Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Trenażery olejowe

Rowerowe trenażery olejowe, zwane także hydrokinetycznymi to modele, w których opór dla koła zamachowego zapewnia płytka zanurzona w komorze wypełnionej płynem. Nawet podstawowe urządzenie, takie jak Eyen Fluid Sport zapewniają realne odczucia z jazdy. Natomiast bardziej zaawansowane produkty z technologią Smart – Elte Qubo Fluid czy Turno Misuro B+ działają do tego cicho i umożliwiają analizę kadencji, mocy i prędkości, dlatego nadają się do intensywnych treningów. Płynność działania trenażerów olejowych jest dużo lepsza niż w przypadku najtańszych modeli magnetycznych lub mechanicznych.

Wyczyść filtry
  • Rodzaj oporu: olejowy
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
do

POLECAMY

4,6

42 opinie

699 ,99 zł 699,99
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

POLECAMY

Nowość

1 119  zł 1119,00
Dostawa GRATIS

POLECAMY

OKAZJE

5,0

22 opinie

OKAZJE

4,4

3 opinie

1 059  zł 1059,00
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Użytkownicy bardzo cenią trenażery na tylne koło z oporem olejowym ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości. Nieskomplikowane modele, takie jak na przykład Eyen Fluid Sport, pozwalają na komfortowe przeprowadzenie różnych treningów, a kosztują zaledwie kilkaset złotych. Ciekawą propozycją jest także Qubo Fluid od znanej marki Elite, ponieważ ze specjalnym adapterem można w nim zamontować rowery ze sztywnymi osiami. Trenażery hydrokinetyczne występują także w wersji smart, czyli ze wbudowanymi czujnikami kadencji, prędkości i mocy. Umożliwiają one wirtualne ściganie, np. na Zwifcie. Takie możliwości ma Elite Turno Misuro B+.

Trenażer rowerowy olejowy – ciche, solidne i niedrogie rozwiązanie

Do zalet trenażerów olejowych należy zaliczyć także łatwość obsługi. Montaż jest prosty oraz bardzo intuicyjny, wystarczy wpiąć rower i docisnąć koło do rolki z elastomeru. W przeciwieństwie do modeli elektromagnetycznych nie trzeba ich także kalibrować. W swojej klasie cenowej trenażery rowerowe z oporem olejowym są także najcichsze. Pracują z mniejszym hałasem niż modele magnetyczne. Ustępują pod tym względem wyłącznie zdecydowanie droższym urządzeniom z napędem bezpośrednim. Podobnie jak inne trenażery na tylne koło, modele hydrokinetyczne wymagają dodatkowych akcesoriów, które poprawiają komfort. Warto zainwestować zwłaszcza w specjalną oponę do trenażerów, ponieważ bardzo ogranicza ona hałas, a także tłumiącą drgania matę pod urządzenie.