Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Opaski na obręcze rowerowe

Opaska na obręcz to elastyczna taśma, której zadaniem jest ochrona dętki przed uszkodzeniem od wewnętrznej strony, np. przez źle obrobione otwory na nyple. Do jej produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości nylon lub poliuretan. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz taśmy na obręcz koła w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz wariant do swojego roweru. Chętnie wybierane są propozycje marek Schwalbe czy WTB.

brak wyników
Od
Do
Opaska na obręcz SCHWALBE Super HP
Sprzedaż od 2 szt.
4,8

17 opinii

19 ,99 zł / szt.
U Ciebie już jutro!

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Opaska na obręcz SCHWALBE Super HP 2-pack
4,9

26 opinii

34 ,99 zł
U Ciebie już jutro!
Taśmy samoprzylepne do obręczy SCHWALBE
4,9

39 opinii

39 ,99 zł
U Ciebie już jutro!
Taśma na obręcz WTB TCS
4,6

5 opinii

49 ,99 zł
U Ciebie już jutro!
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Opaska na obręcz jest specjalną taśmą, która chroni dętkę przed przedziurawieniem przez końcówkę nypli czy znajdujące się na wewnętrznej części koła zadziory. Dawniej produkty tego typu tworzono z parcianych sznurków. Z biegiem lat materiał ten zastąpiono tworzywem sztucznym. Obecnie najczęściej jest to nylon czy poliuretan. Współczesne modele są bardziej wytrzymałe i rozciągliwe od poprzedników. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie wchłaniają wody.

Jak powinna być dobrana taśma na obręcz?

Przy wyborze najważniejsza jest wielkość obręczy, na której zostanie umieszczona opaska. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz modele dedykowane do kół o średnicy – 26”, 27,5” oraz 28”. Należy też zwrócić uwagę na szerokość produktu, ponieważ często dostępne są w wielu wariantach, jak Schwalbe Super HP. Najwęższe, dedykowane do rowerów szosowych, mają zaledwie 14 mm, a te najszersze – do MTB – nawet 32 mm. Zwykle opakowanie zawiera ok. 10 m produktu, co pozwala zabezpieczyć nawet do 5 kół, np. WTB TCS.

Taśma na obręcz – jak założyć?

Zarówno taśma tubeless, jak i standardowa opaska na obręcz rowerową powinny być ciasno spasowane, tak aby nie nachodziły na ścianki boczne obręczy. Podczas montażu nie należy używać do tego ostrych przedmiotów, szczególnie podczas podważania opaski. Alternatywnym sposobem nakładania taśmy jest użycie rolki z taśmą samoprzylepną, którą przycina się wedle potrzeby. Taki system daje pewność, że opaska na obręcz nie będzie się przesuwać w trakcie jazdy i nie zerwie zaworu. Niektórzy producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów i tworzą modele z klejem, np. Taśmy samoprzylepne do obręczy SCHWALBE.