najcięższe podjazdy.

FlowLink

Wewnętrzne płytki łańcucha są gładkie, co minimalizuje tarcie o kasetę i zębatki korby. Przekłada się to na cichą pracę i dłuższą żywotność. Zewnętrzne płytki są spłaszczone, co wpływa na zwarte ułożenie nitów i wzmocnienie konstrukcji łańcucha.

PowerLock

Spinka łańcucha wykonana w technologii PowerLock nie wymaga specjalnego narzędzia do złączenia ogniw. Kompatybilność systemu obejmuje zarówno napędy 10-rzędowe, jak i wyższe: 11 i 12. Producent zaleca stosować każdą spinkę tylko raz.


Specyfikacja

Informacje

 • Marka SRAM
 • Długość 170 mm
 • Kolor czarny
 • Liczba rzędów 12
 • Linia łańcucha 49 mm (standard)
 • Napęd 1x12
 • Przeznaczenie MTB
 • Stopniowanie 32
 • Stopniowanie 11-50
 • Typ produktu mechaniczny
 • Waga produktu 2,03 kg

Informacje handlowe

 • Kod produktu DD134678
 • Kod EAN 710845820472

Opinie

 • Tomasz
  5,0

  Opinia potwierdzona zakupem

  Świetny zestaw. Po zmianie napędu mój rower nabrał wreszcie mocy :-) Szybka i sprawna wysyłka. Wszystko zgodne z zamówieniem.

Dostawa

Oferujemy trzy sposoby dostawy tego rodzaju produktu: kurierem InPost, Paczkomatami InPost 24/7 i kurierem DPD.

 • Logo InPost
  Kurier InPost
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

  Czas dostawy:

  1-2 dni robocze

 • Logo InPost
  Paczkomaty InPost 24/7
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

  Czas dostawy:

  1-2 dni robocze

 • Logo DPD duże
  Kurier DPD
  Koszty wysyłki:

  Gratis!

Zapewniamy, iż wysyłane przez nas przesyłki są pakowane z najwyższą dbałością. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty były odpowiednio zabezpieczone i dotarły do Klientów w nienaruszonym stanie. Uszkodzenia przesyłek w trakcie transportu są wynikiem nieodpowiedniego postępowania przewoźnika.