Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Rowerki 14 cali dla dziewczynki

Rowerek 14 cali dla dziewczynki powinien być przede wszystkim atrakcyjny wizualnie i wygodny. Dzięki temu zachęci ją do nauki jazdy, a tym samym nie zrezygnuje ona ze szlifowania umiejętności po pierwszych upadkach. Poszukując nowego modelu dla dziecka, warto zwrócić uwagę zarówno na szczegóły konstrukcyjne gwarantujące bezpieczeństwo, jak i kolorystykę. Ciekawe modele rowerów 14 cali dla dziewczynek, takie jak Lecce czy woom, znajdziesz na CentrumRowerowe.pl.

Wyczyść filtry
  • Płeć: dziewczynka
brak wyników
Od
Do
4,8

18 opinii

469 ,99 zł
Dostawa GRATIS
4,8

18 opinii

469 ,99 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
5,0

5 opinii

1 799  zł
Dostawa GRATIS
5,0

5 opinii

1 799  zł
Dostawa GRATIS
5,0

5 opinii

1 799  zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Wybór idealnego rowerka 14 cali dla dziewczynki to nie lada wyzwanie. Model taki powinien spodobać się kilkulatce pod względem wizualnym, a jednocześnie zapewniać jej komfort i bezpieczeństwo. Tylko wtedy dziecko będzie chętnie na niego wsiadało, by doskonalić naukę samodzielnej jazdy.

Rower 14 cali – dla dziewczynki, w jakim wieku?

Rowerek dziewczęcy 14 cali to doskonały wybór dla przedszkolaczki. Modele w tym rozmiarze projektowane są zwykle z myślą o użytkowniczkach o wzroście w przedziale 95-110 cm. Tym samym idealnie sprawdzają się więc rowerzystkom w wieku mniej więcej 3-5 lat. Idealnym przykładem jest Lecce Girl występujący w trzech wersjach kolorystycznych.

Cechy bezpiecznego rowerka 14 cali dla dziewczynki

Tuż obok dobrze dobranej wielkości kół, to odpowiednio dopasowane hamulce są cechą wyróżniającą dobry rowerek 14 cali dla dziewczynki. Jedną z ciekawszych propozycji ma w swojej ofercie austriacka marka woom. Jej projektanci stawiają na klasyczne hamulce v-brake, których wielkość dźwigni dopasowana jest do niewielkiej dłoni dziecka. Jednocześnie rowerki takie, jak woom 2 G pozwalają dziewczynkom na naukę obsługi dwóch hamulców. Aby ułatwić zadanie, stosuje się rozróżnienia kolorystyczne dźwigni.  Innymi cechami, na jakie warto zwrócić uwagę, są: kształt ramy, ergonomiczna budowa chwytów czy osłona na łańcuch.

Rower dla dziewczynki 14 cali a dodatkowe kółka

W zależności od potrzeb i umiejętności dziecka, możesz zdecydować się na dziewczęcy rower 14 cali z dodatkowymi kółeczkami lub bez nich. Jeżeli pociecha nie korzystała z rowerka biegowego lub nie jesteś pewien, czy poradzi sobie z utrzymaniem równowagi na modelu z pedałami, korzystniejszym wyborem są dodatkowe kółka. W chwili, gdy nie będą już potrzebne, możesz je szybko dokręcić. Znajdziesz je chociażby w modelu Lecce Girl.