Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Kręcimy kilometry dla Fundacji Wspólnoty Burego Misia

Data aktualizacji: 03-04-2024

W tegorocznym kalendarzu imprez rowerowych nie brakuje ciekawych propozycji, jak te od Fundacji Burego Misia. Powinien zainteresować się nimi każdy, kto podpisuje się pod ideą wspólnoty brzmiącą Pomaganie przez rowerowanie. Naprawdę warto!

uczestnicy eventu Bury Miś Gravel

Event gravelowy i dwie wersje zawodów MTB – z takimi inicjatywami wyszli na ten rok organizatorzy. Wszystkie są kontynuacją poprzednich edycji, które cieszyły się niemałą popularnością nie tylko wśród zawodowców, ale też amatorów jazdy na dwóch kółkach. Trasy wyścigów o różnym stopniu trudności poprowadzono po malowniczych, pięknych naturalnie Kaszubach, co oznacza niezapomniane widoki, zmienne ukształtowanie terenu i możliwość poznania uroków tej polskiej krainy. Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, zmierzyć się z wyzwaniami terenowymi, cieszyć się z atmosfery zdrowej rywalizacji, a przy okazji wesprzeć działania charytatywne fundacji, koniecznie dowiedz się więcej.

Trasy gravelowe, czyli ultra maraton Bury Miś Gravel i I Mistrzostwa Polski w Ultra Maratonie Rowerowym Kolarzy z Cukrzycą

Bury Miś Gravel to stosunkowo nowy event (tym roku II edycja), który, jak wskazuje nazwa, skierowany jest do miłośników graveli i pokonywania szutrowych odcinków. W tym roku odbywa się on równocześnie z I Mistrzostwami Polski w Ultra Maratonie Rowerowym Kolarzy z Cukrzycą na dystansie 200 km. 

logo i koszulka Bury Miś Gravel

Każdy musi pokonać wybrany przez siebie odcinek o własnych siłach, jadąc zgodnie ze śladem GPS, a postępy uczestnika w czasie rzeczywistym śledzić będzie zapewniony przez organizatora tracker. W Burym Misiu udział może wziąć każdy dorosły, który chce sprawdzić swoje umiejętności – nie trzeba mieć na swoim koncie tysięcy przejechanych kilometrów, aby stanąć na starcie. Pomysłodawcy eventu zalecają jednak wcześniejsze przeprowadzenie testów wydolnościowych i konsultacji lekarskiej, co pozwoli upewnić się, że kondycja zawodników nie budzi żadnych zastrzeżeń, a uczestnictwo nie zagraża ich zdrowiu. Oprócz tego wymogiem są: kask, odblaski, ważne ubezpieczanie OC i kupno pakietu startowego. Na zwycięzców czekają statuetki, a zgromadzone podczas imprezy środki zasilą konto Fundacji Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego. Zapisy nadal trwają.

Bury Miś nagrody

Nie wiesz, jaki rower gravelowy wybrać? Zobacz ranking CentrumRowerowe.pl

Charytatywny Bike'owy Maraton MTB oraz VI Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą

Pozyskanie środków finansowych, ale również propagowanie akceptacji osób z niepełnosprawnościami psychoruchowymi, promowanie aktywnego trybu życia u osób z cukrzycą są w głównej mierze celem organizowanych na Kaszubach maratonów MTB. Te wyjątkowe wydarzenia odbędą są już po raz kolejny.

uczestnik Bikeowego Maratonu MTB

Mistrzostwa Polski MTB dla Kolarzy z Cukrzycą odbywają się wspólnie z charytatywnym wyścigiem kolarskim Bike’owy Maraton MTB Pomaganie poprzez Jazdę na Rowerze. Mają one charakter otwarty i ogólnodostępny, stąd w tych niezwykłych wyścigach MTB amatorów i zawodowców udział mogą wziąć dzieci czy osoby z niepełnosprawnościami, co pozwala na wspólne spędzenie czasu oraz pokonywanie wyzwań. Aby wziąć udział w tym niezwykłym evencie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, opłacić wpisowe i stawić się na starcie 25 sierpnia – pamiętając o kasku ochronnym! 

uczestnicy Bikeowego Maratonu MTB

Trasa zawiera trudne i potencjalnie niebezpieczne fragmenty, takie jak strome podjazdy, zjazdy, ostre skręty, korzenie drzew, kamienie, jednak całość będzie odpowiednio oznakowana. Z tego powodu osoby zgłaszające się muszą posiadać dobrą kondycję fizyczną, nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych oraz otrzymać lekarską zgodę na udział w zawodach. Przydadzą się też porządne buty rowerowe! Jeżeli nie wiesz, jakie wybrać, przeczytaj nasz artykuł - Jakie buty rowerowe wybrać? Organizator zapewnia urządzenie do pomiaru czasu oraz przewiduje rozmieszczenie punktów żywieniowych na trasie. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.