Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Rowerki BMX dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

Data aktualizacji: 20-08-2021

Rowerki BMX mają swój początek w drugiej połowie XX wieku w USA. Od momentu ich powstania cieszą się niegasnącą popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych. Dwukołowce tego rodzaju są kojarzone z zawodami o tej samej nazwie, dlatego utożsamia się je z szybką jazdą i wykonywanymi na nich trikami. Prawda jest jednak taka, że rowerek BMX dobrze sprawdzi się również w przypadku rekreacyjnych przejażdżek po mieście.    

Rowerek dziecięcy BMX – nada się na pierwszy rower?

Rower BMX dla dziecka nada się, jeżeli pociecha ma wprawę w przemieszczaniu się na klasycznym modelu. Dolna granica użytkowania jednośladu wyznaczona jest na szósty rok życia. Jeżeli jednak maluch odznacza się pewnością siebie i doświadczeniem w użytkowaniu rowerka biegowego, BMX pozwoli mu rozładować energię i miło spędzić czas. Dwukołowce są łatwe w obsłudze i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Sprawia to, że mali rowerzyści są w stanie szybko opanować mechanizmy jazdy i cieszyć się sprzętem przez wiele lat.

Jak dobrać rower BMX dla dziecka?    

Wybierając rower BMX dla dziecka, kierować się trzeba przede wszystkim rozmiarem kół pojazdu i potrzebami swojej pociechy. W zależności od celu jazdy wyróżnić możemy standardowy rowerek dziecięcy BMX przeznaczony do poruszania się po mieście, model Mini typu Freestyle do ćwiczenia manewrów na skateparkach oraz Race BMX umożliwiający swobodne ściganie się. Pierwszy rodzaj dedykowany jest spokojnym maluchom. Można zawieszać na nim dodatki, takie jak koszyki, trąbki i kolorowe koraliki na szprychy. Drugi odznacza się wysoką wytrzymałością i nada się energicznym latoroślom. Ostatni typ cechuje się lekkością i odpornością na uszkodzenia. Będzie odpowiedni dla aktywnego dziecka potrzebującego zajęcia wymagającego koncentracji. 

Mały rowerzysta stojący na BMXie dla dzieci.Rowerek dziecięcy BMX powinien być dostosowany do potrzeb pociechy.

Jaki rozmiar koła do roweru BMX dla dziecka?  

Kupując koła do BMXa dziecięcego, powinniśmy wziąć pod uwagę takie parametry techniczne, jak waga, rodzaj łożyska oraz tworzywo, z którego wykonano części wyszczególnionych elementów pojazdu. Jednak najistotniejsze są wzrost i wiek pociechy. Wybierając dla malca między drugim a czwartym rokiem życia rower BMX, 12 calowe koła będą najlepszym wyborem. Dotyczy to latorośli ze wzrostem od 80 do 110 cm. Czternastocalowe sprawdzą się w przypadku trzy i czterolatków. Te w rozmiarze 16" dopasowane są do małych rowerzystów między czwartym a szóstym rokiem życia, mierzących od 90 do 120 cm. Dzieciom do lat 8 nieprzekraczającym 145 cm nadadzą się 20 calowe koła, a 24" skierowane są do użytkowników od 7 do 12 lat.   

Rower BMX dla dzieci – jakie ma zalety?

Rowerki BMX są dwukołowcami mającymi wiele zalet. Jedną z nich jest uproszczona konstrukcja. Dzięki niej można łatwo opanować obsługę pojazdu. Duża wytrzymałość i niepodatność na uszkodzenia sprawiają, że jednoślad dobrze znosi upadki i wstrząsy. Pozwala to naszemu potomkowi na naukę jazdy wyczynowej. Trenując od najmłodszych lat, dziecko nabiera wprawy i poszerza zakres swoich możliwości ruchowych.    

Chłopiec siedzący na rowerku BMX.Dzięki rowerkom BMX dziecko aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu.

Rower BMX dla dziewczynki również będzie odpowiednim wyborem. Na rynku dostępne są wielobarwne i lekkie modele umożliwiające bezpieczną i przyjemną przejażdżkę. Szeroka gama dostępnych produktów zaspokoi potrzeby twojej córki dotyczące wyglądu i przeznaczenia pojazdu.  

Jako rodzic możesz aktywnie uczestniczyć w nauce technik wykonywanych przez malucha na jednośladzie. Pokazując mu poszczególne triki i udzielając odpowiednich rad, możesz mu pomóc w przełamywaniu oporów przed jazdą wyczynową i dodać tym samym pewności siebie. Dowiedz się jak robić podstawowe triki na BMX z naszego artykułu.

Rower BMX – pasja, przygoda i sport

Coraz więcej dzieci spędza swój czas wolny, oglądając telewizję lub przeglądając Internet. Skutkuje to problemami zdrowotnymi, takimi jak wady postawy albo bóle kończyn. Brak ruchu przyczynić się również może do wzrostu wagi i wystąpienia depresji. Rowerki BMX są w stanie posłużyć jako alternatywa dla gier komputerowych i filmów. Umożliwiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i zdobycie nowych umiejętności. Nazwa jednośladu odwołuje się także do rodzaju kolarstwa i zawodów rozpoczynających się od wjazdu na tor. Uczestnicy pokonujący przeszkody, walczą o prestiżowe nagrody i światowe uznanie. Aby wziąć w nich udział, wystarczy mieć ukończone 16 lat.  

Rower BMX dla dzieci może pomóc rozwinąć talent Twojej pociechy do sportu. Ćwicząc od najmłodszych lat, wytrenuje swoje umiejętności i zyska możliwość ubiegania się o wygraną w popularnych eliminacjach. Obecnie wyróżnia się kilka dyscyplin BMX m.in.: street polegający na wykonywaniu trików w obrębie miasta lub dirt rozumiany jako skoki na wyznaczonych do tego torach. Dzięki różnorodności stylów jazdy nawet najmłodsi amatorzy kolarstwa znajdą coś dla siebie. Przygoda z dwukołowcem zaczyna się w bardzo młodym wieku, a trwać może przez całe życie, dając wiele powodów do dumy i satysfakcji.  


Rowery BMX dla dzieci są łatwe w obsłudze i w zależności od rodzaju, pomagają najmłodszym użytkownikom jednośladów na realizowanie swoich pasji. Wygodne i odporne na działanie czynników zewnętrznych służą swoim właścicielom przez długi czas. Dodatkowo, dzięki nim nasi potomkowie rozwijają swój potencjał i uchronią się przed negatywnymi skutkami biernego spędzania czasu.