Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Wolnobiegi rowerowe 6-rzędowe

Jeżeli masz starszy model roweru, istnieje prawdopodobieństwo, że tylna piasta nie jest wyposażona w bębenek. W takim przypadku, gdy konieczna jest wymiana zębatek, wolnobieg 6-rzędowy stanowi optymalne rozwiązanie. W naszym asortymencie znajdziesz różne warianty, pasujące do łańcuchów dostosowanych do 6, 7 i 8 biegów, co eliminuje konieczność wymiany tego elementu napędu. Dostępność różnej wielkości zębatek umożliwia dokładne dobranie produktu do indywidualnego stylu jazdy.

Wyczyść filtry
  • Liczba rzędów: 6
brak wyników
Od
Do
Wolnobieg SUNRACE MFR2A 6DP
5,0

2 opinie

43 ,99 zł
Cena katalogowa: 59 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
Wolnobieg SUNRACE MFM2A 6DS
4,8

4 opinie

49 ,99 zł
Cena katalogowa: 59 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
Wolnobieg SUNRACE MFM20 6DS
4,7

3 opinie

49 ,99 zł
Cena katalogowa: 69 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
Wolnobieg SHIMANO MF-TZ50
4,8

60 opinii

53 ,99 zł
Cena katalogowa: 62 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
Dostępny również stacjonarnie Znajdziesz w naszych salonach: Warszawa (CH Okęcie Park), Aleja Krakowska 61, 02-183 Warszawa Wrocław (CH Aleja Bielany II), ul. Czekoladowa 20, 55-040 Bielany Wrocławskie

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Wolnobiegi wciąż cieszą się dużą popularnością wśród rowerzystów. Chociaż z czasem ustępują miejsca kasetom, wciąż można je spotkać w tańszych modelach rowerów oraz starszych konstrukcjach. W przypadku, gdy tylna piasta nie posiada wbudowanego bębenka, wolnobieg 6-rzędowy będzie rozwiązaniem, które pozostaje jedynym sensownym wyborem. Mechanizm nakręcany jest bezpośrednio na gwint w piaście, co czyni go prostym i ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu do bardziej zaawansowanych kaset.

Jaki wolnobieg 6-rzędowy wybrać?

Wybierając wolnobieg 6-rzędowy, warto zastanowić się nad odpowiednim modelem. Mechanizm ten, ze względu na swoją konstrukcję, ma ograniczoną liczbę zębatek, ale podobnie jak w przypadku kaset, dostępne są różne warianty produktów. Na przykład wolnobieg SunRace MFM20 6DS zawiera zębatkę o 28 zębach, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla rowerzystów pokonujących strome podjazdy. Jeśli natomiast przemieszczasz się po płaskim terenie, rozważ szosowy wolnobieg SunRace MFR2A 6DP, który charakteryzuje się bardziej zbliżonymi do siebie zębatkami, a to przekłada się na lepszą kontrolę kadencji i płynniejsze przyspieszanie.

Zauważ również, że technologia Hyperglide zastosowana w produkcji wolnobiegów Shimano (np. wolnobieg Shimano MF-TZ50) oraz technologia Fluid Drive w produktach SunRace poprawia szybkość i płynność zmiany przełożeń poprzez specjalne wyprofilowanie ramp na poszczególnych zębatkach. Dzięki temu zapewnisz sobie efektywność i komfort podczas jazdy.