Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Veturilo Warszawa najlepsze!

Data aktualizacji: 02-04-2020

Po raz kolejny Warszawa zwycięża w rankingu rowerowych systemów miejskich! Mieszkańcy stolicy mogą pochwalić się bezapelacyjnie najlepszym wynikiem. Warto wziąć przykład z warszawiaków i zmienić cztery kółka na dwa.

Veturilo Warszawa ponownie numerem jeden

Warszawa, jak na stolicę przystało, po raz kolejny okazała się być najlepsza. Ponownie wygrała w rankingu rowerowych systemów miejskich, a to wszystko za sprawą Veturilo, z którego korzysta duża liczba warszawiaków. Dostępne przez dziewięć miesięcy w roku, począwszy od 1 marca, kończąc na 30 listopada, rowery Veturilo co roku cieszą się ogromną popularnością. Do dyspozycji osób mieszkających w Warszawie jest 5700 jednośladów miejskich, które zaparkowane są przy specjalnych stacjach dokujących. W porównaniu do ubiegłego roku, miasto zaopatrzyło się w dodatkowe 363 rowery.

Stacje Veturilo Warszawa

W ubiegłym roku było aż 390 stacji dokujących, to o trzynaście więcej w porównaniu do 2018 roku! Łączna ich liczba to absolutny rekord w zestawieniu rowerowych systemów miejskich w Polsce. Stacje Veturilo tworzą na mapie bogatą sieć, dzięki czemu każdy mieszkaniec może dojechać do wybranego przez siebie miejsca.

Co zrobić w przypadku, gdy nasz rower miejski się popsuje? Możemy skorzystać z jednej z 251 stacji naprawczych. W ubiegłym roku było ich 85, to wzrost o 166 takich punktów! Miasto zadbało o to, aby każdy miał możliwość naprawy swojego jednośladu. Stacje wyposażone zostały w podstawowe narzędzia. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić swój rower i dalej cieszyć się jazdą.

W aplikacji mobilnej mapa Veturilo na bieżąco aktualizuje pozycję rowerów, dzięki czemu bez problemu zorientujemy się, do której stacji należy się kierować w celu wypożyczenia roweru. Jak sprawdzić dostępność jednośladów aglomeracyjnych Veturilo? Tutaj pomocna okaże się strona internetowa lub aplikacja Veturilo.

Rekord osób zapisanych do Veturilo

Stolica świeci przykładem. Przesiadka z czterech kół na dwa to dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo zakorkowanym miastem jest Warszawa. Wypożyczenie roweru miejskiego pozwoli nam na szybsze dotarcie do celu. Z racji tego, że rowery Veturilo są bardzo łatwo dostępne dla każdego, warszawiacy korzystali z nich coraz częściej w ostatnich latach. Liczba zarejestrowanych rowerzystów z roku na rok stale rośnie. Tylko na przestrzeni czterech ostatnich lat wzrosła o 300 tysięcy osób. Na ten moment, w systemie zapisanych jest 900 tysięcy!

Liczba zarejestrowanych użytkowników niestety nie przełożyła się na ilość wypożyczeń rowerów miejskich w sezonie. Z Veturilo skorzystano 5, 950 000 razy. W porównaniu z rokiem 2018, kiedy liczba ta wynosiła prawie 6,5 miliona, to zdecydowany spadek o niemal pół miliona wypożyczeń. Tendencję spadkową zaliczyły również inne polskie miasta, wszystko za sprawą faktu, iż zainteresowanie rowerami miejskimi słabnie.

Wielka szkoda, bo Warszawiacy mogą jeździć ścieżkami rowerowymi, których łączna liczba wynosi aż 645 kilometrów. Tak długa i rozwinięta sieć daje możliwość dojechania w niemal każdy zakątek Warszawy. W porównaniu do ubiegłego roku to wzrost dokładnie o 55 kilometrów. Stolica niewątpliwie chce zachęcić osoby do korzystania z rowerów aglomeracyjnych Veturilo. W ramach porównania, długość ścieżek rowerowych w stołecznym mieście to niemal połowa łącznej długości dróg publicznych, która wynosi 1267 kilometrów. System Veturilo jest kompatybilny z Konstancińskim, Pruszkowskim, a także Piaseczyńskim Rowerem Aglomeracyjnym. Co za tym idzie, rowerzyści mogą swobodnie wyjeżdżać poza granice Warszawy.

Veturilo Warszawa - cennik

Rower miejski Veturilo również pod względem cennika wypada bardzo dobrze. Aby rozpocząć jazdę należy uiścić opłatę inicjacyjną, która wynosi jedynie 10 złotych. Pierwsze 20 minut jest darmowe, później godzina jazdy jednośladem to koszt zaledwie jednej złotówki. Tak, jak w poprzednich latach posiadacze karty Multisport jeżdżą za darmo przez 60 minut każdego dnia.

Wypożyczalnia rowerów oferuje Warszawiakom rower elektryczny lub tandem. Tym pierwszym bez problemu wjedziemy pod większą górkę, z kolei druga opcja będzie idealna na przejażdżkę po mieście we dwoje. W ofercie Veturilo dostępne są również oczywiście rowery dla najmłodszych. Możemy zatem udać się całą rodziną na miejską wycieczkę na jednośladach.

Jak działa Veturilo?

To banalnie proste. Na samym początku musisz zarejestrować się na stronie internetowej Veturilo lub przy użyciu aplikacji mobilnej. Następnie wpłacamy na wskazane konto opłatę inicjacyjną, która wynosi 10 złotych. Kolejno uruchamiamy aplikację lub podchodzimy do terminala, by postępować zgodnie ze wskazówkami, które wyświetlają się na ekranie. W przypadku, gdy korzystamy z tej drugiej opcji potrzebny będzie nasz numer telefonu oraz PIN, który przychodzi do nas SMS-em zaraz po rejestracji. Następnie wybrany rower elektryczny lub tradycyjny miejski jednoślad zostaje automatycznie zwolniony z elektrozamka. Na samym końcu pozostaje nam tylko rozpocząć swoją przejażdżkę. Ważną informacją jest, iż jednocześnie jesteśmy w stanie wypożyczyć cztery rowery Veturilo. W momencie, gdy nasza wycieczka dobiegnie końca lub po prostu dojedziemy do wyznaczonego miejsca wystarczy odstawić jednoślad do najbliższej stacji dokującej. Usłyszymy sygnał dźwiękowy, który potwierdzi, że rower został zwrócony.