Tło

1.04 otwieramy sklep w Warszawie. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Czujniki tętna

Czujnik tętna pozwala na dokładne monitorowanie parametrów podczas treningu. U nas znajdziesz model dopasowany do Twoich potrzeb! Sprawdź!

brak wyników
Od
do

OKAZJE

5,0

3 opinie

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
4,0

1 opinia

4,7

68 opinii

4,7

68 opinii

4,0

1 opinia

Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
5,0

6 opinii

4,5

10 opinii

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Opaska do pomiaru tętna, czyli popularny pulsometr, to gadżet, który pozwala z dużą dokładnością monitorować pracę serca. Analizując dane, zobaczymy, w jaki sposób obecne treningi wpływają na nasz organizm. Dzięki niemu lepiej dostosujemy pod siebie program treningowy – łatwiej wybierzemy dystanse i tempo dopasowane do oczekiwanych wyników. 

Jak działa rowerowy czujnik tętna?

Czujnik tętna zbiera informacje o pulsie. Jak działa? Pulsometr na klatkę piersiową odczytuje dane z okolic serca. Dalej przekazywane są one do licznika lub komputerka, gdzie zapisuje się je w pamięci. Tak działa między innymi czujnik tętna Garmin. Niektórzy producenci stosują inne rozwiązania – pomiar jest gromadzony z przedramienia lub ramienia.

Dlaczego pokazywanie i zapisywanie informacji o tętnie jest takie ważne? Bo na tej podstawie można wyznaczać strefy treningowe i precyzyjnie dawkować wysiłek fizyczny. To się z kolei przekłada na osiągnięcie zamierzonego efektu treningowego. To właśnie dzięki treningowi z pulsometrem włoski kolarz Francesco Moser pobił w 1984 roku rekord świata w jeździe godzinnej.

Czujnik tętna — rodzaje

Na rynku dostępne są paski do pomiaru tętna w wielu wariantach, co pozwala na znalezienie wygodnej opcji dostosowanej do indywidualnych preferencji. Jednym z najczęściej wybieranych przez profesjonalistów jest pas piersiowy Garmin, który wyróżnia się bardzo wysokim stopniem dokładności. Możesz wybrać także paski do pomiaru tętna zapinane na ramieniu lub nadgarstku. Zwykle cechują się nieco mniejszą precyzją, ale otrzymywane wyniki bez wątpienia zadowolą większość miłośników kolarstwa.

Najnowsze technologie

Współczesne pulsometry komunikują się nie tylko ze standardowymi licznikami, ale także zaawansowanymi komputerami rowerowymi GPS. Pas piersiowy z Bluetooth lub ANT+ pozwala na szybkie przesyłanie danych między urządzeniami. Nowoczesne modele bez problemu współpracują z popularnymi aplikacjami sportowymi. Producenci dbają także o to, aby wyróżniały się niewielką wagą, a ich akumulatory starczały na długie godziny treningowych zmagań.