Tło

1.04 otwieramy sklep w Warszawie. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Czujniki kadencji

Czujnik kadencji zbiera informacje o liczbie obrotów korby na minutę. To bardzo ważna informacja, którą kolarze wykorzystują do planowania i podczas analizowania treningów. Dane są przesyłane do komputerka bezprzewodowo. Urządzenia tego typu można podzielić na czujniki kadencji bluetooth i czujniki kadencji ANT+. Te pierwsze korzystają z popularnego standardu transmisji danych, te drugie z protokołu, opracowanego m.in. przez firmę Garmin. Jego zaletą jest mniejsze zużycie energii.

brak wyników
Od
do

OKAZJE

4,7

14 opinii

95 ,99 zł 95,99
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

OKAZJE

4,4

5 opinii

99 ,99 zł 99,99
Dostawa GRATIS
4,4

3 opinie

116 ,99 zł 116,99
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

149 ,99 zł 149,99
Dostawa GRATIS
157 ,99 zł 157,99
Dostawa GRATIS
4,9

9 opinii

178,99 zł -5% Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
169 ,99 zł 169,99
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
4,4

3 opinie

181 ,99 zł 181,99
Dostawa GRATIS
4,0

1 opinia

5,0

18 opinii

319 ,99 zł 319,99
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Czujnik kadencji to niewielkie urządzenie, które precyzyjnie określa częstotliwość pedałowania kolarza. Analiza wyników daje możliwość zoptymalizowania zestawu ćwiczeń, a co za tym idzie optymalizację planu treningowego. Na rynku dostępny jest szereg modeli, które dostosujesz do swoich potrzeb. 

Czujnik kadencji to jeden z trzech najważniejszych, tuż obok sensorów prędkości i tętna, czujników dedykowanych miłośnikom jednośladów. O ile dla amatorów częstotliwość pedałowania ma charakter czysto informacyjny, o tyle dla profesjonalistów wypracowanie indywidualnego optimum ma realny wpływ na zoptymalizowanie treningów. Stąd też odpowiednie urządzenie należy dostosować do preferencji. 

Jeżeli parametr ten ma dla Ciebie funkcję informacyjną, wybierz jeden z podstawowych modeli. Jeżeli jednak chcesz realnie wpłynąć na jakość treningu, warto zainwestować w produkty premium. Czujnik kadencji Garmin lub Bryton spełni Twoje oczekiwania.

Miernik kadencji – niewielki i lekki

Pomiar kadencji na rowerze dokonywany jest po zainstalowaniu sensora na korbie jednośladu. Większość dostępnych na rynku czujników bez problemu dopasujesz do posiadanego pojazdu. Urządzenie jest zwykle nieskomplikowane w instalacji i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.  Producenci decydują się przeważnie na zasilanie sensorów bateriami pastylkowymi. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę na stopień wodoodporności. 

Wybór profesjonalistów

Jednymi z najczęściej wybieranych produktów są czujnik kadencji Garmin, Wahoo lub Bryton. Zawodowi kolarze doceniają wspomniane marki za nowoczesne i dokładne urządzenia pomiarowe, które umożliwiają poznanie bardzo dokładnych wyników. Jednocześnie sensory kadencji korzystają z wygodnych, bezprzewodowych sposobów łączności – Bluetooth i ANT+.