Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Bagażniki rowerowe na tylną klapę

Marzy Ci się jazda na rowerze na wakacjach? Nic nie stoi na przeszkodzie. Zaopatrz się w bagażnik rowerowy na tylną klapę i transportuj swój sprzęt bezpiecznie. Montaż rowerów z wykorzystaniem tego typu bagażnika to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce i nie wymaga podnoszenia ciężkich jednośladów na wysokość dachu. Posiadamy szeroki wybór bagażników na tylną klapę od znanych producentów. Wybierz najlepszy!

Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
do

Wyprzedaż

959 ,99 zł 959,99
-20% 1 199 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
4,5

6 opinii

159 ,99 zł 159,99
Dostawa GRATIS

bestseller

4,8

5 opinii

289 ,99 zł 289,99
-9% 319 zł
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

349 ,99 zł 349,99
-9% 385 zł
Dostawa GRATIS
5,0

2 opinie

1 059  zł 1059,00
-28% 1 479 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS
4,0

2 opinie

1 089  zł 1089,00
-26% 1 479 zł
Raty 10 x 0% Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Bagażniki rowerowe na tylną klapę są stosunkowo popularne w naszym kraju. Ich największą zaletą jest cena zakupu i prostota instalacji. Bagażnik na klapie nie jest jednak tak uniwersalny jak modele dachowe i na hak. Idealnie sprawdza się do przewozu jednego roweru lub maksymalnie dwóch. Ładowność uzależniona jest od sposobu łączenia bagażnika z tylną klapą samochodu. Powinniśmy unikać modeli opierających się większymi fragmentami stelaża o tylną szybę auta. Bagażnik powinien stykać się z metalową karoserią, a nie ze szkłem.

Zalety bagażnika rowerowego na tylną klapę samochodu

Największą zaletą bagażników rowerowych montowanych na klapę samochodu jest ich niski koszt pozyskania w porównaniu do modeli dachowych i na hak. Ponadto, aby zainstalować wymienione typy bagażników, trzeba dokupić relingi dachowe, jeśli samochód ich nie posiada lub też zamontować hak holowniczy wraz z wyprowadzeniem prądu. Bagażnik na hak musi mieć swoją własną rejestrację i lampy tylne, jeśli rowery zasłaniają powyższe elementy samochodu. Koszt instalacji samego haka w aucie jest często wyższy niż zakup dobrego bagażnika na tylną klapę.

Montaż bagażnika rowerowego na tylną klapę samochodu

Bagażnik rowerowy przytwierdza się do klapy samochodowej za pomocą pasów. Dzięki temu jeden model jest bardzo uniwersalny i pasuje do wielu różnych nadwozi. Niska masa aluminiowej konstrukcji i liczne osłony na styku z karoserią powinny zapewnić bezpieczny transport rowerów. Ponadto, po przewiezieniu rowerów bagażnik na klapę można złożyć do niewielkich rozmiarów i schować w samochodzie. Bagażnik na klapie znajduje się na tyle nisko nad ziemią, że załadowanie roweru jest stosunkowo łatwe. O wiele trudniej jest podnieść jednoślad na dach samochodu i wpiąć w bagażnik dachowy. Wymaga to krzepy i odpowiedniego wzrostu.

Bagażniki rowerowe na klapę występują w wielu kształtach, ale najlepiej współpracują na nadwoziami typu hatchback, kombi albo minivan. Choć da się zamontować bagażnik na klapę do samochodu typu sedan, to jednak jednoślad będzie mocno wystawał poza obrys karoserii.