Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Warszawa - zwycięzca rankingu rowerowych miast Polski

Data aktualizacji: 22-03-2021

Warszawa to miasto, które zajęło pierwsze miejsce w naszym rankingu TOP 9 rowerowych miast Polski. Władze liczą się ze środowiskiem rowerowym i dbają o stały rozwój w tej sferze. Osoby jeżdżące na jednośladach mają zapewnione dogodne warunki i świetnie zaplanowaną infrastrukturę.

Zdjęcie ulicy z widokiem na Pałac Kultury w WarszawieWarszawa to najbardziej rowerowe miasto Polski

Warszawa – ścieżki rowerowe i infrastruktura dla jednośladów

Jeśli chodzi o same drogi rowerowe, Warszawa ma ich naprawdę sporo. Łączna długość tego typu tras wynosi aż 674,9 km. W samym roku 2020 przybyło ich 45,6 kilometrów, co pozwala patrzeć w przyszłość z jeszcze większym optymizmem. Widać, że miasto nie spoczęło na laurach i nadal się rozwija. Do dyspozycji kolarzy jest też 10 345 stojaków rowerowych oraz 85 stacji naprawczych. Tak duża ilość udogodnień bardzo ułatwia życie fanom dwóch kółek. Dzięki dbałości o trasy rowerowe jest duża nadzieja, że w przyszłości Warszawa stanie się miejscem znacznie mniej zakorkowanym.

Ruch rowerowy w Warszawie

Analizując raport przygotowany na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie przez firmę Simrun, można zauważyć, że w poszczególnych punktach pomiarowych ruch rowerowy na przestrzeni lat wzrastał. Nawet w 2020, mimo pandemii, znacznie zwiększyła się liczba osób poruszających się na dwóch kółkach w godzinach popołudniowych. Coraz więcej daje się też zauważyć ludzi przemieszczających się na rowerach w zwykłych ubraniach, co oznacza, że Warszawiacy zaczęli patrzeć na jednoślady nie tylko poprzez pryzmat sportu i rekreacji, ale też codziennego środka transportu.

Veturilo – najlepszy system rowerów miejskich

Sporym atutem stolicy jest najlepiej rozbudowana sieć rowerów miejskich w Polsce. Stanowi ona także jedną z bardziej okazałych w całej Europie. Na jeden rower przypada 314 mieszkańców, a na 1 km2 przypada jedna stacja Veturilo. Warszawa to miasto, w którym sezon rowerowy trwa 9 miesięcy, więc przez większość roku mieszkańcy mogą poruszać się wypożyczonymi jednośladami.

Infografika informująca o infrastrukturze rowerowej w Warszawie