Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Pomiar mocy RONDE Spider SRAM MTB 3 Bolt 104 BCD - specyfikacja

Informacje

 • Marka RONDE
 • Kolor czarny-szary
 • Liczba rzędów 1
 • Materiał tworzywo
 • Rodzaj pomiaru mechanizm korbowy

Informacje handlowe

 • Kod produktu DD140739
 • Kod EAN 5903263670674

Ronde Spider SRAM MTB 3 Bolt 104 BCD to miernik mocy, który przeznaczony jest do mechanizmów korbowych MTB, przede wszystkim firmy SRAM (ich lista jest na końcu). Element zastępuje oryginalny pająk.

Instalacja jest bardzo prosta, wystarczy podstawowy zestaw narzędzi. Aby móc wykorzystać możliwości pomiaru, musimy je sparować z komputerem rowerowym (lista kompatybilnych urządzeń poniżej). Ronde Spider obsługuje popularne formaty wymiany danych -  ANT+ oraz Bluetooth 4.0.

Dokładność Spidera to +/- 1,5%. Co ważne, pomiar wykonywany jest po lewej i prawej stronie. To bardzo dobry wynik, który pozwala na skuteczne korzystanie z urządzenia. Jest ono zasilane wbudowanym akumulatorem, który działa przez 150 godzin. Po tym czasie należy go naładować za pomocą dołączonego kabla.

Klasa szczelności to IPX 7. Pomiar dedykowany jest do wersji Boost mechanizmów korbowych (linia łańcucha 52 mm). Aby założyć go do tradycyjnych mechanizmów, wystarczy skorzystać z dołączonych podkładek.  

Miernik mocy to akcesorium, które coraz częściej jest wybierane przez amatorów. Zawodowcy stosują je od dawna. Co daje? Przede wszystkim pozwala ocenić stan wytrenowania i zaplanować trening w taki sposób, aby przyniósł oczekiwany efekt. Jeśli chcesz jechać szybciej, dostać się wyżej, miernik mocy jest tym, czego potrzebujesz.

Producent zapewnia, że urządzenie jest kompatybilne z komputerami firm: Garmin, MIO, Polar, Sigma, Suunto, Bryton, Wahoo i aplikacjami, m.in. Strava i Zwift. Warunkiem jest oczywiście wykorzystanie w komputerach technologii ANT+ lub Bluetooth.

Zgodność z mechanizmami korbowymi: SRAM – NX, GX, SX, X1, X01, XX1, PRAXIS WORKS – CADET (wersja na pająku), PRAXIS WORKS – LYFT (wersja na pająku), CANE CREEK – eeWings Mountain.

Pomiar mocy RONDE Spider SRAM MTB 3 Bolt 104 BCD - opinie

 • Jacek
  5,0

  Opinia potwierdzona zakupem

  Sam pomiar jest naprawdę niezły. Natomiast instrukcja jego montażu pozostawia dużo do życzenia - nie ma na przykład wyjaśnienia, po co są w zestawie tulejki (a są potrzebne, bo typowe śruby do koronek są za długie i trzeba je wykorzystać). Instrukcja kalibracji też jest do bani po dotyczy pomiaru z lewej korby a nie pająka.