Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Kalendarz eventów rowerowych na rok 2022

Data aktualizacji: 13-01-2022

Wszystkich miłośników kolarskiej rywalizacji czeka wspaniały, pełen ekscytujących wrażeń rok! Już teraz warto przemyśleć swój udział, ponieważ na wielu eventach miejsca znikają błyskawicznie! Skorzystaj z naszego kalendarza wyścigów kolarskich, w którym znajdziesz ponad 140 ciekawych imprez organizowanych na terenie Polski!  

Wyścig kolarski Suwalskie Tropy Race.Jedną z imprez kolarskich, która ponownie zjednoczy kolarzy są Suwalskie Tropy.


Jakie zawody rowerowe odbędą się w 2022 roku?

Rajdy rowerowe w 2022 roku zapowiadają się naprawdę ciekawie. Propozycje dla siebie dopasują zarówno doświadczeni kolarze, amatorzy, jak i debiutanci. Wielu organizatorów opracowując trasy wyścigów ma na uwadze potrzeby każdej z grup. Niektórzy z nich jednocześnie przygotowują eventy dedykowane dzieciom, co sprawia, że wyjazdy stają się ciekawą propozycją na rodzinny urlop.

Pierwsze zawody odbędą się jeszcze przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Kolarze szosowi mogą stanąć w szranki 19 marca we Wrocławiu na Brevet 200. Tydzień później rozpoczną zmagania MTB-owcy na MTB Pomerania Maraton w Barłominie. Rozpoczęcie sezonu gravelowców będzie nieco później – 23 kwietnia na Szuter Master Centrum!

Przeważająca część rajdów rowerowych dla amatorów to imprezy znane i od lat cenione przez kolarzy, m.in.: XXVI Rajd wokół Tatr. Co ogromnie cieszy, w kalendarzu ponownie pojawiły się wyścigi debiutujące w ubiegłym roku, jak chociażby szosowa Rura na Kocierz. Znajdziemy także kilka fajnie zapowiadających się „świeżynek”, np.: Przemyśl Tour. W dużej mierze tegoroczne propozycje opierają się na regule samowystarczalności. Jedną z ciekawych propozycji może być Karpacki Hulaka, gdzie uczestnik sam wytyczy sobie nie tylko kierunek, ale i kształt trasy!

Z roku na rok rajdy rowerowe dla amatorów cieszą się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu znajdą dla siebie wartościową imprezę w niemal każdym zakątku kraju: Gravel po łódzku, wielkopolski Pyra Trail, Suwalskie Tropy czy Robinsonada to jedne z wielu propozycji. Kolarze bez trudu znajdą propozycję pasującą do indywidualnych preferencji. Są trasy prowadzące po płaszczyznach, inne wiodą przez łagodne przewyższenia, a kolejne przez wymagające góry. Z łatwością można znaleźć szereg imprez organizowanych w popularnych turystycznie miejscach (górach, nad morzem lub jeziorami), co sprawia, że przy okazji warto zaplanować dłuższy, letni urlop. Niektóre wymagające maratony szosowe i gravelowe to propozycja przejazdu Polski od Bałtyku po Tatry, np.: Poland Gravel Race czy Bałtyk- Bieszczady Tour.


Wyścigi gravelowe

Szuter Master

TerminMiejsceZapisy
23 kwietnia - 17 września kilka lokalizacji  do wyczerpania limitu miejsc 

Szuter Master to zawody gravelowe dedykowane wszystkim tym, którzy doceniają nie tylko rywalizację, ale także piękne okoliczności przyrody. Na imprezę składa się pięć etapów, a każdy z nich wiedzie przez mało popularne miejscówki! Początkujący mogą zdecydować się na dystanse krótkie (odcinki 50-80 km), natomiast na doświadczonych ścigantów czekają wymagające, długie trasy (150-200 km).

Ultra Lajkonik

TerminMiejsceZapisy
30 kwietnia – 3 majaBartkowa- Posadowado wyczerpania limitu miejsc

Ultra lajkonik to maraton mogący być świetnym rozpoczęciem sezonu wyścigów. Organizatorzy przygotowali dwie długości tras (200 i 450 km), na których czeka około 9 tys. metrów przewyższeń! Na ukończenie rowerowej przygody po Małopolsce śmiałkowie będą mieli jedynie 84 h. Ostateczny przebieg trasy poznasz na kilka dni przed startem.

Polish Bike Tour

TerminMiejsceZapisy
30 kwietnia – 6 sierpnia kilka lokalizacji do wyczerpania limitu miejsc

Terminy imprez:

 • 30 kwietnia – Bałtyk 600, Szczecin
 • 4 czerwca – Wschód 1000, Gdańsk
 • 2 lipca – Góry 400, Sanok
 • 6 sierpnia – Zachód 800, Żywiec

W tym roku czeka nas druga edycja ultramaratonu Polish Bike Tour. To jedna z ciekawszych i bardziej wymagających wypraw rowerowych! Uczestnik ma czas 144 godziny na pokonanie każdego z etapów. Jeżeli planujesz po raz pierwszy wziąć udział w tego typu zmaganiach, zacznij od Bałtyka. Określany jest przez organizatorów, jako najłatwiejszy!

Baltic Bike Challenge

TerminMiejsceZapisy
7 maja Świnoujście limit wyczerpany 

Ultramaraton, który wiedzie 700-kilometrowym odcinkiem wzdłuż bałtyckiego wybrzeża? Brzmi wspaniale! Na pewno pomyślało tak wielu śmiałków chcących przeżyć niesamowitą przygodę z szumem morza w tle, ponieważ wolne miejscówki się już rozeszły, a lista rezerwowa pęka w szwach! Jeżeli interesuje Cię Baltic Bike Challenge, musisz być szybki! Zapisy na tegoroczną edycję rozpoczęły się w październiku, warto zatem zaplanować start już jesienią.

Gravel po łódzku

TerminMiejsceZapisy
 14-15 maja Plichtów do wyczerpania limitu miejsc

Jeżeli szukasz ciekawej imprezy w okolicach Łodzi, to Gravel po łódzku, jest eventem dla Ciebie. To około 200-kilometrowa pętla wokół aglomeracji. Wyścig gravelowy to w połowie typowe szutry. Pozostałe odcinki tworzy asfalt oraz kilka bardziej wymagających podjazdów. Na jednym z etapów będzie okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności jazdy w terenie z wymagającymi wzniesieniami!

Sudovia Gravel

TerminMiejsceZapisy
20 - 22 maja Szelment do wyczerpania limitu miejsc 

Jeżeli marzy Ci się rowerowa przygoda po wymagającej Suwalszczyźnie, to Sudovia Gravel jest imprezą dla Ciebie! Jednym z największych atutów tego rajdu rowerowego jest etapowość. Uczestnik może wziąć udział w jednej lub we wszystkich częściach, na które składają się: Puszcza Augustowska i jezioro Wigry, Suwalski Park Krajobrazowy i największe góry, Mała Litwa.

Ułan 600

TerminMiejsceZapisy
 20 majaGrudziądz do wyczerpania limitu miejsc 

Ułan 600 to ciekawa propozycja dla tych kolarzy, którzy oczekują dużego zróżnicowania terenu. Wybierając ten maraton, będziesz podróżował przez fascynujące miejsca – Pojezierza Iławskie i Brodnickie na dystansie 350 km oraz dodatkowo przez Bory Tucholskie czy Wdecki Park Krajobrazowy w wersji 600 km. To nie lada gratka dla miłośników przyrody!

Gothica Trail

TerminMiejsceZapisy
  27-29 majaPomorze Środkowe do wyczerpania limitu miejsc 

Rowerowy Ultramaraton Gravelowy Pomorza Środkowego, czyli Gothica Trail to jedna z ciekawszych propozycji w kalendarzu imprez kolarskich dedykowanych miłośnikom graveli. Chociaż ostateczna mapa trasy jest obecnie (styczeń 2022) owiana tajemnicą, możesz mieć pewność, że decydując się podjąć wyzwanie, czeka Cię niesamowita przygoda. Klimatyczną 350-kilometrową drogę uczestnicy muszą pokonać w 55 h.

Dirty Supra

TerminMiejsceZapisy
27-29 maja Supraśl do wyczerpania limitu miejsc 

Dirty Supra to wyjątkowy maraton na kolarskiej mapie Polski. Na dystansie 300 mil, czyli około 480 km, przebiega aż przez trzy Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański i Narwiański. Udział w wydarzeniu to nie tylko okazja do obcowania z dziką przyrodą, ale także poznanie fascynującego świata przenikających się kultur.

Krwawa Pętla

TerminMiejsceZapisy
28 - 29 maja Łazy, k. Warszawy do wyczerpania limitu miejsc 

Krwawa pętla to wyzwanie dla śmiałków, którzy chcą zmierzyć się szutrami w okolicach Stolicy. Szlak biegnie śladem Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej wytyczonym przez PTTK. To około 250 km przez lasy, puszcze, parki krajobrazowe czy rezerwaty biosfery UNESCO!

Wanoga Gravel

TerminMiejsceZapisy
3 - 7 czerwca Kościerzyna limit wyczerpany 

Wanoga Gravel należy do grupy najbardziej popularnych wyścigów rowerowych dla amatorów. Nic dziwnego, że miejsca na edycję 2022 już się zapełniły. Jeżeli chcesz przeżyć fascynującą wędrówkę między Bałtykiem a Kaszubami, to możesz zapisać się na listę rezerwową.

ŚWiR

TerminMiejsceZapisy
9 - 12 czerwca   Olsztyn do wyczerpania limitu miejsc 

ŚWiR Ultra Gravel Race, czyli Święta Warmia i Rower to wymagający ultramaraton, który został wytyczony na granicy historycznej krainy. Na śmiałków czeka aż 555 km wymagającej trasy z przewyższeniami ok. 5 tys. m!  

Mazowiecki Gravel      

TerminMiejsceZapisy
 10 - 12 czerwcaRadom  do 11 maja  

Mazowiecki Gravel to pierwszy Ultramaraton rowerowy wiodący szutrami dookoła Mazowsza. Śmiałkowie, którzy podejmą się wyzwania, mogą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: 200 lub 500 km. Na trasie czekają zapierające dech w piersiach krajobrazy – gęste lasy, dzikie łąki oraz wspaniałe sady.

Pyra Trail

TerminMiejsceZapisy
11 czerwca Prusinowo do wyczerpania limitu miejsc

Jeżeli chcesz przemierzyć na swoim gravelu Wielkopolskę, to Pyra Trail jest imprezą dla Ciebie! Na głodnych rywalizacji kolarzy czekać będzie około 300-kilometrowa pętla z przewyższeniami o wysokości 1200 m. To już trzecia edycja imprezy, która zgromadziła grono zagorzałych fanów.

Pomorska 500

TerminMiejsceZapisy
 16 czerwcaCzarnocin nad Zalewem Szczecińskimdo wyczerpania limitu miejsc 

Ściganci, którzy na swoich gravelach podejmą się wyzwania Pomorska 500, mają jedynie 80 h na pokonanie dystansu 500 km o przewyższeniach ponad 5000 m. Trasa biegnie pomorskim wododziałem od Zalewu Szczecińskiego do Zatoki Gdańskiej, a poruszając się nią, nie przetniesz żadnej rzeki!

Galanta Pętla

TerminMiejsceZapisy
24 – 26 czerwca Ruda 30, Skierniewice do wyczerpania limitu miejsc 

Galanta pętla, czyli jaka? Jak zapowiadają organizatorzy, czeka na nas przygoda nie tylko duża, ale także naprawdę piękna! Gravelowy wyścig będzie wiódł przez jedne z ciekawszych punktów na mapie województwa łódzkiego. Przed nami m.in.: Bolimowski Park Krajobrazowy, Kolegiata w Tumie, Zamek Królewski w Łęczycy czy księżycowy widok na Górze Kamieńsk.

Babski Gravel Race Kartuzy

TerminMiejsceZapisy
25 czerwca Kartuzy do wyczerpania limitu miejsc 

Babski Gravel Race Kartuzy to impreza, która debiutuje w kalendarzu kolarskich eventów. Organizatorzy nie zdradzają zbyt wielu szczegółów. Wiadomo, że na śmiałków będą czekać dwa dystanse: 150 i 250 m. Mimo że nazwa może być myląca, to impreza zarówno dla pań, jak i panów!

Wisła Extreme

TerminMiejsceZapisy
2 lipca Gdańsk do wyczerpania limitu miejsc 

Wisła Extreme to propozycja dla miłośników najbardziej wymagających szlaków. Na pokonanie dystansu 2400 km będą mieli jedynie 250 h. Start i meta w Gdańsku, a pomiędzy nimi moc wrażeń, które czekają po prawej oraz lewej stronie królowej polskich rzek. Na trasie do minimum ograniczono przejazdy ruchliwymi drogami na rzecz obcowania z przyrodą!

Wisła 1200

TerminMiejsceZapisy
2 lipca Gdańsk do wyczerpania limitu miejsc 

Wisła 1200 to zawody kolarskie dla amatorów posiadających naprawdę duże doświadczenie. Ultramaraton rozpoczyna się w Gdańsku. Meta czeka na śmiałków dopiero w Wiśle. Pomiędzy nimi moc wymagających i fascynujących przeżyć. To już piąta edycja imprezy organizowanej w formule samowystarczalności!

Szlakiem 7 rzek

TerminMiejsceZapisy
9 - 15 lipca Kostrzyn nad Odrą  do wyczerpania limitu miejsc

Szlakiem 7 rzek to kolejny ultramaraton, którego tematem jest podróżowanie w okolicach zbiorników wodnych. Organizatorzy imprezy proponują niespełna 900-kilometrową przygodę z zachodu na wschód Polski, podczas której uczestnik będzie jechał wzdłuż aż siedmiu największych rzek w Polsce!

Wisełka 500

TerminMiejsceZapisy
9 - 13 lipca Warszawa do wyczerpania limitu miejsc 

Wisełka 500 to ciekawa alternatywa dla ponad dwukrotnie dłuższych ultramaratonów, których trasa opiera się na przemierzeniu Polski od źródła do ujścia Wisły. Tym razem organizatorzy proponują stosunkowo krótki, 500-kilometrowy odcinek z Warszawy do Gdańska. Na wyprawę możesz wybrać się samodzielnie lub w duecie z dzieckiem od 12 roku życia.

Gravel Beskidzki

TerminMiejsceZapisy
9 lipca Radocyna do wyczerpania limitu miejsc 

Kolejnym debiutantem w kalendarzu imprez rowerowych jest Gravel Beskidzki. To event dedykowany miłośnikom jazdy górskiej. Wyścig odbędzie się w sercu Beskidu Niskiego, więc nieodłącznym elementem trasy będą wspaniałe krajobrazy.  Dystans krótki, aczkolwiek wymagający – 79 km.

Gravel Attack

TerminMiejsceZapisy
16 - 17 lipca  Wrocław do wyczerpania limitu miejsc 

Gravel Attack to impreza, która zdążyła sobie zjednać duże grono zwolenników. Jak twierdzi organizator, tegoroczna trasa może zaskoczyć niejednego rodowitego mieszkańca Dolnego Śląska. Wiedzie m.in. przez Lasy Grędzińskie, wąwozy lessowe czy Wzgórza Trzebnickie. Szykuje się kolejna edycja pełna emocjonujących wrażeń. Szczegóły imprezy będą znane na około miesiąc przed startem!

Brejdak Gravel

TerminMiejsceZapisy
15 - 19 lipca Lublin do wyczerpania limitów miejsc 

Ultramaraton w braterskim duchu? To właśnie kwintesencja Brejdak Gravel! Miłośnicy kolarstwa mają do wyboru jedną z dwóch wymagających, 700 lub 400-kilometrowych tras, które obfitują w atrakcje. Pojezierze Łęczyńskie, roztoczańskie pola, parki narodowe, wąwozy lessowe, meandry Wieprza – tu nie można się nudzić! Co ważne, program nie zawiedzie nawet tych śmiałków, którzy podjęli wyzwanie w ubiegłym roku. Program zostanie odświeżony!

Poznańska Korba

TerminMiejsceZapisy
16 lipca Kórnik, k. Poznania do wyczerpania limitu miejsc 

Trasa Poznańskiej Korby to droga okalająca pierścieniem stolicę wielkopolski. Na przebycie około 180-kilometrowej pętli będziesz mieć 15 h. Wytyczony szlak biegnie przez lasy, pola, asfalt i gruntówki, stąd też równie dobrze, jak gravelem możesz przebyć go na MTB, rowerze trekkingowym lub przełajowym.

Śledź Gravel Race

TerminMiejsceZapisy
23 - 24  lipca Szarlota, k. Kościerzyny do wyczerpania limitu miejsc 

Śledź Gravel Race to niezwykle urokliwy wyścig przez Pojezierze Kaszubskie. Umiarkowany dystans 140 km (jedna pętla) możesz pokonać solo lub w sztafecie. Trasa jest świetną propozycją na rozpoczęcie przygody z dłuższymi dystansami. Zdecydowaną większość nawierzchni stanowią łatwo przejezdne szutry. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że okolica jest mocno pagórkowata, stąd jedno kółko będzie miało aż 1100 m przewyższeń!

Suwalskie Tropy Race

TerminMiejsceZapisy
23 - 25 lipca Suwałki do wyczerpania limitu miejsc 

Wybierzesz 200, 350, a może 500 km? Suwalskie Tropy Race to wyścig kolarski dla wszystkich tych, którzy chcą zmierzyć się z szutrami północno-wschodniej Polski. Na śmiałków podejmujących się tego wyzwania w formule samowystarczalności, czekają wspaniałe przygody. Imponujące krajobrazy oraz spotkanie z kulturą pogranicza polsko-litewskiego są warte tego wysiłku!

Galicja Gravel Race

TerminMiejsceZapisy
29 - 31 lipca Budy Głogowskie, Centrum Natura do wyczerpania limitu miejsc 

Galicja Gravel Race to rajd rowerowy przez Małopolskę, który cechuje przede wszystkim dobra przejezdność terenu. Największym wyzwaniem dla uczestników będzie sam dystans (w opcjach 100 lub 500 km), a nie jakość nawierzchni.

Gravmageddon

TerminMiejsceZapisy
5 - 7 sierpnia Szklarska Poręba do wyczerpania limitu miejsc 

Gravmageddon to maraton rowerowy, którego trasa rozciąga się przez najpiękniejsze miejsca Karkonoszy, Gór Izerskich i Rudaw Janowickich. Jednocześnie jest niezwykle wymagająca – na dystansie 350 km czeka na uczestników aż 8500 m przewyższeń, na krótszym 150 km – 2900 m. Oprócz gravela (również rowery CX) na wyścigu sprawdzą się MTB (w wersjach ht i fullsuspension).

Poland Gravel Race

TerminMiejsceZapisy
6 - 9 sierpniaPrzemyśl do 23 lipca 

Poland Gravel Race to nie lada gratka dla miłośników górskich krajobrazów. Trasa biegnie przez najpiękniejsze zakątki Karpat, by zakończyć się w Schronisku Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej. To około 500 km szutrowych dróg z aż 10 000 m podjazdów, wiodących przez Podgórze Przemyskie, Bieszczady, Beskidy Niski i Sądecki, Pieniny oraz Tatry. Start wymaga idealnego przygotowania!

Wschód 2022

TerminMiejsceZapisy
 6 sierpniaGdańsk do wyczerpania limitu miejsc 

Wschód 2022 to kolejna z imprez kolarskich, których punkt startowy zlokalizowany został w Gdańsku. Tym razem trasa będzie wiodła aż do Leska w Bieszczadach. To 1400 km pełnych przygód wiodących wzdłuż wschodniej granicy Polski. Czeka Cię nie tylko ogromny wysiłek, ale także mnóstwo imponujących krajobrazów i niezapomniane obcowanie z kulturą pogranicza.

Diabelski Bike Challenge

TerminMiejsceZapisy
6 - 11 sierpnia  Krakówdo wyczerpania limitu miejsc 

Diabelski Bike Challenge to wymagający ultramaraton rowerowy wiodący przez Małopolskę. Na śmiałków, którzy podejmą się wyzwania, czeka około 650 km dróg z przewyższeniami 6600 m, które należy pokonać w maksymalnie 105 h. Co ważne, to impreza w regule samowystarczalności!

Warta 800

TerminMiejsceZapisy
13 - 18 czerwcaKromołów, Zawiercie do wyczerpania limitu miejsc

Trasę ultramaratonu Warta 800, jak sama nazwa wskazuje, wytyczyła trzecia pod względem długości rzeka w Polsce. Na śmiałków, którzy podejmą wyzwanie, czeka droga zróżnicowana. Przemierzą zarówno obszary zurbanizowane, jak i etapy dzikie – wiodące przez lasy. Na najwytrwalszych czeka finisz w Kostrzynie nad Odrą, gdzie Warta ma swoje ujście!

Robinsonada

TerminMiejsceZapisy
20 sierpnia Toruń od 1 marca 

Robinsonada to świetna propozycja dla tych kolarzy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kilkusetkilometrowymi dystansami. Umiarkowany poziom trudności i dwie długości tras pozwalają na wybór opcji dostosowanej do naszych umiejętności. Trasa biegnie przez najciekawsze punkty województwa kujawsko-pomorskiego, od małych wiosek i lasów po duże miasta!

Warta Gravel

TerminMiejsceZapisy
26 - 28 sierpnia Poznań od 1 marca 

Warta Gravel to 400-kilometrowa wyprawa, która wiedzie w dużej mierze z daleka od wielkich miejskich aglomeracji. To doskonała propozycja dla doświadczonych kolarzy, którzy kochają kontakt z naturą. Małe miasteczka, wspaniałe jeziora oraz leśne gęstwiny sprawiły, że ultramaraton szybko zdobył uznanie wśród miłośników graveli.

Rajd Arkun

TerminMiejsceZapisy
10 - 11 września Skrzeszewo Żukowskie, gmina Żukowo do wyczerpania limitu miejsc 

Chociaż organizatorzy Rajdu Arkun nie zdradzili jeszcze wielu szczegółów dotyczących przebiegu imprezy, zapowiada się ona naprawdę ciekawie. Arkun będzie wyścigiem sztafetowym, w którym czteroosobowe drużyny będą musiały w ciągu doby przejechać, jak najwięcej liczących około 10 km okrążeń.

Great Lakes Gravel

TerminMiejsceZapisy
23 - 25 września Wilimy, Biskupiec do wyczerpania limitów miejsc 

Great Lakes Gravel to kolejna impreza zorganizowana w duchu samowystarczalności. Organizatorzy przygotowali wspaniałą, niespełna 500-kilometrową trasę biegnącą przez szutry Warmii i Mazur. Odwiedzane okolice są na tyle wspaniałe, że dwa lata z rzędu droga wyglądała jednakowo. Jak będzie w tym roku? Niedługo się przekonamy!


Maratony MTB

MTB Pomerania Maraton

TerminMiejsceZapisy
27 marca – 28 sierpnia kilka lokalizacjido wyczerpania limitów miejsc

Terminarz imprez:

 • 27 marca - Barłomino, gm. Luzino
 • 10 kwietnia - Szemud
 • 8 maja - Łęczyce
 • 22 maja - Kartuzy
 • 5 czerwca - TBA
 • 10 lipca - Mierzeszyn
 • 7 sierpnia - Pelplin
 • 28 sierpnia - Gdańsk

MTB Pomerania Maraton to seria zawodów dedykowana miłośnikom kolarstwa górskiego. Na Pomorzu i Kaszubach rozgrywać się będą na tyle zróżnicowane wydarzenia, że znajdą coś dla siebie nie tylko doświadczeni entuzjaści, ale także debiutanci. Dystanse SPEED przeznaczone są dla młodzieży od lat 11 i dorosłych, a MEGA tylko dla pełnoletnich uczestników.

Mazovia MTB Marathon

TerminMiejsceZapisy
10 kwietnia – 2 październikakilka lokalizacjido wyczerpania limitów miejsc

Terminarz imprez:

 • 10 kwietnia
 • 1 maja
 • 29 maja
 • 12 czerwca
 • 3 lipca
 • 31 lipca
 • 4 września
 • 18 września
 • 2 października

Mazovia MTB Marathon to cykl imprez, których organizatorem jest mistrz Polski, triumfator Tour de Pologne Cezary Zamana. Dzięki dużemu zróżnicowaniu dystansowym, w evencie może wziąć udział niemal każdy kolarz. Dostępne są zarówno konkurencje dla dzieci, jak i dla doświadczonych miłośników MTB.

 Bike Maraton

TerminMiejsceZapisy
23 kwietnia – 8 październikakilka lokalizacjido wyczerpania limitów miejsc

Terminarz imprez:

 • 23 kwietnia - Miękinia
 • 7 maja - Polanica Zdrój
 • 21 maja - Złotoryja
 • 5 czerwca- Jelenia Góra
 • 25 czerwca - Szklarska Poręba
 • 16 lipca - Bielawa
 • 31 lipca - Obiszów
 • 14 sierpnia - Kowary
 • 10 września - Bardo
 • 17 września - Świeradów Zdrój
 • 8 października - Sobótka

Bike Maraton to bez wątpienia jedna z największych imprez w Polsce. Podejmując wyzwanie, możesz wziąć udział w jednym lub całej serii rajdów rowerowych, co pozwoli Ci konkurować w klasyfikacji generalnej! Kilka dystansów do wyboru pozwali Ci dopasować poziom trudności wyścigu do posiadanych umiejętności.

Garmin MTB Series 

TerminMiejsceZapisy
24 września – 8 październikakilka lokalizacjido wyczerpania limitów miejsc

Terminarz imprez:

 • 24 września
 • 1 października
 • 8 października

Garmin MTB Series to cykl imprez, których organizatorzy zapraszają uczestników na trasy pełne ekstremalnych wrażeń. Ilość dróg asfaltowych ograniczona jest do minimum. Królują błoto, piach, kamienie i ostre podjazdy. Jedno jest pewne, z tego eventu nikt nie wróci czysty!

Czarne serce

TerminMiejsceZapisy
23 kwietniaSopotdo wyczerpania limitów miejsc

Czarne serce to propozycja, która wzbudza mnóstwo emocji w miłośnikach ekstremalnych wrażeń. To nic innego niż 230-kilometrowa przygoda, składająca się z dwóch imponujących pętli. Przepełniona jest wymagającymi zjazdami, pionowymi podjazdami oraz szutrami. Suma przewyższeń na trasie wynosi 4 tys. metrów!

Łańcucki Maraton MTB

TerminMiejsceZapisy
8 majaŁańcutdo wyczerpania limitów miejsc

Łańcucki Maraton MTB to event, który od lat wpisuje się w kalendarz imprez rowerowych regionu. Kilka dystansów, a tym samym zróżnicowanie poziomu trudności sprawia, że każdy amator jazdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy dbają również o najmłodszych miłośników kolarstwa, specjalnie dla nich rozgrywany jest Maraton Milusińskich.

Mouflon Tracks

TerminMiejsceZapisy
27 - 29 majaStronie Śląskiedo wyczerpania limitów miejsc

Terminarz imprez:

 • 27 maja – The Gun
 • 28 maja – Polish Twister
 • 29 maja – Flow Monster

Mouflon Tracks to trzyetapowy maraton MTB, który wyróżnia się na tle innych amatorskich wyścigów kolarskich. Ponad połowę tras stanowią wyselekcjonowane single tracki. Event stanowi nie lada gratkę dla miłośników adrenaliny. Bez trudu dopasujesz poziom trudności do swoich umiejętności. Do wyboru są dwa dystanse: classic i lite.

Beskidy MTB Trophy

TerminMiejsceZapisy
23 - 26 czerwcaSzczyrkdo wyczerpania limitów miejsc

Beskidy MTB Trophy to jeden z najbardziej wymagających amatorskich wyścigów kolarskich. Organizatorzy już zapowiadają, że ukończenie czteroetapowych zmagań go będzie wymagało nie tylko silnej woli, ale także umiejętności radzenia sobie z kryzysami. Do wyboru są trzy zróżnicowane opcje. Classic to ekstremalna trasa, Lite najprostsza (chociaż nadal wymagająca). Adventure stanowi opcję pośrednią.

Bike Adventure

TerminMiejsceZapisy
30 czerwca – 3 lipcaSzklarska Porębado wyczerpania limitów miejsc

Bike Adventure to propozycja dla tych kolarzy, którzy chcą przeżyć wyjątkową przygodę. Uczestnicy przez dwa dni będą zmagać się z wymagającymi trasami Karkonoszy i dwa dni zdobywać szlaki w Górach Izerskich. Co ważne, organizatorzy w taki sposób opracowują trasę, aby wybrane przez nich ścieżki były mało popularne nie tylko wśród miłośników MTB, ale także turystów pieszych.

Challenge Sudety MTB

TerminMiejsceZapisy
25 - 29 lipcaStronie Śląskiedo wyczerpania limitów miejsc

Organizatorzy Challenge Sudety MTB już od 15 lat dbają o to, aby przygotowywać dla uczestników atrakcyjne trasy. Każdy z pięciu etapów gwarantuje moc ekstremalnych wrażeń. Decydując się na start w tym rajdzie, masz pewność, że bierzesz udział w unikalnym przedsięwzięciu, a wytyczone drogi mogą być na co dzień niedostępne dla innych!

Wschód 2022

TerminMiejsceZapisy
6 sierpniaGdańskdo wyczerpania limitów miejsc

Około 1400 km z Gdańska do Leska to jedna z najdłuższych i najbardziej wymagających tras, na której mogą sprawdzić się nie tylko gravelowcy, ale także miłośnicy MTB. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił na dużym dystansie i spędzić kilka dni na rowerze, czas zgłosić swoje uczestnictwo! Warto dodać, że na trasie nie zabraknie przewyższeń. Łącznie będą wynosić nawet 8 tys. metrów!

4 Towers Ochotnica

TerminMiejsceZapisy
12 - 15 sierpniaOchotnica Dolnado wyczerpania limitów miejsc

Małopolska 4 Towers Ochotnica określana jest przez organizatorów mianem największego wyzwania w swojej kategorii, z jakim do czynienia mamy w Polsce. Do wyboru masz jeden z trzech dystansów, dzięki czemu dopasujesz poziom trudności do własnych umiejętności. Bez względu na to, czy zdecydujesz się pokonać 90 km FUN-a, 150 km HARD-a, czy ponad 200 km HELL-a, masz pewność, że przeżyjesz niezapomnianą przygodę!

Carpatia Divide

TerminMiejsceZapisy
13 sierpniaLeskodo wyczerpania limitów miejsc

Carpatia Divide to 620-kilometrowa trasa, na której przebycie śmiałkowie mają 180 h. Wymaga nie lada umiejętności, ponieważ uczestnik będzie zmagał się nie tylko z odległością z Leska do Szczyku, ale także wymagającymi wzniesieniami dzikich Karpat.

     

Szosowe maratony kolarskie

Brevet (200, 300, 400, 600 i 1000 km)

TerminMiejsceZapisy
19 marca – 10 wrześniakilka lokalizacjido wyczerpania limitów miejsc

Terminarz imprez:

Brevet 200

 • 19 marca – Wrocław
 • 26 marca – Wrocław
 • 23 kwiecień – Mińsk Mazowiecki
 • 7 maja – Charsznica „Orle Gniazda”
 • 14 maja – Roztocze – Zwierzyniec
 • 28 maja – Gorzyczki
 • 6 sierpnia – Dywity (Warnija)
 • 13 sierpnia – Grodzisk Wielkopolski
 • 27 sierpnia – Tuchów
 • 10 września – Charsznica

Brevet 300

 • 11 czerwca – Wrocław
 • 25 czerwca – Mińsk Mazowiecki
 • 23 lipca – Lubawa

Brevet 400

 • 4 czerwca - Miechów
 • 6 sierpnia – Dywity (Warnija)

Brevet 600

 • 16 czerwca – Niepołomice
 • 2 lipca – Niepołomice

Brevet 1000

 • 19 sierpnia - Srebrna Góra

Na kolarzy szosowych czeka w tym roku aż 17 Brevetów. Każdy miłośnik jazdy, bez względu na poziom zaawansowania oraz indywidualne preferencje, możne wybrać odpowiedni dla siebie event spośród pięciu dystansów: 200, 300, 400, 600 i 1000 km. Imprezy będą odbywać się w różnych regionach Polski, co pozwala na znalezienie maratonu rowerowego relatywnie blisko miejsca zamieszkania.

Warnija- szlakami Warmii (6 sierpnia) to jeden z eventów organizowanych w ramach Brevetów.

Ślężański Mnich

TerminMiejsceZapisy
3 kwietniaSobótkado wyczerpania limitów miejsc

Ślężański Mnich to jedna z ciekawszych imprez rozgrywających się na terenie Dolnego Śląska. Stanowi ciekawą propozycję na rozpoczęcie sezonu wyścigów kolarskich. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse: 30-kilometrowy FUN i dwukrotnie długi Pro. Niesamowite emocje i wspaniałe krajobrazy gwarantowane, ponieważ trasa wiedzie przez Ślężański Park Krajobrazowy.

Rura na Kocierz

TerminMiejsceZapisy
9 - 10 kwietniaPorąbkado wyczerpania limitów miejsc

Rura na Kocierz zadebiutowała w 2021 roku i szybko zaskarbiła sobie uznanie wśród miłośników kolarstwa! Druga, udoskonalona edycja zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco! Nic dziwnego, to etapowy maraton, którego trasa biegnie w terenie górskim. Na dystansie Pro na śmiałków czeka 2340 m przewyższeń. Jeżeli planujesz wyjazd z rodziną, zabierz rower dla swojej pociechy – na miejscu będą organizowane imprezy towarzyszące dla dzieci.

Szosowy Klasyk

TerminMiejsceZapisy
24 kwietnia – 15 sierpniakilka lokalizacjido wyczerpania limitów miejsc

Terminarz imprez:

 • 24 kwietnia -  Miękinia
 • 30 lipca – Obiszów
 • 15 sierpnia – Kowary

Szosowy Klasyk to kolejny cykl zawodów rowerowych, które cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Eventy Miękinia i Obiszów rozgrywają się na płaskim terenie, natomiast Kowary zainteresują szczególnie miłośników podjazdów. Górski teren w połączeniu z ograniczeniami czasowymi będą doskonałą mobilizacją na starcie.

Szosowy Klasyk "Festiwal Rowerowy Szklarska Poręba"

TerminMiejsceZapisy
26 czerwcaSzklarska Porębado wyczerpania limitów miejsc

Festiwal Rowerowy Szklarska Poręba to kolejna z imprez organizowanych w ramach cyklu Szosowy Klasyk. Wspaniała atmosfera oraz wymagający górzysty teren zrzeszają co roku tłumy kolarzy amatorów i kibiców z całego świata!

Sport Center Factory

TerminMiejsceZapisy
4 wrześniaŚwidnicado wyczerpania limitów miejsc

Sport Center Factory jest jednym z eventów zamykających cykl kolarskich zmagań po Dolnym Śląsku. Pagórkowaty teren uczestnicy mogą pokonać na dystansach FUN – 40 km lub PRO 90 km. Organizatorzy podkreślają, że aby wziąć udział w tej imprezie rowerowej, kolarze nie muszą posiadać licencji masters.

Piękny Wschód i Mały Piękny Wschód

TerminMiejsceZapisy
30 kwietniaParczewdo wyczerpania limitów miejsc

Około 500-kilometrowy Piękny Wschód i jego połowę krótszy odpowiednik – Mały Wschód, to imprezy, które jak sama nazwa wskazuje, pokazują wszystko, co najlepsze w regionie. Dwa dystanse do wyboru pozwalają dopasować długość wyprawy do własnych preferencji. Należy podkreślić, że jedynie częściowo pokrywają się, co pozwala dokładnie poznać te urokliwe okolice.

Klasyk Beskidzki

TerminMiejsceZapisy
3 majaŁoskie k. Gorlicdo wyczerpania limitów miejsc

Tegoroczna edycja Klasyka Beskidzkiego będzie już jedenastą, co świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu kolarzy. Grono wiernych fanów zyskała dzięki dobrej organizacji. Sama trasa na długo zapadnie w pamięć kolarzy – prowadzi przez najpiękniejsze fragmenty Beskidu Niskiego.

Rajd Doliną Dunajca

TerminMiejsceZapisy
7 majaKrościenko nad Dunajcemdo wyczerpania limitów miejsc

Rajd Doliną Dunajca należy do najbardziej malowniczych tras w tym zestawieniu. Niewątpliwym atutem jest fakt, że wiele odcinków to drogi dedykowane wyłącznie rowerzystom. Na uczestników czekają dwa warianty do wyboru: 75-kilometrowy FUN z 1000 m przewyższeń oraz 130 km PRO z przewyższeniami ok. 2000 m. Dłuższy dystans dedykowany jest uczestnikom doświadczonym.

Piękny Zachód

TerminMiejsceZapisy
14 maja – 4 wrześniaNiesuliceograniczone czasowo 

Terminarz imprez:

 • 14 maja – Mały Piękny Zachód 201 km (zapisy do 15.04)
 • 15 maja – Mały Piękny Zachód 301 km (zapisy do 15.04)
 • 4 czerwca – Piękny Zachód 501 km (zapisy do 30.04)
 • 24 czerwca – Piękny Zachód 701 km (zapisy do 15.05)
 • 2 września – Duży Piękny Zachód 1001 km (zapisy do 31.07)

Piękny Zachód to cykl imprez, które rozgrywają się w zachodniej części kraju. Uczestnicy, którzy zdecydują się na podjęcie wyzwania, mogą wybrać jeden z kilku wariantów dystansowych – od 201 do nawet 1001 km.

Roztoczańsko-Poleski Ultramaraton Rowerowy

TerminMiejsceZapisy
14 – 15 majaChełmdo wyczerpania limitów miejsc

Roztoczańsko-Poleski Ultramaraton Rowerowy w ubiegłym roku po raz pierwszy pojawił się w kalendarzu ultramaratonów szosowych. Urozmaicona trasa oraz piękne krajobrazy zostały na tyle dobrze przyjęte przez uczestników, że w 2022 czeka nas druga edycja imprezy. Do wyboru będą dwa dystanse: 200 i 500 km.

Przemyśl Tour – odwołany

TerminMiejsceZapisy
14 – 15 majaPrzemyśldo wyczerpania limitów miejsc

Przemyśl Tour to zupełnie nowa propozycja wśród wyścigów rowerowych dedykowanym miłośnikom szosy. Śmiałkowie, którzy podejmą się wyzwania, pierwszego dnia będą brali udział w „czasówce” pod górę, drugiego zaś w Klasycznym Wyścigu po Podgórzu Przemyskim. To około 112 km przepełnionych trudnymi podjazdami i malowniczymi krajobrazami.

UWAGA! W tym roku wyścig Przemyśl Tour się nie odbędzie.

Dog's Head Predator Race

TerminMiejsceZapisy
15 majaGromadkado wyczerpania limitów miejsc

Dog's Head Predator Race to kolejne wyścigi kolarskie, które rozgrywają się na Dolnym Śląsku. Idealnie gładka 18-kilometrowa pętla z punktem startowym w Gromadce stanowi początek dla innych dystansów rajdu. Pozwala to na dobór poziomu trudności do indywidualnych preferencji.

Race Through Poland

TerminMiejsceZapisy
21 – 28  majaKrakówdo wyczerpania limitów miejsc

Race Through Poland to wymagający wyścig kolarski, którego trasa biegnie wzdłuż polskiej, czeskiej i słowackiej granicy. Na uczestników czeka ponad 1500 km trudnych, najwyżej położonych utwardzonych dróg regionu. Rajd stanowi niebywałą okazję do odwiedzenia m.in.: Beskidów, Połonin, Tatr czy Jesioników podczas jednej rywalizacji!

Złota Wstęga Kaczawy

TerminMiejsceZapisy
22 majaZłotoryjado wyczerpania limitów miejsc

Złota Wstęga Kaczawy to nie lada gratka dla miłośników jazdy po terenach pagórkowatych i górzystych. Wymagająca trasa wpisała się na stałe w kalendarz imprez rowerowych na Dolnym Śląsku. Emocjonujące zmagania z Górami Kaczawskimi w tle to jedna z propozycji wartych uwagi!

Maraton Podróżnika

TerminMiejsceZapisy
4 – 5 czerwcaKrówka Leśna k. Koronowado wyczerpania limitów miejsc

Maraton Podróżnika to wspaniała propozycja dla tych kolarzy, którzy chcą uciec od ulicznego zgiełku. Zarówno krótsza 300 km, jak i dłuższa 500 km trasa, prowadzą w przeważającej większości bocznymi drogami wśród lasów, jezior oraz rzek. Pierwszy z dystansów jest idealną propozycją dla debiutantów lub osób odbudowujących kondycję. Drugi wymaga dobrego przygotowania i kondycji. Należy przygotować się na liczne przewyższenia!

Kaszebe Runda

TerminMiejsceZapisy
12 czerwcaKościerzynado wyczerpania limitów miejsc

Magister, doktor czy profesor? Bez względu na to, który z dystansów na tegorocznej edycji Kaszebe Runda wybierzesz, możesz mieć pewność, że czeka Cię moc wrażeń. Pierwsza z nich wiedzie w połowie po drogach leśnych, w połowie asfaltowych. Druga wyróżnia się najbardziej malowniczym krajobrazem. Trzecia zaś to połączenie dobrej jakości nawierzchni i wspaniałych okoliczności przyrody!

Tour de Powiśle Dąbrowskie 2022

TerminMiejsceZapisy
12 czerwcaDąbrowa Tarnowskado wyczerpania limitów miejsc

Po raz szósty w Dąbrówce Tarnowskiej odbędzie się wyścig rowerowy Tour de Powiśle Dąbrowskie. To impreza, która łączy kolarzy różnych dyscyplin. Trasa dedykowana szosowcom mierzy ok. 70 km i biegnie po prostym terenie z minimalną liczbą wzniesień . Jeśli planujesz rodzinną wyprawę na Powiśle, nie zapomnij zabrać roweru dla pociechy, która może ścigać się w kategoriach dziecięcych.

Łańcucki Maraton Granicami Powiatu

TerminMiejsceZapisy
18 czerwcaŁańcutdo wyczerpania limitów miejsc

Łańcucki Maraton Granicami Powiatu to jedna z kilku imprez kolarskich organizowanych w mieście. Tym razem na kolarzy szosowych czeka dystans niespełna 200 km po w większości dobrej jakości asfalcie. Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji nie są jeszcze znane.

Śląski Maraton Rowerowy

TerminMiejsceZapisy
18 czerwcaMszanado wyczerpania limitów miejsc

Śląski Maraton Rowerowy to impreza, na którą od dwunastu lat przyjeżdżają kolarze z całej Polski. Bardzo duży wybór kategorii dystansowych pozwala na znalezienie idealnej trasy zarówno debiutantom, jak i najbardziej zaawansowanym kolarzom amatorom. Najkrótsza z propozycji ma około 50 km, najdłuższa nawet 700!

Grand Prix Doliny Baryczy

TerminMiejsceZapisy
19 czerwcaŻmigroddo wyczerpania limitów miejsc

Wiosna i lato to idealny czas na aktywny urlop na Dolnym Śląsku. Ciekawym rajdem rowerowym jest Grand Prix Doliny Baryczy, czyli kolejna impreza cykliczna. Rywalizacja przebiega przede wszystkim na terenie równinnym.

Velo Baltic

TerminMiejsceZapisy
26 czerwca – 28 sierpniakilka lokalizacjido wyczerpania limitów miejsc

Terminarz imprez:

 • 26 czerwca – Połczyn Zdrój
 • 28 sierpnia – Karlino

Velo Baltic to imprezy, która są powodem wizyt na Pomorzu Zachodnim kolarzy z całej Polski. Na rok 2022 zaplanowano pięć eventów dedykowanych szosowcom. Na chwilę obecną (styczeń 2022) znane są jedynie dwa terminy. Zainteresowani powinni obserwować stronę internetową organizatorów!

Nowy Targ Road Challenge

TerminMiejsceZapisy
15 – 17 lipcaNowy Targdo wyczerpania limitów miejsc

Nowy Targ Road Challenge to impreza organizowana z myślą o doświadczonych amatorach. Formuła eventu wzorowana jest na eventach dedykowanych zawodowcom. Uczestniczą oni w trzyetapowym wyścigu, którego trasę poznamy w przyszłości!

Małopolska 500

TerminMiejsceZapisy
16 – 17 lipcaGorzeń Górnydo wyczerpania limitów miejsc

Małopolska 500 to ultramaraton kolarski, którego trasa przebiega przez najpiękniejsze i najbardziej wartościowe historycznie miejsca regionu. Na około 500-kilometrowym dystansie na zawodników czeka wiele wymagających przewyższeń. Impreza jest jedną z kilku rozgrywanych w ramach Pucharu Polski ultramaratonów kolarskich.

Beskidzki Zbój

TerminMiejsceZapisy
16 - 17 lipcaUjsołydo wyczerpania limitów miejsc

Beskidzki Zbój jest niezwykle interesującą propozycją dla miłośników długich dystansów i wymagających podjazdów. Organizatorzy proponują trzy bardzo zróżnicowane trasy. Główna – SPORT prowadzi wyłącznie drogami asfaltowymi. To 550 km przez trzy kraje, podczas których uczestnik będzie zmagał się z   przewyższeniami 8300 m. Na dystansie HOBBY czeka na kolarza 190 km prowadzonych 100% szosami. FAMILY są szutrówkami wokół Worka Raczańskiego.  

Karpacki Hulaka

TerminMiejsceZapisy
22 - 24 lipcaKrakówdo wyczerpania limitów miejsc

Karpacki Hulaka to propozycja dla osób, które kochają nie tylko rywalizację, ale także dużą swobodę. Na pokonanie dystansu z punktu startowego do mety jest 55 h. O ostatecznym kształcie trasy decyduje uczestnik. Po drodze musi minąć jedynie wyznaczone punkty kontrolne.

Race Around Poland

TerminMiejsceZapisy
23 lipcaWarszawado wyczerpania limitów miejsc

Race Around Poland to najdłuższy ultramaraton rowerowy w Polsce dla osób jeżdżących amatorsko. W sezonie 2022 uczestnicy będą mieli do wyboru aż cztery trasy – od 300 do 3600 km. Na głównym, najdłuższym dystansie na kolarzy czeka 33100 m przewyższeń! Można startować solo lub w teamie – w jednej z ośmiu kategorii.

Lubuska Szosa  

TerminMiejsceZapisy
23 - 24 lipcaZabórdo wyczerpania limitów miejsc

Lubuska Szosa to ultramaraton kolarski zorganizowany w formule non stop. Kolarze mogą wybrać jeden z dwóch dystansów: 250 i 500 km. Na pokonanie najdłuższej trasy i odwiedzenie 6 punktów kontrolnych uczestnik ma 30 h. Impreza należy do eventów organizowanych w ramach Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich.

Ultra Time Trail

TerminMiejsceZapisy
30 - 31 lipcaPniewydo wyczerpania limitów miejsc

Ultra Time Trail to ekstremalny wyścig rowerowy na czas! Podstawę rajdu stanowi 62-kilometrowa pętla, którą zawodnik musi pokonać największą ilość razy w ciągu 24 h. Zwycięży ten kolarz, który przejedzie największą liczbę kilometrów. Do wyboru są trzy kategorie: solo, open i team.

Warnija- szlakami Warmii

TerminMiejsceZapisy
6 sierpniaDywitydo 15 lipca

Masz ochotę spędzić wakacje w malowniczej Warmii? Ta niesamowita kraina stanowi wspaniałe tło dla maratonu rowerowego Warnija. Na uczestników czekają aż cztery dystanse do wyboru: 75, 125, 200 i 400 km, co gwarantuje, że każdy – zarówno początkujący, jak i zaawansowany kolarz znajdzie odpowiednią dla siebie trasę.

Warnija należy do eventów w ramach organizowanego cyklu Brevetów.

Bałtyk- Bieszczady Tour

TerminMiejsceZapisy
19 – 22 sierpniaŚwinoujściedo wyczerpania limitów miejsc

Bałtyk-Bieszczady Tour to jeden z bardziej wymagających ultramaratonów kolarskich realizowanych w formule non-stop. Dokładnie 1008-kilometrowa trasa wiedzie przez Polskę od Świnoujścia do Bieszczad. Śmiałkowie będą się zmagać nie tylko z dystansem i czasem, ale także przewyższeniami. Organizatorzy wskazują, że będzie ich aż 4800 m!

Rajd wokół Tatr

TerminMiejsceZapisy
28 sierpniaNowy Targdo wyczerpania limitów miejsc

Jeżeli kochasz wyzwania, a jazda po górzystym terenie jest dla Ciebie dodatkową dawką pozytywnej adrenaliny, to Rajd wokół Tatr będzie wspaniałym przeżyciem! Impreza organizowana jest cyklicznie, a w tym roku odbędzie się po raz dwudziesty szósty. Jak zawsze na śmiałków czekają przewyższenia zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie.

Łańcucki Klasyk

TerminMiejsceZapisy
28 sierpniaŁańcutdo wyczerpania limitów miejsc

Łańcucki Klasyk to kolejny z rajdów kolarskich organizowanych przez Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów. Wyścig należy do cyklu szosowej Ligi Kolarskiej. Ciekawa trasa wiedzie przez Pogórze Dynowskie. Co ciekawe, organizatorzy na każdej z dotychczasowych edycji przygotowywali dwie premie górskie!

Małopolska Tatra Road Race

TerminMiejsceZapisy
10 wrześniaKościeliskodo wyczerpania limitów miejsc

Małopolska Tatra Road Race to kolejna z interesujących propozycji dla osób, które kochają wymagającą jazdę górską. Organizatorzy proponują dwa trudne dystanse. W opcji HARD na trasie o długości niespełna 60 km czeka ponad 1700 m przewyższeń, natomiast HELL to ponad 120 km z przewyższeniami 3450m! Niezapomniane emocje gwarantowane!

Maraton Północ – Południe

TerminMiejsceZapisy
10 – 13 wrześniaHeldo wyczerpania limitów miejsc

Maraton Północ – Południe to nie lada gratka dla miłośników długich dystansów. To ciekawy ultramaraton, zrealizowany w formule samowystarczalności, podczas którego uczestnik rozpocznie przygodę na Helu, a zakończy ją w tatrzańskim schronisku na Głodówce. Moc emocji gwarantowana!

Cyklo Kartuzy

TerminMiejsceZapisy
18 wrześniaKartuzydo wyczerpania limitów miejsc

Cyklo Kartuzy odbędzie się w tym roku już po raz czwarty. To ciekawa impreza, której organizatorzy zadbali, aby kolarze amatorzy na różnym poziomie zaawansowania znaleźli propozycję dla siebie. Początkujący mogą zdecydować się na krótki dystans 40 km (dwie pętle), zaawansowani natomiast długi – 80 km.

Maraton Rowerowy dookoła Polski Zachód

TerminMiejsceZapisy
24 wrześniaRozewiedo wyczerpania limitów miejsc

Maraton Rowerowy dookoła Polski Zachód to impreza dedykowana zaawansowanym kolarzom amatorom. To bez wątpienia jeden z bardziej wymagających eventów organizowanych w myśl zasady samowystarczalności. Pętla prowadząca z Rozewia to aż 3200 km, na których przebycie śmiałkowie mają 10 dni. Uczestnik może jechać w dwóch kategoriach: OPEN i SOLO.

Runda Spadających Liści

TerminMiejsceZapisy
9 październikaSobótkado wyczerpania limitów miejsc

Runda Spadających Liści to zdecydowanie ostatni z rajdów rowerowych, który będzie czekał na kolarzy szosowych w tym sezonie. Zmagania na pagórkowatym terenie zwiastują interesujący finał dla miłośników dolnośląskich imprez.