Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Czujniki tętna

Czujniki tętna umożliwiają precyzyjne monitorowanie pulsu podczas wysiłku. Analiza danych pozwala na optymalizację planów treningowych i poprawę osiąganych wyników. Urządzenia mają formę opaski zapinanej na klatce piersiowej lub ramieniu. Jednymi z najchętniej wybieranych marek są Elite, Hammerhead, Lezyne, Sigma, czy Wahoo.

brak wyników
Od
Do

OKAZJE

5,0

4 opinie

169 ,99 zł
Cena katalogowa: 274,91 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
5,0

11 opinii

209 ,99 zł
Cena katalogowa: 309,90 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
4,7

83 opinie

229 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

PREZENTY

4,7

83 opinie

229 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
5,0

1 opinia

249 ,99 zł
Cena katalogowa: 259 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
5,0

6 opinii

289  zł
-15% Najniższa cena: 339,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
5,0

1 opinia

4,6

12 opinii

359 ,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Opaska do pomiaru tętna, czyli popularny pulsometr, to urządzenie, które pozwala z dużą dokładnością monitorować pracę serca. Analizując dane, zobaczymy, w jaki sposób obecne ćwiczenia wpływają na nasz organizm. Dzięki czujnikom tętna lepiej dostosujemy pod siebie program treningowy – łatwiej wybierzemy dystanse i tempo dopasowane do oczekiwanych wyników.

Jak działa rowerowy czujnik tętna?

W odróżnieniu od sensorów prędkości i kadencji, pulsometr montuje się na ciele kolarza. W zależności od modelu możemy zdecydować się na czujnik tętna na klatkę piersiową, nadgarstek lub ramię. Urządzenie to odczytuje dane dotyczące pracy serca. Dalej przekazywane są one do licznika lub komputera rowerowego.

Jaki czujnik tętna wybrać?

Na rynku dostępne są paski do pomiaru tętna w wielu wariantach, co pozwala na znalezienie wygodnej opcji dostosowanej do indywidualnych preferencji. Najbardziej powszechne są modele zapinane na piersiach. Początkujący docenią przystępny cenowo pasek MIO ANT+ Cyclo Series, który łączy się z licznikiem za pomocą protokołu ANT+. Nieco bardziej zaawansowany jest model Sigma ANT+/Bluetooth Smart, który wykorzystuje dwa najpopularniejsze systemy przekazywania danych. Profesjonaliści chętnie wybierają natomiast najlżejszy na rynku pas piersiowy Wahoo Tickr 2, który wyróżnia się bardzo wysokim stopniem dokładności.

Możesz wybrać także paski do pomiaru tętna zapinane na ramieniu lub nadgarstku, jak Wahoo Tickr Fit. Zwykle cechują się nieco mniejszą precyzją, ale otrzymywane wyniki bez wątpienia zadowolą większość miłośników kolarstwa.

Dlaczego warto mieć czujnik tętna?

Na podstawie uzyskanych przez tego typu sensor informacji można wyznaczać strefy treningowe i precyzyjnie dawkować wysiłek fizyczny. To się z kolei przekłada na osiągnięcie zamierzonego efektu treningowego. To właśnie dzięki treningowi z pulsometrem włoski kolarz Francesco Moser pobił w 1984 roku rekord świata w jeździe godzinnej.