Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Dętki lateksowe

Dętki lateksowe najczęściej wybierane są przez tych kolarzy, którym zależy na maksymalnym ograniczeniu masy kół. Cechują się znacznie mniejszą wagą niż wersje butylowe. Gwarantują niskie opory toczenia, dzięki czemu pozwalają zoptymalizować osiągane prędkości. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz modele od renomowanych producentów, m.in. marki Vittoria. Zdecydowanie najpopularniejszym rozmiarem dętek lateksowych jest 700, co odpowiada wielkości 28 cali, czyli wymiarowi typowemu dla rowerów szosowych

Wyczyść filtry
  • Materiał: lateks
Polecane marki
Pozostałe marki
brak wyników
Od
do
4,5

7 opinii

59 ,99 zł 59,99
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Jednym z komponentów, którego wymiana pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt gramów w wadze roweru, jest dętka. Latex to tworzywo cechujące się niską masą. Dodatkowo wykazuje się niewielkimi oporami toczenia, co pozwala jeździć szybciej. Modele tego typu najczęściej wybierają kolarze szosowi. W praktyce oznacza to, że wymieniając zwykłe dętki na lateksowe możemy odchudzić rower i poprawić średnie prędkości jazdy.

Dętka lateksowa 700, czyli 28 cali!

Osoby, które po raz pierwszy stoją przed zakupem nowej dętki, mogą mieć nie lada problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru. Rozmiary dętek lateksowych, podobnie do pozostałych, mogą być opisane w trzech różnych skalach metrycznych. Najczęściej te dedykowane do modeli szosowych są określane w milimetrach, np. 700x35C. Dobrym przykładem jest VITTORIA Competiton Latex, pasująca na opony o średnicy wewnętrznej 700 mm i szerokości wewnętrznej w przedziale od 30 do 38 mm. Ten sam wymiar w calach to 28x1,35”, a w systemie ERTO 35-622.

Model kompatybilny z wentylem

Podczas wyboru dętki lateksowej, zwróć uwagę na typ wentyla. Najczęściej w modelach dedykowanych do rowerów szosowych dostępne są modele z prestą (wyścigowym), jednak warto zweryfikować tę informację przed zakupem.