Program
lojalnościowy

5,0/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Akcesoria i części łańcuchów rowerowych, kaset i wolnobiegów

Napęd rowerowy to skomplikowany układ, którego poszczególne elementy podlegają zużyciu. W przypadku problemów z jego sprawnością nie zawsze trzeba wymieniać całość kosztownych podzespołów. Czasami wystarczy zmienić najczęściej używane przednie zębatki rowerowe lub koronki kasety. Taki sposób eksploatacji napędu to nie tylko dobry sposób na oszczędność, ale także przedłużenie życia napędu roweru jako całości i ograniczenie liczby produkowanych opadów.

brak wyników
Od
do

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Odbiór
w punkcie

Dowiedz się więcej
Produkty z dostawą od 72 godzin
5,0

1 opinia

26 ,99 zł 26,99
Dostawa GRATIS

Darmowa
dostawa

Dowiedz się więcej
4,0

1 opinia

64 ,99 zł 64,99
Dostawa GRATIS
214 ,99 zł 214,99
-5% 227 zł
Dostawa GRATIS
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty
nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Oświetlenie rowerowe

Logo Eyen

Niskie ceny
i świetna jakość

Zobacz ofertę

Większość rowerzystów eksploatuje swój napęd w typowy, nierównomierny sposób. Przy trasach płaskich potrzebne są najmniejsze koronki kasety, czyli te pracujące przy dosyć twardych przełożeniach. Analogicznie, kolarze-górale najszybciej ścierają duże koronki, które odpowiadają za najlżejsze biegi. W sporadycznych przypadkach wymiana całej kasety nie jest konieczna, ponieważ oczka łańcucha źle współpracują wyłączni z jedną lub dwoma koronkami. Wówczas jedną z najbardziej budżetowych opcji jest wymiana pojedynczej koronki.

To, w jakim tempie zużywa się zębatka rowerowa, zależy w dużej mierze od intensywności i specyfiki eksploatacji. Jednak, prędzej czy później, czeka do to każdy moment. Warto wówczas zastanowić się nad tym, czy bardziej opłaca się wymiana pojedynczej koronki czy całej kasety. W tańszych grupach osprzętu zazwyczaj lepszą opcją okazuje się zmiana całości.