Tło

Odwiedź nasz salon we Wrocławiu. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Śruby i inne części do przerzutek

Przerzutki rowerowe to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów roweru. Są to mechanizmy dosyć proste i trwałe. Przerzutki elektroniczne mają nieco bardziej skomplikowaną budowę. Do poprawnego serwisu jednych i drugich przydać się mogą akcesoria do przerzutek rowerowych. Dla prawidłowego działania najczęściej należy je przesmarować i wymienić kółka wózka przerzutki. Jeśli przydarzy się kraksa do wymiany może być także cały wózek, ewentualnie pogięty hak mocujący przerzutkę.

Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
Do
Ślizg linki przerzutki SHIMANO
5,0

9 opinii

22 ,99 zł
U Ciebie w środę!
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
Przymiar do regulacji przerzutki SRAM Eagle 50/52 AXS
5,0

5 opinii

39 ,99 zł
U Ciebie w środę!
Obejma przedniej przerzutki TOKEN TK180
5,0

2 opinie

49 ,99 zł
U Ciebie w środę!

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin
Napinacz łańcucha XLC CR-A10
5,0

1 opinia

62 ,99 zł
Cena katalogowa: 63 zł
Wyślemy w 5-30 dni

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Przerzutki to podstawa niemal każdego roweru. Dobrej jakości napędy, oferujące nawet kilkanaście zróżnicowanych biegów zapewniają płynniejszą jazdę, pozwalają pokonać trudniejsze wzniesienie czy bezpiecznie zjechać z podwyższenia. Jednak przede wszystkim umożliwiają lepszą kontrolę nad obciążeniem w trakcie jazdy, odpowiednio wykorzystując pracę mięśni.

Przerzutki rowerowe – różna budowa jeden cel

Ich budowa bywa różna zależnie od producenta danego napędu lub nawet projektu samego roweru. Niezależnie jednak, czy nasz jednoślad wykorzystuje przerzutki przednie, tylne lub nawet oba te rozwiązania równocześnie, musimy zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie. Elementy napędu wraz z przebiegiem będą się stopniowo zużywać, wpływając na płynność i efektywność jazdy. Dlatego warto regularnie kontrolować ich stan, a w razie nieprawidłowości wymienić je lub poddać dodatkowej regulacji, szczególnie jeśli z roweru korzystamy tylko sezonowo po dłuższej przerwie.

Dobrej jakości części zamienne to większa trwałość napędu

W tym celu potrzebne będą dobrej jakości części zamienne i różne akcesoria, które uzupełnią zużyte elementy przerzutek, bez obniżania ich właściwości. To niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa na trasie, ale także samej przyjemności z jazdy. Dlatego na Centrumrowerowe.pl znajdziesz liczne zamienniki w szerokim zakresie cen i rodzajów. Poza linkami, zębatkami czy wózkami do przerzutek, czasem potrzebne są także elementy mniej standardowe, takie jak prowadnice do łańcucha, śligi do linek czy adaptery. Wszystko to znajdziesz właśnie w tej kategorii.

Zadbaj o dobry stan swoich przerzutek w rowerze i ciesz się płynną jazdą w każdym terenie!