Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

< Wróć do listy wyszukanych tras

Trasa rowerowa z Gdańska do Rewy

Region Pomorze
Typ roweru MTB, Cross, Gravel, Trekking
Czas 5 h
Dystans 83 km
Poziom trudności Łatwa
Trasa familijna Nie
Rodzaj trasy Trasa
Pętla Nie
Nawierzchnia Asfalt 90%, Szuter 10%
Co oznaczają parametry trasy?

Opis trasy

Autor trasy

Sportlove.eu

Autorka trasy prowadzi bloga Sportlove.eu, na którym zachęca do aktywnego trybu życia i dzieli się z czytelnikami swoimi przeżyciami. Stara się czerpać z życia pełnymi garściami, dlatego często podróżuje, a przebyte przez siebie szlaki opisuje we wpisach.

Nadmorskie trasy rowerowe należą do jednych z najprzyjemniejszych. Z reguły są stosunkowo niewymagające, a przy tym obfitują w naprawdę ładne widoki. Nie inaczej jest z drogą wiodącą z Gdańska do Rewy. To bardzo piękny rejon, który pozwoli miło i aktywnie spędzić wolny czas, a przy tym zobaczyć kilka atrakcji. Aby go przejechać, wystarczy zaledwie kilka godzin. To doskonała okazja na krótki wypad rowerowy.

rower na piaszczystym cypluCypel Rewski to bardzo atrakcyjne miejsce, które na długo pozostanie w pamięci.

Jeżeli szukasz nietrudnej, ale ciekawej trasy rowerowej wiodącej przez urokliwe zakątki, to przejazd z Gdańska do Rewy powinien Ci się spodobać. Nie wymaga on zarezerwowania sobie całego dnia, a fakt, że w przeważającej części prowadzi po utwardzonych drogach, sprawia, że większość rowerzystów powinna sobie z nim poradzić.

Mapa i ślad GPX


Trasa wiedzie przez całe Trójmiasto, dlatego warto zagospodarować sobie trochę czasu na zboczenie z wytyczonego szlaku i dokładne obejrzenie każdej z trzech nadmorskich miejscowości.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy w Gdańsku. Jeżeli wcześniej nie mieliśmy jeszcze okazji zwiedzić tego miasta, to doskonała szansa, aby nadrobić zaległości! Jest tam naprawdę wiele atrakcyjnych zabytków, które warto zobaczyć. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy ciekawej architektury, jak i historii, militariów oraz wielu innych dziedzin. Ze stolicy województwa Pomorskiego ruszamy w stronę Sopotu, a stamtąd droga wiedzie nas prosto do Gdyni. Tam, w dzielnicy Orłowo do zobaczenia są piękne klify. Ten odcinek nie powinien nikomu sprawić problemów, wiedzie przez asfaltowe ścieżki rowerowe, dlatego jazda będzie czystą przyjemnością.

Kolejnymi punktami, do których się skierujemy, wyjeżdżając z Gdyni, będą Kosakowo oraz Pierwoszyno. To niewielkie, kaszubskie wsie o długiej historii, które przetrwały zarówno zabory, jak i okupację.

Gmina KosakowoKosakowa nie sposób przeoczyć.

Następnym punktem na naszej mapie będzie miejscowość Mechelinki. Miłośnicy ryb mogą udać się tam na niewielki targ rybny, a znajdująca się w tym miejscu piaszczysta plaża stanowi świetny pretekst do chwili relaksu. Tuz obok wsi zlokalizowany jest rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki, w którym znajdują się rzadkie okazy roślin i zwierząt.

Z Mechelinek wyruszamy do celu naszej wyprawy, czyli miejscowości Rewa. To doskonałe miejsce na wypoczynek na plaży i skorzystanie z dobrodziejstw oferowanych przez wybrzeże. Są tam także atrakcje, takie jak rewski cypel, czy Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie.

Teraz czeka nas już tylko trasa powrotna tą samą drogą.

Trudności na trasie

  • Duży ruch pieszych na trasie
  • Duży ruch samochodowy

Dojazd do trasy

Dojazd na miejsce startowe nie będzie stanowił żadnego problemu. Do Gdańska można wygodnie dotrzeć zarówno pociągiem, jak i autobusem czy samochodem. Na terenie miasta dostępne są liczne parkingi, na których istnieje możliwość pozostawienia pojazdu na czas naszej wycieczki. Jeżeli dystans wydaje się zbyt daleki, można udać się do Sopotu bądź Gdyni i stamtąd rozpocząć wyprawę.

Atrakcje na trasie

Na trasie jest kilka atrakcji wartych obejrzenia. Przede wszystkim, jeżeli tylko mamy więcej czasu, warto zwiedzić całe Trójmiasto. Jednak aby w pełni poznać ten rejon, nie wystarczyłoby całego dnia, dlatego skupimy się na mniejszych, ale równie ciekawych punktach.

Molo w Orłowie – to bardzo przyjemne miejsce, z którego podziwiać można nie tylko morze, ale również leżące nieopodal klify. Poustawiane na pomoście ławeczki pozwalają usiąść na chwilę, rozluźnić nogi i napawać się pięknymi widokami, ale również czystym, morskim powietrzem.

Molo w Gdyni OrłowoMolo to doskonałe miejsce na chwilę odpoczynku.

Bałtycki Terminal Kontenerowy – dla miłośników logistyki i krajobrazów industrialnych może okazać się bardzo interesujący. To właśnie tam odbierane i rozładowywane są kontenery z towarem pochodzącym z dalekich krajów.

Centrum Sportowe Kosakowo – osoby, które lubią się kąpać, mogą zrobić sobie tu przerwę na pływanie w basenie bądź masaż biczami wodnymi. Po takim odświeżeniu dalsza jazda będzie jeszcze przyjemniejsza!

Port Lotniczy Gdynia – Kosakowo – na trasie znajduje się również atrakcja dla miłośników lotnictwa. Osoby lubiące podziwiać lub fotografować przelatujące samoloty, będą miały tu całkiem ciekawe widoki.

Klif w Mechelinkach – będąc w Mechelinkach, zdecydowanie warto zajrzeć na tamtejszy klif. Podobny jest on do tych, które wcześniej ogląda się w Gdyni Orłowo. Można z niego podziwiać krajobraz Zatoki Gdańskiej oraz pobliskich miejscowości.

Rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki – to miejsce, które trzeba odwiedzić, szczególnie jeśli jesteśmy miłośnikami natury. Znajduje się tam wiele ciekawych i niestety zagrożonych wyginięciem okazów fauny i flory. Ornitolodzy i pasjonaci fotografowania ptactwa będą mieli szansę podziwiać Ostrygojada Zwyczajnego, natomiast entuzjaści roślinności mogą trafić na Mikołajka nadmorskiego bądź słonorośle.

Cypel RewskiCypel Rewski spodoba się każdemu miłośnikowi nadmorskich krajobrazów.

Cypel Rewski – to kosa o długości ok. 1 km, czyli wąski, piaszczysty odcinek, wchodzący w głąb morza i otoczony z obu stron wodami. Stanowi atrakcyjny widok. Odbywa się tam również jeden z etapów tzw. Marszu Śledzia, czyli pieszego marszu z Kuźnicy do Rewy.

Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie – znajduje się tam krzyż wykonany z kotwic oraz wmurowane w chodnik tablice upamiętniające znanych ludzi, takich, jak np. gen. Józef Haller, Klemens Długi czy Jan Leszczyński.

Krzyż na Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza w RewieKrzyż na Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie ma unikalną konstrukcję.

Noclegi lub miejsca postojowe

Trasa jest na tyle krótka, że nie wymaga noclegów. Jeżeli jednak ktoś byłby chętny, to na terenie Trójmiasta dostępnych jest wiele hoteli oraz kwater, w których można przenocować. Postoje najlepiej robić przy plażach, aby zaczerpnąć świeżego powietrza oraz morskiej bryzy.

Gdzie zjeść

Na trasie z Gdańska do Rewy jest wiele restauracji i kawiarni. Lokale, w których można coś zjeść lub wypić, dostępne są przede wszystkim w Trójmieście, Mechelinkach oraz Rewie. W ostatniej z wymienionych miejscowości warto rozważyć zjedzenie posiłku w Barze Nadmorskim. To urokliwe miejsce położone nad samym morzem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Panuje tam również przyjemny klimat.

Dobrze wiedzieć

Ze względu na dużą popularność tego regionu, na trasę najlepiej wybrać się poza ścisłym sezonem. Pozwoli to uniknąć przeciskania się z rowerem przez tłumy wczasowiczów i w spokoju zrelaksować na plaży. Najbardziej odpowiedni czas stanowią więc miesiące od kwietnia do czerwca lub od września do listopada. W okresie zimowym jazda nie będzie raczej należała do najprzyjemniejszych.

Praktyczne wskazówki

Jak w przypadku każdej innej wycieczki rowerowej, pamiętajmy o założeniu kasku oraz sprawdzeniu stanu naładowania baterii w oświetleniu. Koniecznie zabierzmy też wodę do picia i przekąski, choć po drodze z pewnością trafimy na miejsca, w których będzie można je kupić. Dobrze także mieć ze sobą małą pompkę oraz zestaw łatek do dętek bądź uszczelniaczy do systemów tubeless, zależnie od tego, jakie rozwiązanie wykorzystujemy w naszym rowerze. Przydać może się również kurtka przeciwdeszczowa, gdyby niespodziewany deszcz złapał nas podczas jazdy.

Jeżeli zdecydujesz się jechać tą trasą, pamiętaj by sprawdzić takie zmienne jak aktualne warunki pogodowe, drogi zamknięte z powodu remontów, zmiany w ruchu. Opisana trasa jest tylko inspiracją i może być podstawą do planowania wyjazdu, gdy zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności po stronie planującego. CentrumRowerowe.pl oraz twórcy tras nie są w żaden sposób odpowiedzialni za uszczerbki na zdrowiu i mieniu, powstałe podczas pokonywania danej trasy rowerowej.

Podobne trasy w regionie

Ścieżka rowerowa Mierzeja Wiślana (Mikoszewo-Piaski-Mikoszewo)
Region Pomorze
Typ roweru Gravel, Trekking, MTB
Czas 5 h
Dystans 106 km
Poziom trudności Łatwa
Trasa familijna Tak
Rodzaj trasy Szlak
Pętla Nie
Nawierzchnia Asfalt 15%, Piach 20%, Szuter 50%, Bruk 15%
Co oznaczają parametry trasy?
Trasa rowerowa R10 – od Świnoujścia aż po Hel
Region Pomorze, Pomorze Zachodnie
Typ roweru Trekking, MTB, Cross
Czas 3 dni
Dystans 427,3 km
Poziom trudności Łatwa
Trasa familijna Tak
Rodzaj trasy Trasa
Pętla Nie
Nawierzchnia Asfalt 90%, Szuter 10%
Co oznaczają parametry trasy?
Rajd Rowerowy Arkun – 24-godzinna rywalizacja dla najwytrwalszych!
Region Pomorze
Typ roweru MTB, Gravel
Czas 1 h
Dystans 9,5 km
Poziom trudności Bardzo łatwa
Trasa familijna Tak
Rodzaj trasy Trasa
Pętla Tak
Nawierzchnia Asfalt 20%, Szuter 70%, Bruk 10%
Co oznaczają parametry trasy?
Trasa rowerowa Szlak Mennonitów
Region Pomorze, Mazury
Typ roweru Trekking
Czas 1 dzień
Dystans 173 km
Poziom trudności Łatwa
Trasa familijna Tak
Rodzaj trasy Szlak
Pętla Nie
Nawierzchnia Asfalt 100%
Co oznaczają parametry trasy?