Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Przerzutki przednie Shimano ALTUS

Jedną z najczęściej spotykanych grup napędu w ekonomicznych rowerach przeznaczonych do użytku rekreacyjnego jest Shimano Altus. Przednia przerzutka dostępna jest wyłącznie w wersji mechanicznej. Produkty z tej serii bardzo dobrze sprawdzają się w pojazdach górskich, trekkingowych i miejskich. Zapewniają wyższy standard niż popularny Tourney. Grupa ta obsługuje wyłącznie korby 3-rzędowe i możemy dopasować produkty do kaset posiadających od 6 do 9 koronek. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz m.in.: serie M310 i M370.

Wyczyść filtry
  • Grupa: ALTUS
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do

POLECAMY

4,7

22 opinie

49 ,99 zł
Cena katalogowa: 68 zł
Dostawa GRATIS

POLECAMY

4,9

17 opinii

59 ,99 zł
Cena katalogowa: 72 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
4,6

9 opinii

64 ,99 zł
Cena katalogowa: 81 zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Jedną z najtańszych, a jednocześnie cieszących się niesłabnącą popularnością grup osprzętu z segmentu ekonomicznego jest Shimano Altus. Przerzutka przednia, tylna, manetki, klamkomanetki, hydrauliczne hamulce tarczowe z klamkami, kaseta i korba dopasowane są do potrzeb rowerzystów korzystających z roweru rekreacyjnie.

Przerzutka przednia Altus – zastosowanie

Projektanci rowerów przeznaczonych do użytku rekreacyjnego, chętnie sięgają po przerzutki przednie Altus. Możemy je spotkać w ekonomicznych wersjach pojazdów typu MTB, trekkingowych czy miejskich. Cechuje je płynna praca, dzięki czemu pozwalają na dobrą kontrolę nad rowerem.

Jak dobrać przerzutkę przednią Altus?

Stojąc przed wyborem odpowiedniego komponentu, należy zwrócić uwagę na sposób mocowania, prowadzenia linki i typ budowy. Dla przykładu SHIMANO Altus FD-M313 montuje się za pomocą obejmy, a wózek prowadzony jest poniżej jej wysokości (typ down swing). Okablowanie może być przeprowadzone zarówno z dołu, jak i z góry. Model FD-M310 ma wiele punktów wspólnych z wyżej wymienionym, jednak różni się pod względem konstrukcji. Wózek znajduje się nad mocowaniem.