Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Dętki rowerowe 20 cali

Dętka 20-calowa wykorzystywana jest w rowerkach dziecięcych, które wyposażone są w małe koła, odpowiednie dla młodych rowerzystów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kolarstwem. Najlepszy wybór stanowią modele od znanych producentów, takich jak Continental i Schwalbe. Są one wytrzymałe oraz szczelne, co przekłada się na długi czas eksploatacji. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz wersje o różnych szerokościach i rodzajach wentyli.

Polecane marki
Od
do
4,8

10 opinii

Sprzedaż od 2 szt.
21 ,99 zł 21,99 / szt.
Dostawa GRATIS
4,8

5 opinii

Sprzedaż od 2 szt.
21 ,99 zł 21,99 / szt.
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
4,8

17 opinii

28 ,99 zł 28,99
Dostawa GRATIS
5,0

3 opinie

42 ,99 zł 42,99
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
Produkty z dostawą od 72 godzin
5,0

1 opinia

29 ,99 zł 29,99
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Dętka 20 cali stosowana jest w małych rowerkach przeznaczonych dla młodych adeptów kolarstwa. Warto więc wyposażyć się w zapasowy komplet, ponieważ dzieci bardzo intensywnie korzystają ze swoich jednośladów, nie zawsze zgodnie z przyjętymi przez producentów standardami. Czasem skutkuje to uszkodzeniem ogumienia, bez którego jazda jest niemożliwa. Najlepszy wybór stanowią produkty od popularnych marek, takich jak Continental lub Schwalbe. Są one produkowane z mocnych mieszanek gumowych, co przekłada się na zwiększoną wytrzymałość i wydłużenie czasu eksploatacji.

Jaką dętkę rowerową 20-cali wybrać?

Skoro znamy już średnicę obręczy, to kolejny krok stanowi sprawdzenie szerokości opony. Zakres oferowany przez dętkę musi zawierać rozmiary opony, np. dla modeli o szerokości 2” dobra będzie dętka, taka jak np. model Continental Compact 20 Wide oferująca rozpiętość od 1,9” do 2,5”.

Koniecznie należy również zwrócić uwagę na rodzaj wentyla, do jakiego dostosowana jest obręcz. W rowerkach dziecięcych zazwyczaj są to zawory typu Dunlop (Dv) bądź samochodowe (Av).