Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Płyny do prania odzieży sportowej

Dobry płyn do prania sportowych rzeczy nie tylko zadba o ich higienę, ale także o kluczowe właściwości. Jego zadaniem jest usuwaniem zanieczyszczeń, bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów bez negatywnego wpływu na materiał lub zastosowaną powłokę. Detergenty używane w domach na co dzień mogą obniżyć poziom przepuszczalności powietrza czy możliwość odbijania wody od tkaniny podczas opadów deszczu. Dlatego warto zaopatrzyć się w płyn do prania ubrań z membraną lub innych technicznych elementów garderoby. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz bezpieczne, sprawdzone preparaty.

brak wyników
Od
Do

POLECAMY

PREZENTY

4,7

8 opinii

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
26 ,99 zł
-10% Najniższa cena: 29,99 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

4,9

7 opinii

5,0

1 opinia

Nowość

Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

PREZENTY

69 ,99 zł
Cena katalogowa: 70 zł
Dostawa GRATIS
69 ,99 zł
Cena katalogowa: 72,99 zł
Dostawa GRATIS

Nowość

4,9

7 opinii

74 ,99 zł
Cena katalogowa: 79 zł
Dostawa GRATIS
4,9

7 opinii

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Odzież techniczną trzeba regularnie prać, jednak wrzucenie jej po prostu do pralki oraz użycie standardowych detergentów może okazać się złym pomysłem. Zawsze należy pielęgnować ją zgodnie z zaleceniami producenta, w innym razie może ona utracić swoje właściwości. Stosowane do produkcji tkaniny oraz impregnaty wymagają stosowania dedykowanych im środków, takich jak płyny do prania ubrań sportowych. Są one odpowiednio delikatne, dzięki czemu garderoba do jazdy na rowerze, biegania czy uprawiania innych aktywności może służyć długo i dobrze.

Płyn do prania odzieży z membraną

Ubrania wyposażone w membranę, taką jak Gore-Tex, nie przepuszczają wody i wiatru, a przy tym oferują odpowiedni poziom oddychalności. Trzeba mieć na uwadze, że zwykły proszek czy kapsułki nie nadają się do ich prania. Zawarte klasycznych środkach substancje czyszczące i zmiękczające mogą mieć szkodliwy wpływ na tkaninę, przez co ta przestanie spełniać swoje zadanie. Płyn do prania kurtek z membraną i innych elementów garderoby to rozwiązanie bezpieczne, które z całą pewnością warto mieć w domu.

Jedną z najpopularniejszych firm na rynku, produkującą środki do czyszczenia oraz impregnacji odzieży sportowej jest Nikwax. Przykładowo TechWash to płyn do prania goretexu, czyli jednej z najpopularniejszych membran, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki temu, że odnawia on właściwości hydrofobowe, można traktować go jako płyn do prania kurtek przeciwdeszczowych. BaseWash to natomiast płyn do prania bielizny termoaktywnej i innych warstw, mających bezpośredni kontakt ze skórą.

Co ciekawe, specjalny płyn do prania sportowych rzeczy ma swojej ofercie m.in. marka ASSOS. Active Wear Cleanser doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku ubrań od szwajcarskiej marki.

Płyn do prania odzieży termoaktywnej z wełną merino

Garderoba wykonana z wełny merino ma właściwości termoaktywne, zapewnia komfort użytkowania, a przy tym ogranicza rozwój bakterii. Połączenie najlepszych cech włókien naturalnych i syntetycznych sprawia, że osoby uprawiające wszelakie sporty niezwykle cenią ubrania z domieszką runa merynosów. Niemniej ich pielęgnacja w szczególności wymaga stosowania dedykowanych preparatów. W tym przypadku sprawdzi się specjalny płyn do prania odzieży sportowej, taki jak Nikwax Wool Wash, który działa bardzo delikatnie, a zarazem skutecznie. Odświeża odzież i jednocześnie dba o jej naturalne właściwości.