Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

SQlab – gwarancja komfortu

Data aktualizacji: 15-12-2021

SQlab to niemiecka marka, zajmująca się produkcją akcesoriów do jednośladów. W krajach zachodnich jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży rowerowej. Kolarze chętnie wybierają jej produkty przez wzgląd na innowacyjne rozwiązania, które nie tylko znacznie poprawiają komfort jazdy, ale uwzględniają również aspekty zdrowotne.

Siodełko i laptop z projektami siodełProdukty SQlab tworzone są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Podczas jazdy na rowerze niezbędny jest nie tylko niezawodny osprzęt, ale także odpowiednia ergonomia poszczególnych elementów. Pozwala ona na wygodną jazdę nawet na dalekich dystansach i ogranicza ryzyko powstawania bolesnych urazów i kontuzji, które mogłyby uprzykrzyć, a nawet uniemożliwić dalszy trening. Projektanci marki SQlab dbają o to, aby tworzone przez nich produkty były dobrze dopasowane do ciała rowerzysty i współpracowały z nim, zapewniając maksymalną satysfakcję z realizacji kolarskiej pasji.

Co wyróżnia markę SQlab na tle konkurencji?

Nazwa oraz logo marki nie bez powodu nawiązują do Węża Eskulapa – gada stanowiącego swego rodzaju symbol medycyny. Przedstawiciele marki postawili sobie za cel produkowanie komponentów z uwzględnieniem niezwykle ważnego, a tak często pomijanego aspektu medycznego. Firma tworzy obecnie siodełka, chwyty, rogi, kierownice, mostki, pedały, a także wkładki do butów czy spodenki wyposażone w ergonomiczne wkładki. Przy ich projektowaniu wykorzystano wyniki badań przeprowadzonych przez specjalistów od dziedzin takich jak urologia czy neurochirurgia. Dzięki temu udało się stworzyć rozwiązania gwarantujące doskonały komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Logo marki SQ labLogo marki nie bez powodu nawiązuje do Węża Eskulapa.

Technologie opracowane z troską o zdrowie

Specjaliści pracujący dla SQlab opracowali różne technologie dla poszczególnych komponentów. To rozwiązania niespotykane u innych producentów, dlatego dla wielu rowerzystów mogą stanowić całkowitą nowość. Niezależnie od preferowanej dyscypliny, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Firma tworzy bowiem produkty dostosowane zarówno do MTB, jak i jazdy szosowej, graveli, rowerów trekkingowych oraz miejskich, a także triathlonowych czy przystosowanych do trialu. Idąc z duchem czasu, w swoim asortymencie zawarła także modele do e-bike’ów. Aby lepiej przybliżyć poszczególne produkty, opiszemy te najważniejsze, wraz z wykorzystywanymi w nich rozwiązaniami.

Laboratorium SQ labWszystkie rozwiązania SQlab powstają z uwzględnieniem anatomii ludzkiego ciała.

Siodełka SQlab

Siodełka SQlab to części, do których projektanci marki przykładają bardzo dużą uwagę. Każdy model został odpowiednio ukształtowany oraz oznaczony, do jakiego rodzaju jazdy sprawdzi się najlepiej.

Bardzo ciekawym pomysłem jest zastosowanie tzw. Active Saddle Technology. Oznacza to, że siodło współpracuje z miednicą, poruszając się na boki oraz dostosowując do jej ruchów. Dzięki temu ciało pracuje w naturalny sposób, co znacznie zwiększa komfort oraz efektywność jazdy.

Siodełko SQ lab z technologia Active SaddleActive Saddle to opracowana przez SQlab technologia umożliwiająca naturalną pracę miednicy.

Nie mniej istotne rozwiązanie stanowi Step Saddle Concept. Konstrukcja schodkowa, czyli z lekko podniesioną tylną częścią przenosi główny nacisk z krocza na kości kulszowe. Pozwala to uniknąć ryzyka uszkodzenia nerwów, które mogłoby się wiązać z problemami zdrowotnymi zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

W niektórych modelach siodełek, takich, jak np. 611 ErgoWave Active do zestawu dołączone są specjalne elastomery, umożliwiające dopasowanie produktu do masy swojego ciała. Da Ci to pewność, że siodło będzie idealnie współpracowało z Tobą podczas jazdy.

Wszystkie produkty produkowane są w wielu rozmiarach, co znacznie ułatwia odnalezienie egzemplarza idealnie dopasowanego do sylwetki kolarza.

Chwyty SQlab

Podobnie, jak w przypadku siodełek, także i chwyty powinny wyróżniać się ergonomią oraz odpowiednim ukształtowaniem. To cechy, którymi charakteryzują się gripy produkowane przez markę SQlab. Projektanci sprawdzili, jakie punkty i nerwy dłoni są najbardziej narażone na ucisk i zadbali o to, aby konstrukcja pozwalała równomiernie rozłożyć obciążenie. Dzięki temu rowerzysta nie tylko uniknie bólu i nieprzyjemnego drętwienia rąk, ale również poważniejszych konsekwencji, jak długotrwały uraz wywołany uszkodzeniem nerwu.

Firma opracowała własną tabelę rozmiarów, dzięki której po przyłożeniu dłoni do wykresu szybko i wygodnie poznamy rozmiar chwytu, który powinniśmy kupić. To bardzo ważne, aby zastosowane technologie działały we właściwy sposób.

tabela rozmiarów dłoni SQ labSpecjalna tabela rozmiarów znacznie ułatwia dobór odpowiednich gripów.

 

Do dyspozycji rowerzystów są dwie serie gripów – comfort oraz performance. Te pierwsze przeznaczone są do spokojniejszej jazdy, zapewniają maksymalny komfort i redukują zmęczenie dłoni, drugie natomiast służą do bardziej dynamicznych dyscyplin, umożliwiają lepszą kontrolę nad rowerem i zapobiegają ześlizgiwaniu się rąk z kierownicy. W obu przypadkach produkty są odpowiednio ukształtowane – dobrze wyprofilowane kąty sprawiają, że dłonie pewnie utrzymują się na chwytach.

Warto zaznaczyć, że w asortymencie marki dostępne są również uchwyty pionowe, czyli tzw. rogi SQlab, pozwalające na jazdę z wyprostowanymi rękoma. To szczególnie przydatne na łatwych fragmentach trasy, które mogą posłużyć za odpoczynek i nie wymagają mocnego trzymania kierownicy.

Kierownice SQlab

Kierownice SQlab dostosowane są do poszczególnych dyscyplin. Modele oferowane przez niemiecką firmę są dobrze ukształtowane oraz wytrzymałe. Odpowiednio dobrane ugięcia pozwalają rowerzyście na jazdę w naturalnej pozycji. Nie tylko pozwoli to uniknąć zmęczenia i zwiększy komfort kolarza, ale również pozytywnie wpłynie na zdrowie jego stawów oraz kręgosłupa. Podobnie, jak w przypadku siodełek, także i tutaj do dyspozycji klientów są specjalne oznaczenia, określające, do jakiego stylu jazdy najlepiej sprawdzi się konkretny produkt. Znacznie ułatwi to wybór odpowiedniego egzemplarza.

Kierownice SQlab są ergonomiczne i znacznie poprawiają komfort jazdy.

Spodenki  z wkładką SQlab

Wartymi uwagi produktami zdecydowanie są również spodenki SQlab. Produkowane są one z oddychających oraz elastycznych materiałów. Efektywne odprowadzanie wilgoci, w połączeniu z doskonałym dopasowaniem tkaniny do ciała sprawiają, że ruchy nie są ograniczane, a komfort termiczny utrzymywany jest na wysokim poziomie nawet przy bardzo intensywnym treningu.

Stosowanie przez producenta płaskich szwów zapobiega powstawaniu bolesnych otarć. Bardzo ważne są również nogawki, które przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego ucisku, pozwalając na swobodny przepływ krwi.

Największy atut stanowią jednak wkładki wysokiej jakości. Zastosowane w nich rozwiązania sprawiają, że zagwarantują one komfort nawet przy 6-godzinnej jeździe! Dzięki anatomicznemu ukształtowaniu są doskonale dopasowane do ludzkiego ciała. Odpowiednia twardość zapewnia wygodę niezależnie od intensywności pedałowania.

Wkładka do spodni SQ labDobrze dobrane wypełnienie wkładki, gwarantuje wygodną jazdę nawet na długich trasach.

Wkładki do butów SQlab

Wkładki do butów SQlab to produkt niepozorny, ale niezwykle praktyczny. Wielu rowerzystów boryka się z wadami stóp, takimi jak np. płaskostopie, sprawiającymi, że jazda jest dla nich mniej komfortowa i efektywna. Może to prowadzić również do bolesnych kontuzji. Specjaliści SQlab opracowali odpowiednio ukształtowane wkładki do obuwia, które redukują konkretne deformacje i pozwalają na maksymalne wykorzystanie siły wkładanej w pedałowanie. Dostępnych jest kilka rodzajów tego typu produktów, dostosowanych do różnych kształtów stóp.

anatomiczny model stopyOdpowiednio dobrane wkładki SQlab korygują deformacje stóp, ułatwiając pedałowanie.

Zależy Ci na wygodzie i zdrowiu? Wybierz SQlab!

Jeżeli podczas jazdy na rowerze równie ważne są dla Ciebie doskonałe wyniki, co dbanie o kondycję i zdrowie, to warto zainteresować się produktami oferowanymi przez markę SQlab. Duży nacisk kładziony na ergonomię sprawia, że z pewnością docenisz wygodę, jaką oferują.