Tło

1.04 otwieramy sklep w Warszawie. Dowiedz się więcej

Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Dętki rowerowe 16 cali

Rowerki dziecięce często cieszą więcej niż jedno dziecko. Szczególnie te przeznaczone dla maluchów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z samodzielną jazdą mogą służyć przez wiele sezonów. Właśnie dlatego jednymi z najczęściej poszukiwanych produktów są dętki 16”. Na CentrumRowerowe.pl znajdziesz zarówno najpopularniejsze wersje dostosowane do wentyli samochodowych, jak i te pasujące do presty lub DV.

Polecane marki
Od
do
28 ,99 zł 28,99
Dostawa GRATIS
5,0

1 opinia

29 ,99 zł 29,99
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę
5,0

2 opinie

26 ,99 zł 26,99
Dostawa GRATIS

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej

Pojazdy dla maluchów różnią się między sobą wieloma parametrami – wśród nich są rozmiar opon i dętek. Te ostatnie, narażone na uszkodzenia, często wymagają wymiany. Jak wybrać odpowiedni model? Jednym z kluczowych kryteriów, na jakie należy zwrócić uwagę, jest średnica ogumienia wyrażona w calach. To jednak nie wszystko. Model musi być kompatybilny pod względem szerokości. Dla ułatwienia większość producentów umieszcza na boku opony konkretny rozmiar.

Szerokość dętki rowerowej 16” – jaka będzie odpowiednia?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej szerokości dętki do roweru 16” nie jest czynnością skomplikowaną. Producenci bardzo często sprzedają produkty kompatybilne w określonym, dość dużym  zakresie, np.: CONTINENTAL Compact 16 Wide jest odpowiednia dla szerokości 1,9-2,5”, SCHWALBE Standard 16 cali – 1,75-2,5”, a CONTINENTAL Compact 16 dla 1,4-1,75”.

O czym należy pamiętać, wybierając dętkę 16”?

Dętka do roweru 16 cali powinna być odpowiednia nie tylko pod względem rozmiaru, ale także typu wentyla umieszczonego w obręczy. W innym przypadku niemożliwe będzie poprawne zamontowanie komponentu. Najczęściej w rowerkach dziecięcych znajdują się wentyle typu samochodowego, które w szybki sposób można napompować, nawet na stacji paliw. Nieco mniej popularne są wentyle DV lub presta (inaczej zwane wyścigowymi).