Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Przerzutki tylne Shimano ALTUS

W rekreacyjnych rowerach górskich i trekkingowych najczęściej montowana jest zarówno przednia, jak i tylna przerzutka. Shimano Altus to jedna z częściej wybieranych grup osprzętu do rowerów z niskiej oraz średniej półki cenowej. Łatwość przełożeń, płynna praca napędu są jej zdecydowanymi atutami. W nowszych wersjach, np. RD-M2000, zastosowano popularną technologię Shadow RD, dzięki czemu komponent jest smuklejszy i mniej narażony na uszkodzenia. Wybierając model przerzutek tylnych Altus, należy zwrócić uwagę na sposób mocowania i długość wózka.

Wyczyść filtry
  • Grupa: ALTUS
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do
5,0

5 opinii

79 ,99 zł
-11% Najniższa cena: 89,99 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
5,0

7 opinii

84 ,99 zł
-41% Najniższa cena: 142,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

30 opinii

87 ,99 zł
Cena katalogowa: 116 zł
Dostawa GRATIS
5,0

30 opinii

89 ,99 zł
Cena katalogowa: 119 zł
Dostawa GRATIS
5,0

7 opinii

99 ,99 zł
Cena katalogowa: 143 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się grupa osprzętu Shimano Altus. Przerzutka tylna zapewnia płynną, stabilną pracę, dzięki czemu jazda po zróżnicowanym terenie jest naprawdę przyjemna. To komponenty idealne dla rekreacyjnych rowerzystów poruszających się na MTB lub trekkingach.

Przerzutka tylna Altus – do jakiego napędu?

Grupa osprzętu współpracuje z napędami wyposażonymi w dwie lub trzy tarcze z przodu. Wybrane serie są kompatybilne z kasetami posiadającymi od 7 do 9 rzędów koronek. W zależności od modelu i pozostałych elementów osprzętu możemy zdecydować się na obsługę przerzutek tylnych Altus za pomocą standardowych manetek, jak i klamkomanetek EZ Fire Plis.

Przerzutka tylna Altus – technologie

Najnowsze modele przerzutek tylnych Shimano Altus takie jak RD-M2000 wyposażone są w cenioną przez kolarzy technologię Shadow RD. Modele opracowane z uwzględnieniem tej koncepcji charakteryzują się niskim profilem, dzięki czemu element jest nie tylko bardziej odporny na uszkodzenia, ale także pracuje stabilniej. Double Servo to inne popularne udogodnienie, które gwarantuje precyzyjną zmianę biegów. Znajdziemy je m.in. w RD-M370.