Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Linki i pancerze do przerzutek SHIMANO

Zarówno pancerze, jak i linki przerzutek Shimano mają ogromny wpływ na płynność zmiany biegów. Wybór wysokiej jakości części – wyprodukowanych ze stali nierdzewnej oraz skutecznie uszczelnionych na końcówkach – pozwoli na rzadsze wizyty w serwisie. Na solidnych linkach i pancerzach przerzutek Shimano rower pokona dłuższe przebiegi bez konieczności regulowania pracy mechanizmu. Na CentrumRowerowe.pl możesz wybrać zarówno pojedyncze produkty, jak i zestawy linek oraz pancerzy Shimano.

Wyczyść filtry
  • Marka: SHIMANO
Marka SHIMANO
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do

OKAZJE

5,0

18 opinii

86 ,99 zł
Cena katalogowa: 124 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

OKAZJE

89 ,99 zł
Cena katalogowa: 122 zł
Dostawa GRATIS
5,0

6 opinii

89 ,99 zł
Cena katalogowa: 119 zł
Dostawa GRATIS
Tylko stacjonarnie

OKAZJE

5,0

3 opinie

149 ,99 zł
Cena katalogowa: 207 zł
Dostawa GRATIS

OKAZJE

5,0

12 opinii

159 ,99 zł
Cena katalogowa: 234 zł
Dostawa GRATIS
5,0

25 opinii

29 ,99 zł
Cena katalogowa: 31 zł
Dostawa GRATIS
4,9

10 opinii

32 ,99 zł
Cena katalogowa: 36 zł
Dostawa GRATIS
4,9

53 opinie

37 ,99 zł
Cena katalogowa: 43 zł
Dostawa GRATIS
4,9

11 opinii

67 ,99 zł
Cena katalogowa: 109 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

O sprawnym działaniu roweru decydują nawet najdrobniejsze elementy, takie jak linki i pancerze przerzutek Shimano. Ruch manetki powoduje pociągnięcie lub popuszczenie linki, co przekłada się na zmianę biegu. Kurz, wilgoć i brud mogą zaburzyć płynną pracę elementu, a w skrajnym przypadku nawet spowodować jej uszkodzenie, np. przerwanie. W celu ochrony powstały pancerze przerzutki Shimano. To rodzaj zabezpieczenia, które chroni przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak często wymieniać linki i pancerze przerzutek Shimano?

Komponenty tej, jak i innych marek, należy wymieniać regularnie. Nie ma jednak co do tego sztywnej reguły, ponieważ im częściej oraz intensywniej jeździsz, tym częściej należy dokonać serwisu. Wymiana tych elementów we właściwym czasie jest gwarancją płynnej zmiany biegów i braku problemów z regulacją napędu.

Rodzaje linek i pancerzy Shimano

Jeśli planujesz zakup tych produktów możesz zdecydować się na każdy element osobno lub kupić zestaw linek i pancerzy przerzutek Shimano. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz nie tylko produkty uniwersalne, ale także dedykowane specjalnie do określonych grup osprzętu, m.in. SHIMANO Dura Ace czy XTR. Dostępne są również zestawy linek i pancerzy przerzutek dopasowane do kategorii roweru, m.in. wersje MTB i szosowe.

Samodzielny serwis linek i pancerzy Shimano

Wymiana w klasycznych rowerach, w których przewody poprowadzone są zewnętrznie, nie powinna stwarzać problemu. Warto jednak przed przystąpieniem do pracy wyposażyć się w specjalne obcinaczki. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy linki ukryte są wewnątrz ramy. Samodzielny serwis jest możliwy, jednak wymaga on znacznie więcej umiejętności. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy warsztatu rowerowego.