Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Klucze dynamometryczne

Klucze dynamometryczne to narzędzia, które umożliwiają dokręcenie śrub z odpowiednią siłą, bez martwienia się o to, że zrobimy to za lekko lub zniszczymy gwint. Powinien mieć je w zanadrzu każdy posiadacz jednośladu, który sam go konserwuje i przeprowadza naprawy. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz klucz dynamometryczny rowerowy spełniający wszystkie Twoje kryteria. Sprawdź!

brak wyników
Od
Do
4,8

20 opinii

86 ,99 zł
Cena katalogowa: 115,90 zł
Dostawa GRATIS
4,9

9 opinii

124 ,99 zł
Cena katalogowa: 155,90 zł
Dostawa GRATIS

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
229 ,99 zł
Cena katalogowa: 259,90 zł
Dostawa GRATIS
Tylko stacjonarnie
4,2

5 opinii

249 ,99 zł
Cena katalogowa: 324,90 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin
5,0

1 opinia

449 ,99 zł
Cena katalogowa: 669 zł
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Dynamometryczny klucz rowerowy to taki, dzięki któremu możemy pracować maksymalnie precyzyjnie podczas serwisowania roweru. Jest zbudowany z myślą o tym, aby mógł działać z określoną siłą - odpowiada za to przede wszystkim znajdująca się w jego wnętrzu sprężyna. Najczęściej modele służące do pracy z jednośladem oferują nastawy w zakresie od 2 do 24/25 Nm.

Kiedy przydatny jest rowerowy klucz dynamometryczny?

Nie wszystkie śruby mocujące poszczególne części roweru można przykręcać „na oko”. Tyczy się to zwłaszcza mostka, korby, amortyzatorów i przerzutek, jak również hamulców czy piast. Zadaniem kluczy dynamometrycznych jest precyzyjne dokręcenie danego elementu, zgodnie z zaleceniami jego producenta.

Płyną z tego co najmniej dwie korzyści. Po pierwsze zyskujmy pewność, że nie powstaną luzy. Po drugie znikają nasze obawy o zbyt mocny nacisk, który może doprowadzić do uszkodzenia śruby, gwintu, a nawet komponentu. Uwagę na to muszą zwracać zwłaszcza właściciele rowerów wykonanych z karbonu, niemniej rowerowy klucz dynamometryczny może okazać się niezbędny przy każdym innym pojeździe.

Klucze dynamometryczne - zwróć uwagę na jakość!

W przypadku tych narzędzi rowerowych wysoka jakość ma ogromne znaczenie, ponieważ przekłada się to na dokładność pomiaru, a co za tym idzie zmniejszenie ryzyka uszkodzenia śruby lub gwintu.

W naszym sklepie kupisz rowerowe klucze dynamometryczne tylko od renomowanych producentów, takich jak Topeak czy Bike Hand. Oferują one zarówno pełnowymiarowe zestawy (Topeak ComboTorq Wrench & Set), jak i wersje o mniejszych wymiarach, które zajmują niewiele miejsca (Topeak Nano Torqbox). Do precyjniejszych prac serwisowych najlepiej sprawdzi się komplet Bike Hand YC-617-2S z szeroką regulacją zakresu momentu obrotowego.