Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Opaski na obręcze rowerowe

Opaska na obręcz to niezwykle elastyczna taśma. Jej zadaniem jest ochrona dętki przed przedziurawieniem podczas jazdy. Do jest stworzenia, wykorzystuje się nylon lub poliuretan, dzięki czemu masz pewność, że będzie ona wytrzymała i rozciągliwa. Współcześnie taśma na obręcz produkowana jest przez znane i doceniane w świecie rowerzystów marki takie jak: Schwalbe, PEATY'S czy JOE'S NO FLATS. Już teraz wejdź na CentrumRowerowe.pl i wybierz model, który sprosta Twoim oczekiwaniom!

brak wyników
Od
do
5,0

11 opinii

19 ,99 zł 19,99
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
4,8

29 opinii

34 ,99 zł 34,99
37,99 zł -8%
Dostawa GRATIS
44 ,99 zł 44,99
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

69 ,99 zł 69,99
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

69 ,99 zł 69,99
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
Produkty z dostawą od 72 godzin
4,8

15 opinii

5,0

4 opinie

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Opaska na obręcz to elastyczna taśma, która chroni dętkę przed przedziurawieniem przez końcówkę nypli czy tkwiące na niej zadziory. Dawniej taśma na obręcz była produkowana z parcianych sznurków. Z biegiem lat materiał ten zastąpiono tworzywem sztucznym, zazwyczaj jest to nylon czy poliuretan. To sprawiło, że współcześnie ich produkcją zajmują się wszystkie największe firmy oponiarskie, jest wytrzymalsza i bardziej rozciągliwa od swoich poprzedników, a do tego nie wchłania wody.

Jak powinna być dobrana opaska na obręcz?

Przy wyborze najważniejsza jest wielkość felgi, na której zostanie umieszczona opaska. Należy też zwrócić uwagę na jej szerokość. W celu określenia rozmiaru koła pomocny okaże się system ETRTO.

Taśma na obręcz – jak założyć?

Zarówno taśma tubeless, jak i standardowa opaska na obręcz rowerową powinny być ciasno spasowane, tak aby nie nachodziły na ścianki boczne obręczy. W razie konieczności podważania nie należy używać do tego ostrych przedmiotów. Alternatywnym sposobem nakładania opaski jest użycie rolki z taśmą samoprzylepną, którą przycina się wedle potrzeby. Taki system daje pewność, że opaska na obręcz nie będzie się przesuwać w trakcie jazdy i nie zerwie zaworu.

Modele taśm dostępne w asortymencie sklepu CentrumRowerowe.pl charakteryzuje różnorodność, dlatego jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas to, czego szukasz. Oferujemy opaski na obręcz od znanych i cenionych producentów takich jak: Schwalbe, PEATY'S czy JOE'S NO FLATS.