Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Czy rower elektryczny dla dziecka to dobry pomysł?

Data aktualizacji: 08-07-2021

Współczesne pociechy marzą o zabawkach, w przy których tworzeniu producenci wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne. Drony, quady, hulajnogi elektryczne – to tylko kilka z wielu przedmiotów pożądanych przez maluchy. Nie dziwi więc fakt, że także moda na e-bike`i w ostatnich latach zyskuje na popularności nie tylko wśród starszego, ale i młodego pokolenia. Coraz częściej rodzice zadają sobie pytanie, czy warto kupić rower elektryczny dla dzieci? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Dziecko na e-bike`uRowery elektryczne dla dzieci to coraz bardziej popularny trend.

Rower elektryczny dla dziecka? Teraz to możliwe!

Na pozór elektryki dedykowane najmłodszym mogą wydawać się przejściową modą, która szybko minie. Wszystko wskazuje jednak na to, że trend będzie odwrotny. Rowery elektryczne dla dzieci są nie tylko ciekawą nowinką technologiczną i świetnym gadżetem, ale przede wszystkim ogromnym ułatwieniem dla opiekunów.

Rozmiary rowerów dla dzieci – poradnik

Wycieczki z dziećmi które wyrosły już z podróżowania w foteliku lub przyczepce, a samodzielnie pokonują kilkukilometrowe trasy, musimy każdorazowo dostosowywać do ich możliwości. W związku z tym wybierane przez nas szlaki są krótkie, ograniczone do naszej najbliższej okolicy. Mimo to często w trakcie podróży okazuje się, że niezbyt rozbudowany trakt jest powyżej możliwości pociechy. Jeżeli ten problem dotyczy także Waszej rodziny, to e-bike może okazać się dobrym pomysłem. 

Rower elektryczny dla 12-latka sprawi, że młody towarzysz będzie się mniej męczyć podczas jazdy. Wsparcie silnika zrówna wytrzymałość każdego z członków familii, co pozwoli na grupowe pokonywanie znacznie większych odcinków niż dotychczas.

Warto podkreślić, że podczas wspólnych wycieczek rodzice docenią nie tylko zwiększenie osiąganych zasięgów, ale także tempo podróży. Chociaż maluchy lubią rozwijać duże prędkości podczas szaleństw na tradycyjnym jednośladzie, zwykle podczas kilkukilometrowej trasy ich zapał maleje, a co za tym idzie, poruszają się wolniej. 

Elektryk ma tę niewątpliwą zaletę, że pozwala na podróż w jednostajnym, dostosowanym do potrzeb dorosłego tempie.

Jaki rowerek dla nastolatka wybrać?

Rower elektryczny dla dziecka – czym się charakteryzuje? 

Pod względem technicznym e-bike`i dla dorosłych i dzieci niewiele różnią się między sobą. Silnik roweru elektrycznego, umieszczony centralnie lub w tylnej piaście, wspomaga użytkownika w pokonywaniu kolejnych kilometrów. Zwykle możemy wybrać jeden z trzech trybów, dzięki czemu dostosujemy parametry do własnego tempa, co zrówna nasze możliwości. O ile w modelach dla starszych rowerzystów umiejscowienie wspomagania ma istotne znaczenie ze względu na sposób rozłożenia środka ciężkości, o tyle wybierając rower dla dziecka do rekreacyjnych przejażdżek, nie ma to większego znaczenia. 

Moc baterii to parametr, który pozwoli nam oszacować, jak dalekie dystanse będziemy mogli pokonywać. W zdecydowanej większości e-rowerów akumulator został umiejscowiony na ramie, dzięki czemu mamy do niego swobodny dostęp. Warto zdecydować się na model wyjmowany, co pozwoli nam baterię do roweru elektrycznego zabrać i wygodnie naładować w domu. 

rowerzysta opierający się o drzewoE-bike dla dzieci pozwoli na rodzinnych wycieczkach w miejsca wcześniej niedostępne.

Elektryczny rower dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup rowerka elektrycznego dla dziecka, mamy możliwość odwiedzania znacznie bardziej odległych zakątków, ale aby podróżowanie było naprawdę komfortowe, warto wybrać model, który będzie w pełni odpowiadał na rodzinne potrzeby i plany wyjazdowe. Jednym z najważniejszych parametrów, na który musimy zwrócić szczególną uwagę, jest waga pojazdu. Należy pamiętać, że zasięg roweru elektrycznego zależy nie tylko od jakości zamontowanych podzespołów – silnika i baterii, ale także poziomu wspomagania oraz masy całkowitej, jaką jest waga użytkownika na pojeździe.

Jazda na e-bike`u musi być przede wszystkim wygodna. Poszukując idealnego modelu, warto wziąć pod uwagę fakt, czy wybrany przez nas model ma amortyzację. Rekomendowanym rozwiązaniem jest wybór roweru z przednim widelcem pneumatycznym. Odpowiada on za tłumienie drgań, dzięki czemu dziecko będzie jechało bardziej stabilnie, a niedogodności na trasie, takie jak np.: kamienie, będą mniej odczuwalne.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze elektrycznym dziecięcym jest kluczowe dla każdego rodzica. Stojąc przed dylematem, jaki model będzie idealny, zwróć szczególną uwagę na takie komponenty, jak hamulce i ogumienie. Sprawne, ale nieryzykowne zatrzymanie jednośladu, umożliwią hydrauliczne hamulce tarczowe. Warto sprawdzić, czy pociecha jest w stanie bez problemu dosięgnąć do klamek. Nawet najlepszy osprzęt stanie się nieskuteczny, gdy maluch będzie z trudem pociągał za dźwignię. 

Opony do e-bike`a ze względu na fakt, że rower waży więcej niż tradycyjny, powinny być szerokie. Jeśli rower elektryczny dla 10 latka będzie wyposażony w odpowiednie ogumienie, to zdecydowanie ułatwi pokonywanie wymagającego terenu, a także zwiększy przyczepność do podłoża. Wybór takiego rozwiązania pozwoli znacznie zminimalizować ryzyko upadku.

Jaki rower na komunię? Kompleksowy poradnik zakupowy

Przydatne akcesoriaPodobnie, jak w przypadku tradycyjnego jednośladu, kupując rowerek elektryczny dla dziecka, możesz wybrać zestaw dodatkowych akcesoriów, które zwiększą wygodę i bezpieczeństwo pociechy. Bez wątpienia niezbędnym elementem wyposażenia młodego rowerzysty jest kask. Warto rozważyć także zakup nakolanników i nałokietników. 

Część maluchów nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez ulubionej zabawki. Jeżeli i Ty znasz ten problem, wybierz model z bagażnikiem lub koszem. Dzięki niemu zabierzecie niezbędnych towarzyszy podróży lub bezpiecznie przewieziecie np. plecak z prowiantem.

Jaki kask rowerowy dla dziecka kupić?

Zaraź pociechę swoją pasją!

E-bike dla dziewczynki, chłopca, jak i młodzieży będzie wspaniałym prezentem. Nowoczesne rozwiązania technologiczne stosuje się już nawet w rowerach dla 9-latków. Zdecydowanie zachęcają one najmłodszych do podejmowania przygody oraz jazdy w coraz trudniejsze, bardziej odległe trasy. Jednocześnie radość ze wspólnych wycieczek będzie większa. To świetna propozycja szczególnie dla aktywnych rodziców, którzy na co dzień uprawiają kolarstwo. Dzięki e-bike`owi zniknie dylemat – trening czy zabawa.