Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Klucze imbusowe do roweru

Klucz imbusowy to podstawowe narzędzie, jakie powinno znaleźć się w każdym warsztacie. Za jego pomocą sprawnie odkręcimy śruby wymagające zastosowania narzędzia o sześciokątnym przekroju. Imbusy rowerowe przydają się podczas serwisowania większości nowoczesnych rowerów. Co ważne, dostępne są w wielu rozmiarach i sprawdzają się nawet w przypadku bardzo małych elementów. Kup niezbędny Ci klucz na CentrumRowerowe.pl!

brak wyników
Od
Do
34 ,99 zł
Dostawa GRATIS
Tylko stacjonarnie

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

OKAZJE

59 ,99 zł
Cena katalogowa: 79,90 zł
Dostawa GRATIS

OKAZJE

68 ,99 zł
-14% Najniższa cena: 79,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

8 opinii

39 ,99 zł
Dostawa GRATIS
4,5

2 opinie

42 ,99 zł
Dostawa GRATIS
5,0

7 opinii

43 ,99 zł
Cena katalogowa: 48,90 zł
Dostawa GRATIS
44 ,99 zł
Cena katalogowa: 52,90 zł
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
5,0

1 opinia

5,0

7 opinii

64 ,99 zł
Cena katalogowa: 76,90 zł
Dostawa GRATIS
66 ,99 zł
Cena katalogowa: 72 zł
Dostawa GRATIS
5,0

3 opinie

119 ,99 zł
Cena katalogowa: 159 zł
Dostawa GRATIS
5,0

3 opinie

Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
Produkty z dostawą od 72 godzin
4,4

3 opinie

99 ,99 zł
Cena katalogowa: 119 zł
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Klucz imbus, określany również jako klucz ampulowy (lub rzadziej Allena) ma bardzo szerokie zastosowanie. Przydaje się do m.in. ustawienia pozycji manetek, siodełka i kierownicy, a także regulacji hamulców. To uniwersalne, a zarazem podstawowe narzędzie, które powinien mieć w zanadrzu nie tylko każdy rowerzysta, ale i majsterkowicz.

Na co zwrócić uwagę, kupując imbusy rowerowe?

Klucze ampulowe wyróżniają się sześciokątnym przekrojem. Te najprostsze mają kształt litery „L” albo „Z”, ale na rynku znaleźć można też inne rozwiązania, dzięki którym operowanie narzędziem jest równie łatwe. Część z nich zakończona jest kulką, co pozwala pracować pod kątem. Dla większej wygody użytkowania warto zdecydować się na imbusy z poręcznymi uchwytami.

Bez użycia kluczy imbusowych nie obędzie się niemal żadna, nawet prosta naprawa współczesnego jednośladu. Do roweru MTB, szosowego, miejskiego czy innego będą one tak samo przydatne. Rzadziej spotkamy śruby imbusowe w rowerach sprzed lat. Trzeba jednak mieć na uwadze, że do poszczególnych podzespołów potrzebne są klucze w różnych rozmiarach. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w cały komplet imbusów rowerowych.

Zestaw imbusów do roweru

Uzupełniając skrzynkę z narzędziami rowerowymi, nie można zapomnieć o kluczach typu imbus. Wykonując poszczególne prace serwisowe, natkniemy się na śruby w różnych rozmiarach, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się w ich komplet (np. TOPEAK Torx). Nie kosztuje on wiele, a przyda się także podczas prac w domu. W naszym sklepie dostępne są klucze ampulowe w różnych długościach i rozmiarach, które kupisz pojedynczo lub w zestawach. Producenci tacy jak: PARK TOOL i UNIOR wykonują je z trwałych, solidnych materiałów, co jest gwarancją wysokiej jakości.