Pomiar mocy w korbie

Monitorowanie siły wkładanej w każdy przejechany odcinek to domena coraz częściej nie tylko zawodowych rowerzystów. Także wielu amatorów chce świadomie trenować i mieć pod kontrolą swoją sprawność fizyczną. Stosując pomiar mocy w korbie kolarz zyskuje precyzyjny odczyt danych. Miernik może być zlokalizowany w pająku, ramionach lub przy zębatkach. Należy jednak upewnić się, jaki konkretnie model będzie pasował do naszego jednośladu i komputera rowerowego.

Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
do

POLECAMY

-6% 1 599 zł
1 499  zł
Dostawa GRATIS

POLECAMY

-6% 1 599 zł
1 499  zł
Dostawa GRATIS

POLECAMY

Nowość

-3% 1 599 zł
1 549  zł
Dostawa GRATIS

Wyprzedaż

-7% 2 699 zł
2 499  zł
Dostawa GRATIS
-8% 6 135 zł
5 624  zł
Dostawa GRATIS
-6% 1 599 zł
1 499  zł
Dostawa GRATIS

Nowość

-2% 3 073 zł
2 999  zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Trening kolarski z wykorzystaniem pomiaru mocy to bardzo skuteczny sposób na monitorowanie swojej sprawności i podnoszenie wydolności. Docenią go zwłaszcza kolarze przygotowujący się lub startujący w zawodach, ale nie tylko. Także amatorzy coraz częściej zaopatrują się w dedykowane do tego celu urządzenia. Pierwsze mierniki znajdowały się w okolicy pająka prawego ramienia korby i taki sposób wykorzystywany jest po dziś dzień.

Pomiar mocy w korbie – jaki wybrać?

Mechanizmy korbowe z pomiarem mocy produkowane są w kilku wersjach, co stwarza więcej możliwości w kwestii ich montażu i dopasowania do indywidualnych preferencji.

Rowerzyści mogą się zdecydować na czujniki usytuowane:

  • w ramionach (prawe ramię dostępne wraz z pająkiem, lewę ramie sprzedawane osobno): pionierem w kwestii ich produkcji jest amerykańska marka Stages. Polecane zwłaszcza kolarzom, triathlonistom, którzy nie chcą obciążać swojego roweru, ponieważ mierniki ważą zwykle około 12-20 g. Istotną informacją dla użytkownika jest fakt posiadania obydwu tych elementów, co pozwoli na obustronne zbieranie danych;
  • w pająku: wariant ten zastępuje dotychczas założony pająk mechanizmu korbowego i umożliwia bardzo precyzyjny pomiar. Znany jest rowerzystom MTB, a jego produkcją zajmuje się między innymi marka Ronde;
  • przy zębatkach: takie rozwiązanie zdecydowała się wprowadzić między innymi amerykańska firma PowerTap. Niewielki miernik usytuowany na tarczy zbiera pomiar z lewej i prawej nogi.

Rozwiązanie to jest niestety dość drogie, a przed zdecydowaniem się na nie polecane jest sprawdzenie jego kompatybilności z obecną korbą.

Niezależnie od tego, który rodzaj stanie się docelowym wyborem, po jego zamontowaniu należy pamiętać o sparowaniu z komputerem rowerowym.